تیم ملی فوتبال ایران با ارائه نمایشی منطقی و برتری یک بر صفر مقابل کره جنوبی جواز حضور در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را کسب کرد.

کره جنوبی که درحضور هزاران تماشاگر خودی در اولسان پذیرای تیم ملی ایران بود با گلی که در دقیقه ۶۰ ازرضا قوچان نژاد دریافت کرد برابر تیم ملی ایران سر تسلیم را فرو آورد.
بازیکنان تیم ملی ایران درنیمه نخست با دوندگی بالا ودفاع منسجم اجازه گلزنی به میزبان را ندادند تا ۴۵ دقیقه ابتدایی با تساوی بدون گل به پایان برسد.
درآغاز نیمه دوم بازیکنان ایران که استرس این دیدار حساس را پشت سرگذاشته بودند با آرامش بیشتری به میدان آمده و توپ را راحت در میانه میدان به گردش دراوردند تا اجازه بازی سازی به کره جنوبی را ندهند.
در دقیقه ۶۰ این دیدار اشتباه مدافع کره جنوبی توپ را به قوچان نژاد رساند تا مهاجم فرصت طلب ایران با هوشیاری دروازه میزبان را بازکند تا همچون دیدار با قطر گلی ۳ امتیازی و ارزشمند را به ارمغان آورد.
در دقیقه ۷۵ بهترین فرصت برای گلزنی تیم کره جنوبی به دست آمد که ضربات جای هونگ سو و لی دونگ گوک با واکنش های فوق العاده رحمان احمدی مواجه شد تا دروازه ایران بسته بماند.
در ادامه کره ای ها که از ابتدا به ارسال توپ های بلند روی آورده بودند توانایی باز کردن دروازه ایران را نداشتند تا تیم کشورمان با کسب این پیروزی درخشان با ۱۶ امتیاز جواز حضور در جام جهانی را کسب کند.
کره جنوبی نیز با وجود این شکست با ۱۴امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان مسافر برزیل شد.
به این ترتیب ایران علاوه بر جام جهانی جهانی ۱۹۷۸آرژانتین، ۱۹۹۸ فرانسه، ۲۰۰۶ آلمان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را نیز تجربه می کند.