یک سایت حامی دولت در اقدامی تعجب‌آور ضمن انتشار مطلبی با تیتر "نقش دو وزارتخانه در قربانی شدن پاشایی”،‌ به‌صورت تلویحی دولت احمدی‌نژاد را عامل سرطان گرفتن مرتضی پاشایی معرفی کرد!

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ یک سایت حامی دولت در اقدامی تعجب‌آور ضمن انتشار مطلبی با تیتر "”نقش دو وزارتخانه در قربانی شدن پاشایی”،‌ به‌صورت تلویحی دولت احمدی‌نژاد را عامل سرطان گرفتن مرتضی پاشایی معرفی کرد!

 

خلاصه متن مورد اشاره در این قسمت نقل می‌شود:

 

سال ۱۳۹۱ در حالی که دولت احمدی نژاد آخرین سال خود را می گذراند، یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خبر داد که یک سوم سرطان ها در ایران ناشی از بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی است و در این میان، سرطان معده به عنوان درگیر ترین عضو بدن با مواد غذایی بیداد می کند.

 

برخی نمایندگان مجلس نیز از اساس این موضوع را انکار کردند. انگشت اتهام متوجه وزارتخانه های کشاورزی و بهداشت بود که اولی کنترل درستی بر مصرف سموم و کودهای شیمیایی در هنگام کاشت و داشت و برداشت ندارد و دومی نیز نه بر عرضه نظارت دارد و بر کاری برای آموزش عمومی مردم می کند.

 

متأسفانه در آن زمان هیچ کاری نشد ولی پیگیری های عصرایران ادامه یافت و نهایتاً همان اتهامی که متوجه دولتمردان سابق بود، این بار متوجه وزرای کشاورزی و بهداشت دولت یازدهم شد زیرا هیچ خبری دالّ بر این که در دولت جدید اقدامات جدی و قاطعی برای حل این مشکل انجام شده باشد منتشر نشد تا جایی که دکتر علیرضا زالی ،‌ رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: "آلوده بودن مواد غذایی به ویژه میوه‌ها به سموم نباتی که متأسفانه با فلزات سنگین و مواد آلاینده‌ آلوده شده‌اند به ویژه در مورد میوه‌های گلخانه‌ای به دلیل برداشت پیش از نابود شدن سموم، معضلی است که در بخش سلامت وجود دارد.” متأسفانه همان طور که در دولت قبل، هیچ مقامی از این دو وزارتخانه پاسخی به افکار عمومی نداد، در این دولت هم کسی پاسخگو نشد و تنها فرق شان این بود که این بار متهم به سیاه نمایی نکردند!

 

این روزها ، خبر درگذشت مرحوم مرتضی پاشایی، یک موج عاطفی گسترده را در کشور باعث شده است ولی مهم تر از این موج عاطفی – که بسیار هم ارزشمند است – علت جوانمرگ شدن این هنرمند است که چیزی جز سرطان معده نبود. سرطان معده ، هم اکنون شایع ترین سرطان در ایران است که مردان را بیش از زنان درگیر می کند. بخش عمده ای از این سرطان هم به سموم و کودهای غیراستاندارد کشاورزی برمی گردد که بیش از حد متعارف مصرف می شوند.

همچنین وجود کارگاه های متعددی در کشور که مواد غذایی غیر استاندارد تولید می کنند (مانند کارگاه های غیر مجازی که پسماندهای خانگی و اضافات قصابی ها و مرغ فروشی ها را جمع آوری و تبدیل به سوسیس و کالباس می کنند)، استفاده از هورمون های رشد در برخی از مرغداری ها و گاوداری ها و … نیز مزید بر علت است که سونامی سرطان در ایران رشد وحشتناکی داشته باشد و مرتضی پاشایی هم تنها یکی از قربانیان این پدیده فراگیر است که از هر هزار ایرانی یکی را درگیر خود کرده است.

این بار نیز به وزارتخانه های کشاورزی و بهداشت، هشدار می دهیم!!! که برنامه های خود برای مهار سرطان و مشخصاً سرطان معده را گزارش دهند(اگر کاری کرده اند یا قرار است بکنند) و بیش از این سکوت بی عملی را روا ندانند.

منبع: خبرگزاری دانشجو