حجت الاسلام سید محمود نبویان: مردم چپ و راست نمی شناسند بلکه درد مردم اقتصاد بود و آنان هم به حرف اینکه ما در 100 روز مشکلات اقتصادی را حل می کنیم رای دادند با این حال همگان دیدند که حرفشان عملی نشد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چرا رییس جمهوری با الفاظی چون بی سواد و... به منتقدان فحاشی می کند، گفت: هر پست شأن خاص خود را دارد لذا از رئیس جمهور می خواهم حاشیه سازی نکند چرا که مردم مشکل دارند، گفتند 100 روزه مشکلات اقتصادی را حل می کنیم پس چرا مردم این موضوع را درک نمی کنند.

حجت الاسلام سید محمود نبویان بعد از ظهر 15 دی ماه در همایش عاشقان ولایت بابل که در دانشگاه علوم پزشکی این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه توجه داشتن به بحث فتنه ها مهم بوده و اگر رکود ، بی کاری، تورم و تحریم در کشور حاکم شد به خاطر فتنه گران است، گفت: در باب فتنه دو بحث داریم اول 9 دی را مورد بررسی قرار دهیم و تاثیرات حضور مردم علیه فتنه گران را بیان کرد، در بحث دوم بیان اینکه فتنه گران چه چیزی را مورد هدف قرار دادند.

وی با بیان اینکه 30 سال پیش مردم ایران شاه را از کشور بیرون کردند و آمریکایی که در آن سر دنیا است آن را پناه داد و بعد از آن 20 میلیارد دلار از سرمایه کشور را بلوکه کرد، افزود: در گام سوم تسلیحات خریداری شده در دوران شاه را بلوکه کرده و خواستار حق انبارداری است؛ در گام چهارم گروه های مختلفی چون کومله، منافقین و ... را به جان مردم انداخت؛ در گام بعدی کودتای های مختلف را انجام داد، در گام های بعدی طی 8 سال جنگ تحمیلی بهترین جوانان ما را از ما گرفت، مگر این ملت چه گناهی کرده بود و جرم مردم چه بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گام بعد انواع فتنه ها را به راه انداختند، تصریح کرد: رهبری در این خصوص گفتند: بعد از سال 68 دشمن دو برنامه 10 ساله داشت. اول در سال 78 که تاج زاده نقش اصلی را داشت و در سال 88 نیز معلوم است که چه افرادی دخیل این موضوعات بودند.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه از سروش تا گوگوش حامی فتنه بودند، اظهارکرد: آمریکا در یک قلم 400 میلیون دلار برای فتنه ۸۸ هزینه کرد و بعد از آن روز به روز بر تحریم ها می افزاید با این حال چرا هر وقت دولت دست اصلاح طلبان می‌ افتند، نفت، ارزان می شود در زمان احمدی نژاد در بدترین وضعیت نفت 110 دلار بود.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها می گویند که در طول تاریخ هیچ کشوری را به اندازه ایران تحریم نکردیم، ادامه داد: آنان می دانند که ما انرژی هسته ای داریم ولی بمب نداریم با این حال بر ما هجمه های زیادی روا می دارند ولی در کنار ما پاکستان انرژی هسته ای و بمب دارد ولی با آن کار ندارد پس مشکل آنان انرژی هسته ای نیست، مشکل اینجاست که ایران در 400 سال اخیر نظام دینی و آنچه که آنان می خواهند را در هم شکسته و پیشتاز همه کشورهای اسلامی است؛ مشکل آنان اسلام است.

نبویان با بیان اینکه علوم انسانی موجود ارایه شده در دانشگاه برای کشور مضر است، اذعان کرد: در حوزه علوم سیاسی ایران تئوری ولایت فقیه را مطرح کرد و این امر خط بطلان بر تمامی نظریات آنان کشید؛ به دور از همه تعصبات تنها تئوری که برهان دارد، تئوری ولایت فقیه است.

وی با بیان اینکه جمعیت ایران اول انقلاب 35 میلیون بوده و تعداد دانشجویان 170 هزار نفر بود ولی در حال حاضر 75 میلیون نفر هستیم و چند میلیون نفر دانشجو در حال تحصیل در دانشگاه های کشور هستند، گفت: در حال حاضر در علوم مختلف در خاورمیانه و جهان پیشتاز هستیم، در نانو، علوم فضایی و امور مختلف به برکت ولایت فقیه پیشگام و پیشتاز هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه در تولید علم در مقام 16 دنیا هستیم، عنوان کرد: متاسفانه وزارت علوم ما سیاسست زده شده؛ در سال 2013 بالغ بر 29 هزار مقاله در مجامع علمی داشتیم ولی در سال 2014 این تعداد به 26 هزار مقاله تنزل کرد؛ به گفته خودشان اگر آن شرایطی که تا قبل از سال 2014 در حال کار بود، ادامه می داشت در سال 2018 تعداد مقالاتی که از ایران در مجامع بین المللی ارایه می شد، بالغ بر 30 هزار مقاله بود.

