رییس‌جمهور با بیان اینکه من خودم همه بازی را از ابتدا تا انتها دیدم، افزود: تیم ایران بازی بسیار خوب و هوشمندانه‌ای انجام داد آقای قوچان‌نژاد از یک فرصت حداکثر استفاده را برد که این بازی و فرصت شناسی نشانه هوشمندی و غیرت ایرانی است.

رییس جمهور با اشاره به لزوم برنامه ریزی و تدارکات لازم برای آماده سازی تیم ملی فوتبال برای حضور موفق در جام جهانی و با تاکید بر پشتیبانی کامل دولت از تیم ملی فوتبال اظهار داشت: ایران شایستگی ایستادن بر بالاترین قله های فوتبال دنیا را دارد.

دکتر محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار بازیکنان کادر فنی و دست اندرکاران تیم ملی فوتبال کشورمان ضمن تبریک و تشکر از همه آنان گفت: پیروزی بر تیم کره جنوبی و صعود به جام جهانی خیلی شیرین بود و شما واقعا کار سنگین و طاقت فرسایی انجام دادید.

رییس‌جمهور با بیان اینکه من خودم همه بازی را از ابتدا تا انتها دیدم، افزود: تیم ایران بازی بسیار خوب و هوشمندانه‌ای انجام داد؛ دروازه‌بان، خط دفاع، خط میانی و خط حمله ما بسیار عالی عمل کردند و آقای قوچان‌نژاد از یک فرصت حداکثر استفاده را برد که این بازی و فرصت شناسی نشانه هوشمندی و غیرت ایرانی است.

دکتر احمدی‌نژاد با تشکر از مربی ، کادر فنی، دست اندرکاران و مسئولان فدراسیون فوتبال اظهار داشت: روحیه و غیرت کاملا ایرانی بر این بازی حکمفرما بود و جوانان ایران یک افتخار بزرگ ثبت کردند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه بنده شخصاً اعتقاد دارم که سطح فوتبال شما بالاتر از همه رقباست، تصریح کرد: شاید در نگاه اول به نظر می‌رسید که تیم کره در این بازی بیشتر حمله کرد و صاحب توپ بود اما این تیم ایران بود که بر روند بازی مسلط بود و توانست با کنترل و مدیریت تیم حریف به نتیجه مورد نظر دست پیدا کند.

دکتر احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: به نظرم این اولین بار است که به عنوان تیم اول گروه خودمان آن هم با فاصله امتیازی و تفاضل گل خوب به جام جهانی صعود می کنیم و این گواه شایستگی‌های فوتبال ایران است و نشان داد که می‌توانیم بر بالاترین قله‌های فوتبال دنیا بایستیم.

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید از همین حالا کار آماده‌سازی تیم برای حضور در جام جهانی آغاز شود، گفت: با توجه به روند چند بازی اخیر انسجام بسیار خوبی در تیم ایجاد شده و خودباوری موجود در تیم امروز فوتبال کشورمان فضای مناسبی برای تصمیم‌گیری‌های بزرگ ایجاد کرده که باید از آن به بهترین شکل استفاده کنیم.

دکتر احمدی‌نژاد اضافه کرد: به نظرم می‌رسد بهتر است بازیکنان ملی پوش در فاصله یک سال مانده به رقابت‌های جام جهانی آماده شدن برای این رقابت‌ها را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند و ذهنیت‌ها متمرکز بر این رقابت‌ها شود. فدراسیون فوتبال با همه بازیکنان و عوامل جلسات مشترک برگزار کند و نظرات بازیکنان و دست اندرکاران تیم ملی را برای بهترین شیوه آماده‌سازی تیم اخذ کنند.

رییس‌جمهور اظهار داشت: همه با هم عهد کنید که هدف تیم ملی از حضور در جام جهانی حداقل صعود به مرحله دوم باشد و در این مسیر هر نیازی که دارید سریع‌تر اعلام کنید تا در همین دولت برای شما تامین شود؛ تیم ملی نباید هیچ دغدغه‌ای از جهت پشتیبانی و بازی‌های تدارکاتی داشته باشد و تنها دغدغه شما باید صعود به مراحل بالاتر رقابت‌های جام جهانی باشد.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: مطمئنا اگر به مرحله دوم صعود کنید خواهید دید که از شانزده تیمی که به این مرحله صعود می‌کنند چیزی کم ندارید و این موفقیت باعث می‌شود که ذهنیت‌های شما تغییر کند. همانگونه که والیبال ایران توانست در جهان بدرخشد فوتبال نیز با توجه به گستره و سابقه بیشتر خود حتما می‌تواند برای کشورمان افتخارات بزرگتر خلق کند.

رییس‌جمهور خطاب به مربی تیم ملی گفت: آقای کیروش در مدتی که در ایران حضور داشتند به عینه دیدند که هم مردم ایران و هم کشور ایران بسیار خوب هستند و این خوبی‌ها را با خیلی چیزهای دیگر از جمله پول نمی‌شود عوض کرد. ایشان باید حوصله بیشتری به خرج دهند و بر موفقیت و درخشش تیم ایران در جهان تمرکز کنند.

دکتر احمدی‌نژاد بر لزوم همدلی همه بازیکنان و دست اندرکاران تیم ملی فوتبال تاکید و خاطرنشان کرد: اگر همه با هم همدل شوید اهداف بزرگ حتما محقق خواهند شد؛ فناوری هسته‌ای امروز جزء پیشرفته‌ترین فناوری‌های دنیاست اما وقتی در ایران همه همدل و یکصدا شدند تا به قله‌های این فناوری دست پیدا کنند به سرعت به این هدف رسیدند و گرچه فوتبال پیچیدگی‌های خاص خود را دارد اما با توجه به استعداد جوانان ایرانی صعود به قله‌ها دور از دسترس نیست.

رییس‌جمهور اظهار داشت: بازی‌های اخیر تیم ملی باعث شد تا همگان یک بار دیگر به قدرت فوتبال ایران اعتراف کنند.

دکتر احمدی‌نژاد خطاب به بازیکنان تیم ملی تصریح کرد: یک بار دیگر فیلم بازی خودتان با کره را ببینید تا به قدرت و کیفیت واقعی فوتبال خودتان پی ببرید و به اهداف بزرگتر فکر کنید و به خدا توکل کنید چرا که توکل به خدا به انسان نیروی مضاعف می‌بخشد.

رییس‌جمهور در پایان این جلسه از خانواده بازیکنان و دست اندرکاران تیم ملی به خاطر همراهی با ایشان و تحمل سختی‌های ناشی از دوری عزیزانشان تشکر کرد و با اشاره به هدایای در نظر گرفته شده از سوی دولت برای اعضای تیم ملی فوتبال گفت: این هدایا قابل شما را ندارد و فقط برای آن است که بدانید مردم ایران به یاد شما هستند و از شما تقدیر می‌کنند.

به گزارش فارس، در این مراسم که علاوه بر رئیس‌جمهور غلامحسین الهام سخنگوی هیئت دولت، شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور، محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان و سیدحسن موسوی نیز حضور داشتند از کی‌روش سرمربی تیم ملی و نکونام کاپیتان تیم ملی با اعطای شالی مزین به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیر ویژه به عمل آمد.

علاوه بر 50 میلیون تومان پول نقد بر اساس مصوبه هیئت دولت مقرر شد تا یک مجوز ویژه برای واردات خودرو به بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی نیز اختصاص یابد.