نوام چامسکی اندیشمند برجسته آمریکایی می‌گوید، جهان توصیف آمریکا از ایران به عنوان 'تهدید حتمی' برای صلح جهانی را نخواهد پذیرفت، و واشنگتن و تل‌آویو شیطان‌های اصلی هستند.

نوام چامسکی اندیشمند برجسته آمریکایی می‌گوید، جهان توصیف آمریکا از ایران به عنوان "تهدید حتمی" برای صلح جهانی را نخواهد پذیرفت، و واشنگتن و تل‌آویو شیطان‌های اصلی هستند.
این اندیشمند برجسته امریکایی در تازه‌ترین مقاله خود با عنوان "نیات ایران چه هستند؟" در سایت "گرین استار" منتشر شد نوشت: "موارد ناچیزی از بحث‌هایی که درباره تهدید ایرانی مطرح می‌شوند معتبر هستند؛ هر چند ما یک پاسخ معتبر داریم که توسط (سرویس‌های) اطلاعاتی و نظامی امریکا تهیه شده است. گزارش‌های آن‌ها به کنگره آشکار کرد که ایران یک تهدید نظامی نیست."
چامسکی می‌افزاید که پیش از آن که طی دو سال گذشته رسانه‌ها و مقامات واشنگتن "حمله تبلیغاتی گسترده" خود را علیه جمهوری اسلامی آغاز کنند، حتی "اکثریت آمریکایی‌ها" حق ایران را برای برنامه انرژی هسته‌ای این کشور به رسمیت می‌شناختند.
وی در ادامه می‌نویسد که در حال حاضر کشورهای قدرتمندی مانند روسیه، چین، هند و 120 عضو جنبش غیرمتعهدها (نم) مخالف سیاست آمریکا در قبال ایران هستند.
این نوسیند آمریکایی افزود: "اظهارات غرب بیشتر درباره این است که چگونه دیکتاتورهای عرب از موضع آمریکا در قبال ایران حمایت می‌کنند؛ در حالی که این حقیقت را نادیده می‌گیرد که اکثریت مردم این کشورها مخالف آن هستند؛ موضعی که آن چنان بدیهی است که نیازی به توضیح ندارد."
چامسکی در پایان تاکید کرد: "اروپایی‌ها اسراییل را به عنوان بزرگترین تهدید برای صلح جهانی می‌دانند و در جهان عرب "اسراییل و آمریکا به عنوان تهدید اصلی شناخته می‌شوند."