رئيس جمهور کسب موفقيت هاي گوناگون در عرصه هاي ورزشي را نشانه نشاط يک ملت و توانمندي جوانان آن دانست و بر لزوم برنامه ريزي مسوولان براي تداوم حضور موفق تيم ملي واليبال در عرصه هاي گوناگون جهاني تاکيد کرد.

دکتر محمود احمدي‌نژاد در ابتداي جلسه امروز (يکشنبه) هيات دولت از بازيکنان ، مربيان و اعضاي تيم ملي واليبال کشور به خاطر حضور درخشان در رقابتهاي ليگ جهاني واليبال تقدير کرد.

رييس‌جمهور در اين مراسم که با حضور اعضاي دولت و بازيکنان، مربيان ، اعضاي تيم و مسوولان فدراسيون واليبال برگزار شد، ضمن تبريک به تيم ملي واليبال براي انجام کاري بزرگ و ارزشمند اظهار داشت: البته درخشش جوانان کشور در اين رقابتها توقع را از آنان بسيار بالا برد در حالي که تيم ايران در اين دوره از مسابقات در برابر تيمهاي زبده‌اي از جهان قرار داشت.

دكتر احمدي‌نژاد با تاکيد بر اينکه دولت عميقاً به توانمندي جوانان کشور ايمان دارد، گفت: مطمئناً در هر عرصه‌اي هر چقدر بزرگ هم که باشد، اگر تصميم بگيريم تا بر قله‌ها بايستيم، خواهيم توانست.

رييس‌جمهور با بيان اينکه کسب موفقيت در عرصه ورزش نشانه نشاط يک ملت و توانمندي جوانان آن است، تصريح کرد: همانگونه که در عرصه‌هاي علمي و فناوري جوانان کشور وارد شده و به موفقيت‌هاي بزرگ در عرصه‌هايي نظير هوا و فضا، انرژي هسته‌اي و بيوتکنولوژي و نانو دست يافتند، ورزش نيز امروز تبديل به يک کار بزرگ علمي شده و نياز به سنجش‌هاي دقيق و حساب شده براي دستيابي به موفقيت دارد.

دكتر احمدي‌نژاد با اشاره به اينکه در مجموع عملکرد ورزشکاران کشور در ليگ جهاني واليبال مثبت بود، ولاسکو سرمربي تيم واليبال را در اين عرصه بسيار با تجربه دانست و خطاب به مسئولان فدراسيون واليبال گفت: بايد کار با اين مربي تمديد شده و از هم اکنون برنامه‌اي 10 ساله براي حضور موفق تيم ملي واليبال در رقابتهاي مختلف جهاني از جمله المپيک و جام جهاني داشته باشيم.

رييس‌جمهور با بيان اينکه ملت ايران از مسابقات خوب تيم ملي واليبال و کسب موفقيت‌هاي بزرگ در اين رقابتها بسيار خوشحال هستند، گفت: اگر اعضاي تيم ملي واليبال هيچ نتيجه‌اي در اين رقابتها نگرفته باشند همين که بارها ملت ايران را شاد کردند، در حقيقت کار ارزشمندي را انجام داده‌اند.

دكتر احمدي‌نژاد با بيان اينکه امروز پايه‌هاي بسيار خوبي در واليبال کشور گذاشته شده اظهار اميدواري کرد تا در آينده شاهد موفقيتهاي پي در پي ورزشکاران در اين عرصه باشيم.

در اين مراسم از بازيکنان، مربيان و اعضاي تيم ملي واليبال با اهداي هديه نقدي 50 ميليون توماني تقدير شد. همچنين با دستور رييس‌جمهور قرار شد تا به هر کدام از بازيکنان و اعضاي کادر فني تيم ملي واليبال يک دستگاه آپارتمان به شرط تأهل از سوي وزير راه و شهرسازي اختصاص يابد.

در مراسم تقدير از تيم ملي واليبال کشور از سوي بازيکنان اين تيم يک توپ واليبال که به امضاي همه بازيکنان رسيده بود به همراه پيراهن کاپيتان تيم به رييس‌جمهور اهدا شد.

در پايان اين مراسم نيز بازيکنان، مربيان و اعضاي تيم ملي واليبال با دکتر احمدي‌نژاد عکس يادگاري گرفتند.