رئیس‌جمهور با اشاره به مفاسد صورت گرفته در چند سال اخیر!!! و برخی حاشیه‌سازی‌ها علیه دولت یازدهم، گفت: «مگر برخی می‌توانند این دولت پاک را لکه‌دار کنند؟ فساد غرق شده سال‌های پیش را مگر می‌شود با این سر و صداها شست؟ باید بیایند و جواب بدهند.»

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز (پنج‌شنبه) با حضور در جلسه شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مگر بعضی‌ها می‌توانند این دولت پاک را لکه‌دار کنند، فساد غرق شده سال‎ها پیش را مگر می‎شود با این سرو و صداها محو کرد‌، آنها باید پاسخگو باشند!

وی ادامه داد: این دولت با هرگونه حزب بازی، رانت، فساد، باند‌بازی، مخالف است، مگر می‌توان کشور را با این مسائل پیش برد، ما معتقد به شایسته‌سالاری هستیم!

او همچنین گفت: «به استانداران تاکید کرده‌ام که تحت فشار هیچ حزب، جناح و گروهی قرار نگیرند و هرکس که شایسته‌تر و مفیدتر است دعوت به کار شود و در جذب، فرقی میان مرد و زن و مذهب و این طایفه و آن طایفه نیست.»

رئیس‌جمهور با انتقاد از برخی افراط‌گری‌ها، بر لزوم ایجاد آرامش در کشور تاکید کرد و گفت: «جامعه ما آرامش می‌خواهد؛ چراکه افراط‌گری و شعار دادن مشکلی را حل نمی‌کند و باید برای خدمت به مردم به صحنه بیاییم.»

روحانی در ادامه با اشاره به مسأله اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: «سیاست خارجی می‌تواند پشتوانه خوب برای اهداف ملی و برنامه‌های اقتصادی ما و همچنین اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد.»

به اعتقاد او؛ معنای اقتصاد مقاومتی این است که در اقتصاد به نقطه‌ای برسیم که دیگران نتوانند به راحتی ما را اذیت کنند. اگر پیوند اقتصاد ما با اقتصاد جهانی مستحکم شود، دشمن نمی‌تواند به راحتی ما را از پا درآورد، تحریم کند و به ما آزار برساند.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به مسأله نفت و اهمیت آن، گفت: «دنیای غرب و کشورهای صنعتی از روزی می‌ترسیدند که صادرکنندگان نفت تصمیم بگیرند صدور نفت را تحریم کنند و این وحشت دنیای صنعتی بود.»

روحانی با انتقاد شدید از سوءمدیریت‌های فراوان در سال‌های قبل، گفت: «می‌گویند "چه دارد آن کسی که عقل ندارد و چه ندارد آن کسی که عقل دارد؟" با بی‌عقلی‌ها کاری کردند که آنها بیایند و نفت ما را تحریم کنند. اقتصاد مقاومتی برای این است که هیچ ابرقدرتی هوس تحریم به سرش نزند و این کار شدنی است.»

وی با بیان اینکه "تحت نام دور زدن تحریم‌ها، نفت را دادند به عده‌ای و بردند و خوردند و ملت ایران را دور زدند"، افزود: «بازی‌هایی که برخی این روزها درمی‌آورند برای پوشاندن این رسوایی‌ها است. ما قصد دعوا با کسی نداریم ولی مردم باید بدانند در سال‌های گذشته چه بر سر آنها گذشته است.»

ظاهرا اشاره رئیس جمهور ایران به بابک زنجانی است که در روز نهم دی ماه سال گذشته دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

او که گفته می‌شد بعد از تشدید تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، در فروش نفت و انتقال پول آن با وزارت نفت دولت محمود احمدی نژاد همکاری می کرد، متهم است که بخشی از پول فروش نفت را به وزارت نفت پرداخت نکرده است.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت بدهی بابک زنجانی به این وزارتخانه را بیش از هشت هزار میلیارد تومان (حدود دو و نیم میلیارد دلار) اعلام کرده است. اکنون قوه قضائیه سعی دارد تا اموال زنجانی را به عنوان طلب در اختیار وزارت نفت بگذارد. ارزش اموال و دارایی های زنجانی حدود سه هزار میلیارد تومان اعلام شده است

منبع : فرارو