توهین بسیاری به این دولت کردند، بطوریکه در تاریخ ایران سابقه نداشته که مجموعه ای تا بدین حد مورد توهین قرار گیرد. ما این سینه مان را برای هر چیز و هر سرنیزه ای آماده کرده ایم، اما محال است یک کلمه خلاف عدالت و حقوق ملت صحبت کنیم.

  رییس جمهوری گفت: دولت احمدی نژاد پاک ترین دولت تاریخ ایران و احمدی نژاد قطره ای از اقیانوس بیکران ملت است.
به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد عصر امروز در مراسم بزرگداشت سوم تیر در جمع هواداران خود ، با تبریک روز تولد حضرت مهدی (عج) گفت: امروز روز میلاد امام زمان(عج) است و بهترین سخن، سخن از امام است.

وی افزود: دوستان در این جلسه عباراتی را در مورد بنده به کار بردند، البته بعدا عرض می‌کنم که چقدر از این حرف‌ها در مورد من مصداق دارد یا نه؛ ولی می‌خواهم چیزی بگویم نه این‌که معرفت عمیقی داشته باشم و یا به چیزی پی برده‌ام، ولی حداقل این را می‌دانم که نه تنها در روز ولادت امام، بلکه هر روز باید روز ذکر امام و توجه به امام باشد.

وی در ادامه با بیان این‌که انسان مهم‌ترین موضوع هستی است، به ماموریت انسان در این دنیا اشاره کرد و گفت: یکی از ماموریت‌های مهم انسان این است که خودش را از خاک تا خود خدا بالا بکشد. خداوند به انسان اجازه انتخاب داد تا مسیر را انتخاب کند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که انسان برای تحقق ماموریت‌های خود نیازمند الگویی است که باید در قله باشد، گفت: انسان برای تحقق ماموریت‌هایش نیازمند راه است. نیازمند راهنماست. نیازمند انسانی است که در قله باشد و مخزن اسرار الهی و علم باشد.

رییس جمهور در ادامه تصریح کرد: انسان برای تحقق ماموریت‌های خود نیازمند امام است. امام بالاترین هدیه خداوند به عالم هستی است و واسطه خلق و فیض است.

احمدی‌نژاد گفت: آمدن ما انسان‌ها به این جهان به عشق دیدن روی انسان کامل، امام عصر (عج) بوده است و ماموریت تمام پیامبران این بوده که انسان‌ها را با مفهوم امام آشنا کنند.

وی افزود: بزرگترین خیانت شیطان به انسان این بوده که ذهن و دل انسان‌ها را از همان ابتدا از مفهوم امام منحرف کنند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که هرکس هرچه دارد، از وجود امام است، گفت: همه به دنبال سعادت هستیم و تنها راه سعادت رسیدن به امام و استقرار حاکمیت امام در جهان است و راه دیگری وجود ندارد.

رییس جمهور با تاکید بر این‌که امام محور وحدت تمام هستی است و بدون امام محال است که در جامعه بشری وحدت رخ دهد، گفت: بدون امام وحدت و تحقق آرمان‌ها بی‌معناست. در واقع انسانیت بی‌معناست و بزرگترین دشمنی دشمنان بشریت با امام است.

احمدی‌نژاد گفت: کسی که در درونش عشق به امام نباشد، زندگی‌اش بر مدار امام نباشد برای رسیدن به امام نباشد، فرق نمی‌کند که کجا باشد. به خدا اگر دور کعبه بگردد و یا در میکده باشد، فرقی نمی‌کند.

احمدی‌نژاد افزود: امام است که به امامت معنا می‌دهد. امام است که به مجاهدت و تلاش اجتماعی معنا می‌دهد، به انسان معنا می‌دهد و این بزرگترین هدیه و نعمت خداوند برای بشریت است.

وی افزود: به خدا اگر یک گل می‌شکفد این به واسطه وجود امام است. اگر یک مادری به فرزند خود مهر می‌ورزد، ناشی از امام است. تمام خوبی‌ها ناشی از امام است.

