وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "نظر شما درخصوص ادعای برخی از چهره‌های شاخص جریان اصلاحات که گفته‌اند رای آقای روحانی در انتخابات سال قبل بخاطر اصلاح طلبان بوده و اگر آنها نباشند آقای روحانی هم نخواهد بود، چیست" اظهارداشت: کمال ناشکری و کم لطفی است که کسی چنین حرفی بزند چرا که این مردم بودند که واقعا به صحنه آمدند.

 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت به اظهارات اخیر برخی از فعالان سیاسی اصلاح طلب واکنش نشان داد. اخیرا سعید حجاریان و صادق زیباکلام در مصاحبه هایی گفته بودند که اصلاح طلبان اگر بشکنند روحانی هم می شکند و اگر اصلاحات نباشد،روحانی هم وجود نخواهد داشت و رای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 92 فقط یک میلیون بوده است.

وزیر صنعت، معدن وتجارت در گفتگو با نسیم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "نظر شما درخصوص ادعای برخی از چهره‌های شاخص جریان اصلاحات که گفته‌اند رای آقای روحانی در انتخابات سال قبل بخاطر اصلاح طلبان بوده و اگر آنها نباشند آقای روحانی هم نخواهد بود، چیست" اظهارداشت: کمال ناشکری و کم لطفی است که کسی چنین حرفی بزند چرا که این مردم بودند که واقعا به صحنه آمدند.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد:‌ به شخصه به عنوان یکی از مسئولین ستاد انتخاباتی روحانی که حضوری شبانه روزی در ستاد داشتم شاهدعشق و شور مردم بودم.

وی افزود: مردم در سال 92 بخاطر مسائل و مشکلاتی که در سالهای گذشته دیده بودند، به حرکت های نو و امید بخش اعتماد کرده و به آقای روحانی رای دادند.

نعمت زاده حضور مشتاقانه مردم در میدان را عامل اصلی پیروزی روحانی دانست و اظهار داشت: مذاکرات، مناظره ها و سخنرانی های روحانی با استقبال مردم در انتخابات مواجه شد.

وی با بیان اینکه روحانی رئییس جمهور 80 میلیون ایرانی است،‌ تصریح کرد: روحانی، رئیس جمهور کل ملت ایران است و برای یک رئیس جمهور فرقی نمی کند چه کسی به وی رای داده و چه کسی رای نداده است.

وزیر صنعت، معدن وتجارت در پایان و در پاسخ به این سوال که برخی از اصلاح طلبان رای روحانی را در انتخابات تنها یک میلیون دانسته و بقیه رای را منتسب به جریان خود می‌دانند،‌ پاسخ شما به این افراد چیست؟ خاطرنشان کرد: کسانی که چنین حرفی میزنند، سخت اشتباه می کنند.

پیش از این سید رضا اکرمی نیز واکنش تندی به اظهارات سعید حجاریان نشان داده بود. رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفته بود: «بالاخره بیکاری نعمتی است که خدا نصیب آقای حجاریان کرده و این ها همه محصول بیکاری است. دعا کنیم تا خداوند برای همه بیکاران شغل آبرومندانه ای را فراهم کند. روحانی یک آدم مخصوص به خودش است و از کسی الگو برداری نمی کند و روحانی فهم و تجربه دارد. الان در بین فلاسفه معروف است که هر کسی مانند خودش است و انسان تکراری نداریم از انگشتان دست گرفته تا فکر و فهم افراد. دولت موظف به اجرای اسناد بالادستی سند چشم اندازه 20 ساله و برنامه 5 ساله است و نمی تواند به فکر و فهم خودش عمل کند.» صادق زیباکلام این اظهارات رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری را غیر مودبانه و غیر منصفانه ارزیابی کرده بود.