"توانستيم تورم را مهار کنيم! توانستيم ار رکود خارج شويم و امروز در مسير رونق حرکت کنيم! توانستيم اتکايمان را به نفت کم کنيم! صادرات غيرنفتي را افزايش داديم! يعني اقتصاد مقاوم، يعني اقتصاد مقاومتی!!/ما حقوق هسته‌ای اين ملت را تثبيت کرده‌ايم!سازمان تحريم را در هم شکسته‌ايم!/آستانه تحمل را بالاتر ببريم،به همه نشان دهيم که افکار مختلف را ما تحمل مي‌کنيم. دست به دست هم دهيم، مجلسي را بسازيم که شايسته اين ملت بزرگ ايران است و مجلس خبرگانی را بوجود آوريم که ثبات بيشتر براي کشور!! و آرامش بيشتر "براي افکار عمومي جامعه!! ما بوجود آورد و اين کار با همکاري يکديگر امکان‌پذير است

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ رئیس جمهور در پيامي به مناسبت آغاز سال 1394 هجري شمسي، رونق پايدار، افزايش صادرات غیرنفتی و ايجاد فرصت‌هاي جديد اشتغال بويژه براي جوانان را هدف دولت در سال جديد اعلام کرد و گفت که در اين زمينه با کمک شما مردم در سال جديد، قدم‌هاي نويي را برخواهيم داشت. متن کامل پيام نوروزي حجت الاسلام دکتر حسن روحانی به اين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
الحمدلله و الصلاه علي رسول الله و آله و صَحبه
السلام عليک يا فاطمه يا بنت رسول الله (ص)
آغاز سال جديد را خدمت همه هم‌ميهنان عزيز تبريک و تهنيت عرض مي‌کنم. همه ايرانيان خارج از کشور و همه آنهايي که در کشورهاي منطقه سنت نوروز را پاس مي‌دارند، بويژه به محضر خانواده‌هاي شهدا، ايثارگران، جانبازان، آزادگان و همه آنهايي که در اين ساعت شب، خدمت مردم را به کنار سفره نوروزي خانواده ترجيح داده‌اند؛ پزشکان، پرستاران، نيروهاي مسلح نظامي و انتظامي، پاسداران از مرزهاي اين سرزمين و آنها که از استقلال و عزت کشور امروز در هر کجا پاسداري مي‌کنند.
کارگران عزيز، همه نيروهاي امدادي و همه آنهايي که امروز و اين ساعت به خدمت هم‌ميهنان عزيز خود مشغول هستند. بايد از تشکر از ملت فرهيخته و بزرگ ايران شروع کنم که هر آنچه ما داريم از لطف حق است و تلاش شما مردم، حمايت شما مردم، حضور شما مردم، اگر توانستيم تورم را مهار کنيم، اگر توانستيم ار رکود خارج شويم و امروز در مسير رونق حرکت کنيم، اگر توانستيم اتکايمان را به نفت کم کنيم، اگر صادرات غيرنفتي را افزايش داديم، يعني اقتصاد مقاوم، يعني اقتصاد مقاومتي همه و همه در سايه تلاش شما توليدگران، کارآفرينان و همه ملت بزرگ ايران است به همين دليل چون به لطف خداوند اميدوارم و به حمايت شما مردم و به رهنمودهاي مقام معظم رهبري، ترديدي ندارم سالي که امروز آغازش هست، سالي است که مي‌توانيم اميدهاي بيشتري در زمينه شکوفايي داشته باشيم.
هدف ما در سال جديد، رونق پايدار، افزايش صادرات غيرنفتي و ايجاد فرصت‌هاي جديد براي اشتغال بويژه براي جوانان عزيز، تحصيلکردگان و فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌هاست و در اين زمينه با کمک شما مردم در سال جديد، قدم‌هاي نويي را برخواهيم داشت، صادرات غيرنفتي را افزايش خواهيم داد و زمينه اشتغال را فراهم خواهيم کرد.
اين کاري که شما مردم در زمينه اقتصاد مقاومتي کرديد مسيري شد براي پيروزي مذاکره‌کنندگان در برابر قدرت‌هاي جهاني، ملت ما در شرايط تحريم و فشار به اين موفقيت‌هاي بزرگ دست يافت و اين بدان معناست که حرکت مردم، تحريم‌ناپذير است. اتصال دولت و ملت و اعتماد به يکديگر تحريم‌ناپذير است و اين مسير را تا پيروزي ملت ما ادامه خواهد داد.
امروز ديگر مسابقه براي تحريم ايران وجود ندارد، امروز مسابقه براي تفاهم با ايران وجود دارد. امروز مي‌بينيد که کشورهاي جهان، قدرت‌هاي بزرگ اين را حس کردند که تحريم و تهديد بي‌اثر است و راه مفاهمه، تفاهم و تکريم نسبت به ملت بزرگ ايران است.