وی در ادامه به سخنان مجری این برنامه و همچنین الهام سخنگوی دولت و تعدادی دیگر از کسانی که در این مراسم صحبت کردند، اشاره کرد و گفت: احمدی‌نژاد عددی نیست. به خدا اگر من خاک پای نوکر رده نهم امام زمان باشم این بالاترین و ابدی‌ترین افتخار است. ما بالاترین افتخارمان است که نوکر نوکران امام زمان هستیم و شما جزو نوکران امام زمان هستید.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: می‌بینیم که برخی از دوستان از تحولات اجتماعی و سیاسی بعضا دچار نگرانی و دلخوری می‌شوند، و یا خدایی نکرده رگه‌هایی از یاس و اینگونه از مسائل در آنها دیده می‌شود. در اندیشه مهدوی دلخوری، ناراحتی و یاس و از این حرف‌ها مطلقا راهی ندارد (تکبیر جمعیت).

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: ما برای رسیدن به قله تازه در ابتدای راه هستیم. البته این به معنا نیست که یک فاصله زمانی طولانی در برابرمان است.

وی با بیان این‌که امام هست، حاضر است و در بین مردم زندگی می‌کند، گفت: فاصله خیلی کم است، اما برای رسیدن به حکومت جهانی ما ابتدای راه هستیم و باور داریم که این روز محقق می‌شود.

وی با بیان این‌که برای تحقق این موضوع باید به نقطه موعود و میعادگاه برسیم افزود: هنوز جامعه بشری آنچه که باید باشد نیست و به محض اینکه این اتفاق بیفتد، این موضوع نیز محقق می‌شود.

احمدی‌نژاد با اشاره به برخی از سخنان در مورد نحوه ظهور امام زمان(عج) و حوادث ظهور گفت: شما نیز شنیده‌اید که برخی در این زمینه می‌گویند که آنقدر درگیری رخ می‌دهد، دوسوم بشریت از بین می‌رود و امام با شمشیر می‌آید، می‌کشد تا آنقدر که خون به رکاب اسب‌شان می‌رسد. من فکر می‌کنم این حرف‌ها، ساخته پدرجد همین رژیم صهیونیستی است.

رییس جمهور ادامه داد: امام مظهر لطف خداست و عشق خدا به مخلوقات و به انسان‌هاست و اگر بنا بود با شمشیر و زور حاکم شود، حضرت علی (ع) و پیامبر(ص) نیز این کار را می‌کردند. آیا برای امیرالمومنین(ع) سخت بود که با شمشیر تمام دنیا را مطیع خود کند. اینها درست نیست.

احمدی‌نژاد گفت: جامعه بشری باید رشد کند و به جایی برسد که ضرورت حاکمیت امام را بفهمد. امام جامعه کمال یافته و هوشمند می‌خواهد. جامعه‌ای فهیم و عاشق ارزش‌های الهی. هدف امام این نیست که به هر قیمتی بر دنیا سیطره پیدا کند.

رییس جمهور با بیان این‌که انسان‌ها باید از اسارت آزاد شوند، باید از تعصبات و مسائل اینچنینی آزاد شوند و نگاه‌ها باید جهانی شود، گفت: همه ارزش‌های متعالی، جهانی هستند. عدالت و توحید جهانی هستند.

وی افزود: به لطف خداوند و امام زمان(عج) جامعه بشری به سرعت روزافزون و با شتاب بسیار بالا در حال حرکت به سمت نقطه موعود و میعاد است.

رییس جمهور با بیان این‌که عشق به امام و میل رسیدن به امام در فطرت ماست، در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: تحولات سیاسی رخ می‌دهد، شیطان می‌آید، نوکرش هم می‌آید، دست‌اندازی درست می‌کند، ولی این حرکت، حرکت الهی و تاریخی است و از عزل تا ابد بوده است و اکنون به نقطه اوج شکوفایی خود نزدیک می‌شود.

