روحانی در این مصاحبه تاکید کرد اختيار تام دارد تا درباره پرونده هسته‌اي تهران با غرب به توافق برسد و نیز گفت:ديدار با اوباما در دستور كار سفر من نيست اما هر چيزي در دنياي سياست امكان پذير است

روحاني كه قرار است هفته آينده براي شركت در نشست مجمع عمومي سازمان ملل به نيويورك سفر كند، در گفت‌وگو با شبكه ان.‌بي.‌سي آمريكا همچنين گفت كه لحن نامه دريافتي از باراك اوباما رييس جمهوري آمريكا، مثبت و سازنده بوده است.

خبرگزاری رسمی دولت به نقل از شبكه ان.‌بي.‌سي آمريكا نوشت: حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران اعلام كرد: ايران به دنبال سلاح اتمي نيست و وي اختيار تام دارد تا درباره پرونده هسته‌اي تهران با غرب به توافق برسد.

رييس جمهوري ايران در باره نامه همتاي آمريكايي‌ اش گفت: بعد از انتخابات رياست جمهوري و شروع به كار رسمي‌ام، آقاي اوباما نامه‌اي خطاب به من نوشتند و تبريك گفتند و برخي مسائل را مطرح كردند. من هم به آن نامه پاسخ دادم و مواضع جمهوري اسلامي ايران را نسبت به برخي مواردي كه ايشان مطرح كرده بودند و برخي موارد ديگر، مطرح كردم».

وي در اين مصاحبه افزود: اين مي‌تواند قدم‌هاي بسيار كوچكي براي آينده اي مهم باشد. من معتقدم رهبران در همه كشورها بايد به فكر منافع ملي باشند و نبايد تحت تاثير گروه‌هاي افراطي فشار قرار گيرند. اميدوارم شاهد چنين جو و صحنه‌اي در آينده باشيم.

قرار است اين مصاحبه اواخر چهارشنبه به وقت شرق آمريكا از شبكه ان.‌بي.‌سي پخش شود.
خبرگزاري فرانسه نيز از واشنگتن گزارش داد: رييس جمهوري جديد ايران روز چهارشنبه از موضع اوباما در رد و بدل كردن نامه هايي با وي به عنوان يك رويكرد مثبت ياد كرد.
در اين حال، جي كارني سخنگوي كاخ سفيد نيز روز چهارشنبه اعلام كرد، اوباما در نامه به روحاني نوشته است: آمريكا آماده است تا منازعه هسته‌ايش با ايران را خاتمه دهد، مشروط به اينكه ايران نشان دهد به دنبال ساخت سلاح اتمي نيست.

گزارش‌ها همچنين حاكي است، محمدجواد ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران، براي شركت در نشست مجمع عمومي سازمان ملل به نيويورك سفر كرده است.
ظريف قرار است در حاشيه اين نشست با كاترين اشتون مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا ديدار و درباره از سرگيري مذاكرات با گروه پنج به علاوه يك درباره پرونده هسته‌اي ايران گفت وگو كند.