وی افزود: به برکت اسلام و ولایت فقیه ما در خاورمیانه و دنیا سر بلند هستیم و در حال حاضر مردم ایران و ایران اسلامی در منطقه کدخدایی می کنند و همواره در انواع نبردهای گوناگون پیروزند، نمونه های آن نیز در بغداد، بیروت و دمشق نمایان است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصول‌ گرایان مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه نظم جدیدی در منطقه ایجاد شده و نخبگان باید این موارد را برای مردم بیان کنند، خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند خاتمی باغی بر انقلاب است در این حالت عکس خاتمی در آموزش و پرورش چاپ می شود و وزارت بهداشت و علوم باید پاسخ دهند چرا عکس خاتمی در دانشگاه ها چاپ و نصب می گردد. چرا کابینه دولت حامی فتنه گران و خائنین است.

وی با بیان اینکه از زمان اصلاحات هدف قرار دادن اسلام شروع شد، افزود: در دوران اصلاحات بیان کردند، اثبات حق حاکمیت به معنای حق حاکمیت برای خداوند اشکال دارد، این امر بیانگر چیست؟ در همان زمان گفتند اگر مجوز راهپیمایی به گروهی برای چیزی داده شود اشکال ندارد حتی بر علیه خدا؛ این موضوع نیز چه چیزی را بیانی می کند آیا مشکل انتخابات بود نه اینها اصل اسلام را می خواهند هدف قرار دهند.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه در سال 78 می گفتند: «آدم و حتی معصومین خود به خود و بدون نظرات مردم در معرض انحراف هستند»، این موضوع یعنی اعتقاد به عصمت انبیا(ص) و معصومین(ع) از بن نادرست است، اینان مشکل انتخابات داشتند، هر اصلاح طلبی که چیزی را مطرح کرد، بعدا سر از کشورهایی چون آمریکا و کانادا در آورد یعنی به سمت اصل خود رفته است، تصریح کرد: محمد رضا خاتمی نیز در سال 84 بیان کرد یکی از بزرگترین دستاورد های این دوره 8 ساله آن است که حکومت از جایگاه آسمانی و ملکوتی اش به زمین نشست ، حتی اگر امام غائب و معصوم در راس حکومت فرار بگیرد باید بتوان از او انتقاد کرد و از عملکردش ایراد گرفت و در ملا عام استیضاحش کرد.

وی با بیان اینکه در سال 88 فتنه گران می گفتند: نه شرقی و نه غربی، جمهوری ایرانی این شعار یعنی آنان می خواستند اسلام را از بین ببرند، افزود: در سال 88 فتنه‌گران قانون اساسی نوشتند این یعنی براندازی، کجای دنیا یک برانداز به دنبال وزیر شدن است، در این قانون اساسی هر جا اسم اسلام بود، حذف شد و در اصل اول آن نیز آمده که نوع حکومت ایران جمهوری است و در اصل دوم نیز معاد، توحید و ... را حذف کردند.

نبویان با بیان اینکه در اصل 17 قانون اساسی مبدا هجری شمسی و هجری قمری برای تقویم سالیانه مورد تایید است ولی آنان در قاون اساسی خود بیان کردند که تقویم کشور ایرانی بوده و تقویم شاهنشاهی نیز هیچ ایرادی ندارد، عنوان کرد: از سال 76 تئورسین آنان حجاریان به میدان آمد، بیان کرد سنگر به سنگر را باید گرفت و در این مسیر همه جا را باید گرفت، در اولین قدم قوه مجریه را با خاتمی و در گام بعد مجلس را با کروبی گرفتند و در برنامه ریزی بعد بیان کردند مجلس خبرگان، رهبر ساز است این یعنی رهبری را می خواستند لذا برنامه ریزی کردند که اطلاعات را از ذیل مجموعه رهبری خارج کنند و کردند، دری نجف آبادی را برداشتند و یونسی که خود سر فتنه در سال 88 است را جایگزین کردند.

