رسانه های ضد انقلاب روز گذشته خبر بی پایه و اساسی با عنوان طائب ابطحی: به خاتمی بگو نامزد نشود؛ این یک دستور است! را پیرو عملیات روانی ، خدشه دار کردن چهره مسئولان نظام و تخریب سپاه پاسداران منتشر کردند.

رسانه های ضد انقلاب در این خبر مدعی شده بودند که معاون اطلاعات سپاه پاسداران در دیدار با محمد علی ابطحی به وی گفته است که از خاتمی بخواهد تا در انتخابات نامزد نشود. ابطحی سعی می کند از این پیغام بری استنکاف کند اما طائب به او میگوید برو این پیغام را برسان و بگو این یک دستور و حکم است!

حال این شایعه پراکنی این رسانه های با واکنش جدی خود محمد علی ابطحی مواجه شد.

ابطحی در در وبلاگ شخصی خود نوشته است که باور نمی کردم این دروغ ساخته شده ای که از سه هفته پیش به گوش من خورده بود و در محافل خصوصی تکذیب کرده بودم، در سایت ها بیاید.

یاداشت کامل ابطحی به شرح ذیل است:

دنیای شلوغ و پلوغ سیاسی عجیبی شده است. سه هفته پیش از چند نفر جسته و گریخته شنیدم که آقای حسین طائب‪،‬ مسئول اطلاعات سپاه به من پیغام داده است که به آقای خاتمی بگویم که حق کاندیدا شدن ندارند.

خود خبر حکایت از دروغ بودن خبر داشت. جدی نگرفتم آن را. دو هفته پیش دیداری با آقای خاتمی داشتم. به ایشان گفتم از این جا و آنجا این شایعه را شنیده ام که من به شما پیغام داده ام که آقای طائب گفته است که شما کاندیدای ریاست جمهوری نشوید. من که چنین پیغامی را ندادم.

آقای خاتمی هم گفت من هم چنین پیغامی را نه از شما و نه از دیگری نشنیده ام. گفتم خوب شد. خبری که نه من گفته ام و نه شما شنیده اید را در محافل از قول من و شما، مطرح می کنند.

گویا عده ای فارغ از من و شما و آقای طائب از طرح این خبر سود می برند که آن را ساخته اند.

دیروز دیدم همین شایعه دروغ شفاهی اولین بار در سایت ملی مذهبی ها مطرح شده است. باور نمی کردم این دروغ ساخته شده ای که از سه هفته پیش به گوش من خورده بود و در محافل خصوصی تکذیب کرده بودم، در سایت ها بیاید.

بلافاصله در صفحه فیس بوکم این خبر را تکذیب کردم. واقعیت این است نه من آقای طائب را دیده ام و نه آقای طائب چنین پیغامی داده است و نه آقای خاتمی منتظر این اظهار نظرهاست. خدا کند کسانی که به هر دلیل این دروغ ها را می سازند، از خدا شرم کنند و فضای فعلی کشور را در هم نریزند.

ابطحی در یاداشت خود اشاره کرده که در جلسه های خصوصی وی این مطالب از سوی افراد حاضر در جلسه شنیده و تکذیب کرده که بعد از چند روز شاهد انتشار آن در رسانه های ضد انقلاب بوده که این امر نشان دهنده همکاری برخی از چهرهای سیاسی داخلی با رسانه های بیگانه و ضد انقلاب در خارج از کشور است.

گفتنی است بیشتر مسئولان و فعالان سیاسی بر این باورند که با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری هجمه های رسانه های ضد انقلاب که از سوی دولتمردان آمریکایی و انگلیسی تغذیه می شوند، به مسئولان نظام و سپاه پاسداران بیشتر می شود.