ما حقوق هسته‌اي اين ملت را تثبيت کرده‌ايم.سازمان تحريم را در هم شکسته‌ايم و اين ملت در مسير اهداف بلند خود موفق خواهد بود. رابطه‌مان را با همسايگان در همه زمينه‌ها گسترش داديم. سياست ما با همسايگان، سياست مودت و دوستي است.
ما نسبت به ساير کشورها سياست ما تنش‌زدايي و گسترش همکاري‌هاست، هم با شرق هم با غرب بويژه کشورهاي منطقه. کار بزرگ ديگري که ملت ما در سياست خارجي انجام داد، قهرماني اين ملت در برابر تروريزم، افراطي‌گري و خشونت بود، ما دوستانمان را در مبارزه با تروريزم تنها نگذاشتيم و در همه جاي منطقه، هر کجا که دوستان ما و کشورهاي منطقه در فشار تروريزم قرار گرفتند آنها را ياري کرديم و اين کمک را تا ريشه‌کن کردن افراطي‌گري و تروريزم در منطقه و جهان ادامه خواهيم داد.
مردم عزيز ايران با کمک و حمايت شما در زمينه مسايل اجتماعي، قدم‌هاي خوبي برداشته شد. امروز رنج بيماران از ديروز کمتر است. امروز خانواده‌هايي که به هر دليل بيماري را در بيمارستاني دارند با فکر راحت‌تر مي‌توانند به فکر سلامت بيمارانشان باشند.
بار سنگين درمان بيمار از دوش مردم به مقدار زياد کاهش پيدا کرده و اين راه را ادامه خواهيم داد. همه مردم ايران تحت پوشش خدمات بيمه درماني قرار گرفته‌اند.
در زمينه حمايت غذايي از اقشار آسيب‌پذير امروز 14 ميليون نفر از اعضاي خانواده‌هاي آسيب‌پذير تحت پوشش اين حمايت هستند. در زمينه مسايل زيست محيطي که مشکلات فراواني پيش روي ملت ماست بويژه در کلانشهرها، قدم‌هاي خوبي برداشته شده، اما همچنان به کمک همديگر اين قدم‌ها را بايد با سرعت بيشتر ادامه دهيم.
مردم عزيز ايران!
سال جديد، سال انتخابات است بايد فضاي بهتري را براي فعاليت احزاب بوجود آوريم، آستانه تحمل را بالاتر ببريم، سربلندي اين ملت را به رخ بدخواهان بکشيم. به همه نشان دهيم که افکار مختلف را ما تحمل مي‌کنيم. دست به دست هم دهيم، مجلسي را بسازيم که شايسته اين ملت بزرگ ايران است و مجلس خبرگاني را بوجود آوريم که ثبات بيشتر براي کشور و آرامش بيشتر براي افکار عمومي جامعه ما بوجود آورد و اين کار با همکاري يکديگر امکان‌پذير است.
در زمينه مسائل فرهنگی تلاش ما اين است، آرامش بيشتري بوجود آوريم، فضاي بهتري را بوجود آوريم، بگذاريم همه خلاقيت‌ها ظهور و بروز پيدا کند و در اين زمينه اميدوارم ما بتوانيم به همه هنرمندان ما فضاي بهتري را براي خلاقيت‌هايشان در اختيار آنها بگذاريم.
آغاز سال جديد و لحظات دعا و نياز به سوي آن بي‌نياز است. خدايا همه ما را در راه آباداني کشور، صلح منطقه و جهان موفق بدار.
به همه ما توفيق بده تا پرچم عزت و سربلندي را در اين کشور همواره در اهتزاز داشته باشيم و کشتي ايران را در شرايط تلاطم منطقه‌اي به ساحل پيشرفت و توسعه برسانيم از حمايت همه مردم، از فداکاري مردم در سالي که گذشت، همه آنهايي که حاميان دولت بودند و يا منتقدان دولت بودند که همه براي سربلندي ايران تلاش کردند سپاسگزارم. با درود سلام بر همه انبيا و اوليا و ولي عصر امام زمان -أرواحنا فداه- به ارواح طيبه همه شهيدان و امام شهيدان و آرزوي توفيق بيشتر براي مقام معظم رهبري و دولت خدمتگزار و همه آنهايي که در اين نظام مشغول خدمت به مردم هستند.
خواهشمندم در اين ايام مواظب خودتان، اعضاي خانواده عزيزتان باشيد تا تعطيلاتي توأم با سلامتي و آرامش بيشتر داشته باشيد و ان شاء الله در اين ايامي که به نام فاطمه اطهر عليها السلام است، ارتباط‌تان با خاندان رسالت بيشتر گردد.
والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته

"Our President, analytical news site"