وی افزود: در این فضا آن قدر بر رهبری فشار می آورند و در سال 88 نیز اصل حرف خود را می زنند و آن هم مرگ بر اصل ولایت فقیه؛ پس باید توجه کرد، فتنه اول اصل اسلام و دوم اصل ولایت فقیه را هدف گرفته بود.

عضو جبهه پایداری با بیان اینکه اوباما در فروردین و خرداد 88 دو نامه به رهبر معظم انقلاب اسلامی می دهد و در آن می خواهد که ایران از قدرت منطقه ای خود به آنان کمک کند؛ حال چه شد، انتخابات چه کرد، در سالگرد فتنه ۸۸ در سال 89 کشور را تحریم کردند، عنوان کرد: کسانی را که در عاشورا کف و سوت می زدند امت خدا جوی خطاب کردند، در برهه های زمانی کوتاهی بیانیه می دادند و مردم را به خیابان ها می آوردند این ها به چی معنی است.

وی ادامه داد: شورای عالی امنیت ملی بر اساس قانون دستور حصر داد آیا این موضوع قانونی نبود، آنان در چه جایی حصر شدند و مکان حصر آنان چگونه است، گفتند این حصر مبنای قانونی ندارد، مگر در اول انقلاب امام دستور حصر شریعتمداری ها و امثال وی را نداد؟ در اسلام و قرآن نیز حصر بیان شده است و نمونه آن جنگ تبوک و رفتار پیامبر(ص) با کسانی بود که در جنگ شرکت نکردند؛ پیامبر(ص) دستور حصر اجتماعی آنان را صادر کرد و چه سختی های عجیبی بر آنان روا داشته شد.

نبویان با اشاره به اینکه مردم ایران معتقدند حکم این افرادی که در حصر هستند، مشخص است، حال اگر دادگاه شروع به محاکمه کند اینان این حکم را می پذیرند؟ این امر فتنه ای دیگر است لذا باید بیدار بوده و هدف فتنه را دریافت، خاطرنشان کرد: در انتخابات 92 مردم به اصلاح‌طلبان رای ندادند گواه آن هم در همان انتخابات نمایان است چرا که مردم در انتخابات شوراها به اصوالگرایان رای دادند و در ریاست جمهوری به اصلاح طلبان این امر بیانگر این است که مردم چپ و راست نمی شناسند بلکه درد مردم اقتصاد بود و آنان هم به حرف اینکه ما در 100 روز مشکل اقتصادی را حل می کنیم رای دادند با این حال همگان دیدند که حرفشان عملی نشد.

وی با اشاره به اینکه احمدی نژاد هم تا وقتی در خط رهبری بود، مورد حمایت ما قرار داشت، افزود: چرا رییس جمهوری با الفاظی چون بی سواد و .. به منتقدان فحش می دهد، هر پست شأن خاص خود را دارد از رییس جمهور می خواهم حاشیه سازی نکند چرا که مردم مشکل دارند، گفتند 100 روزه مشکل اقتصادی را حل می کنیم، با این حال تند و تند آمار می دهند که تورم از 40 درصد به 14 درصد رسید، اگر رسیده پس چرا مردم این موضوع را درک نمی کنند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصول‌گرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای ظریف بیان کردند که هرگونه توافقی بهتر از عدم توافق است، اذعان کرد: حاصل این همه نشست و برخواست با آمریکا چه شد، نفت ما در چه وضعیتی است؟ وضعیت سانتریوفیوژ و غنی سازی ما چه شد؟ مذاکره شکست خورد، آمدند گفتند که عامل شکست مذاکره ها نماینده ها بودند، نگفتند که آمریکا زیاده خواهی کرده بودند؛ وضعیت موشکی ما چه شد؟ اعلام کردند که موشک اقتدار نمی آورد، چرا اسرائیل به ما حمله نمی کند؟ شما اقتصاد کشور را در 100 روزی که گفتید، درست کنید.

لازم به ذکر است علیرغم موافقت قبلی مسولین دانشگاه با برگزاری این مراسم در مسجد امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی بابل،دو روز قبل از برگزاری مراسم، به دستور مستقیم رییس دانشگاه تمامی بنرهای همایش مذکور از سطح دانشگاه جمع آوری شد و اجازه هیچگونه اطلاع رسانی به بسیج دانشگاه داده نشد و با ایجاد فضای امنیتی، سعی در ایجاد موانع برای حضور کارکنان دانشگاه در این همایش صورت گرفت. اما در نهایت آنچه حاصل شد جمعیت عظیمی بود که مسجد امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی بابل تا کنون به خود ندیده بود.

"Our President, analytical news site"