احمدی‌نژاد با اشاره به برخی از مطالبی که علیه دولت مطرح می‌شود، گفت: توهین کردند، فحش دادند و در تاریخ ایران نداشتیم که به مجموعه‌ای اینقدر توهین کنند و فحش دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: ما این سینه را برای هر چیزی حتی سر نیزه‌ آماده‌کرده‌ایم و محال است که کلمه‌ای خلاف عدالت و حقوق ملت صحبت کنیم.

احمدی‌نژاد در واکنش به سخنان یکی از حضار که از وی خواست از دولت در برابر فساد دفاع کند، گفت: دولت احمدی‌نژاد، پاک‌ترین دولت تاریخ ایران است.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: چندی قبل مقامات رژیم صهیونیستی گفته بودند که ما کاری می‌کنیم که اسم احمدی‌نژاد به ننگ تبدیل شود و در ایران کسی حاضر نشود با احمدی‌نژاد عکس بیندازد و جرات نکند که از او حمایت کند. شهریور گذشته نیز معاون رییس جمهور کشوری که سازمان ملل در آنجا به اسارت است، در جمع گروه معروفی از صهیونیست‌ها به آنها می‌گوید که زمانی خوب مسائلی را در مورد ایران به پیش می‌بردید و ایران را به گوشه رینگ برده بودید، ولی یک گروهی آمدند دولت را گرفتند، آمریکا را منزوی کردند و حقانیت فعالیت‌های هسته‌یی ایران را در جهان اثبات کردند و ما تصمیم گرفتیم از داخل او را بیندازیم و در ادامه می‌گوید که یک سال و نیم است که توانسته‌ایم دولت را مهار کنیم. او در آن جلسه یک جمله می‌گوید که سه ماه بعد نیز مشاور امنیتی آن کاخ معروف همان حرف را نیز می‌زند. در آن جلسه خطاب به حضار برای دلگرمی آنها می‌گوید که من به شما اطمینان می‌دهم که احمدی‌نژاد نابود خواهد شد.

به اتفاق ارباب‌مان که می‌آید آنچنان حالتان را می‌گیریم که در تاریخ ثبت شود
وی افزود: من می‌خواهم در اینجا جواب بدهم. احمدی‌نژاد کسی نیست. احمدی‌نژاد یک قطره از اقیانوس بیکران ملت است و افتخار ما این است که زیربار زور نمی‌رویم.

وی ادامه داد: ما یک اربابی (امام زمان) داریم که ارباب ما می‌آید و به اتفاق آن اربابمان آنچنان حالتان را می‌گیریم که در تاریخ ثبت شود.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: یک بخشی از خادمان و پاکان را حذف کردند. خیلی‌ها در کشور غصه‌دار شدند چقدر تماس گرفتند و اظهار نگرانی کردند. من از همه آنها تشکر می‌کنم، ولی می‌خواهم بگویم هر موقع خواستید غصه بخورید و دلتان شکست برای یک حقیقت دیگر غصه بخورید مگر باور ندارید که امام هست. مگر باور ندارید که امام حاضر است و حق حکومت جهانی مال امام است. 1170 سال است که امام را خانه نشین کردند و حق امام را گرفتند. چند سال است که می‌گوییم مرید امام هستیم آیا پیرو و عاشق امام، ماموریتی جز برگرداندن امام به راس حکومت دارد؟ برای امام زمان غصه بخورید. مبادا امام فراموش شود و بالاترین غصه این است که این ماموریت به فراموشی سپرده شود که البته به فضل الهی اینگونه نخواهد شد.

بر مبنای این گزارش پیش از صحبت‌های احمدی‌نژاد، لوح تقدیری از سوی الهام سخنگوی دولت به نمایندگی از جمعیت حاضر به رییس جمهور اهدا شد.

همچنین خانواده شهید ولی‌زاده پیراهن آن شهید را به رییس جمهور تقدیم کردند.

" نه سازش، نه تسلیم نبرد تا پیروزی" و "عشق، عشق احمدی‌نژاد را عشق است" از شعارهایی بود که در این مراسم سر داده شد.

ذیلاً گزارش تصویری این مراسم تقدیم می گردد