احمدی نژاد تصریح کرد : در دولت گذشته آقایی مصاحبه کرده بود و گفته بود که 200میلیارد دلار از کشور خارج شده است که من او را در جایی دیدم و گفتم شما می دانید این پول چند کامیون و تریلی و .. می شود ؟ که گفت حالا بگو 2 0میلیارد دلار و پس از پرسش مجدد من تا 2میلیارد آمد که به او گفتم وقتی اطلاعی ندارید و موضوعی صحت ندارد چرا در فضای رسانه ای تهمت می زنید ؟!

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ وزیر سابق اقتصاد در مهمانی افطار جمعی از خبرنگاران در دفتر رئیس جمهور سابق گفت: میزان نقدینگی در دولت‌های نهم و دهم 460 هزار میلیارد تومان بود اما این رقم در دو ساله دولت یازدهم به مرز 800 هزار میلیارد تومان رسیده است.
متن زیر توسط یکی از روزنامه نگاران حامی احمدی نژاد به نگارش درآمده است.
دوشنبه اول تیرماه بود که از دفتر دکتر احمدی نژاد تماس گرفتند و گفتند که برای افطاری روز چهارشنبه سوم تیرماه دعوت هستید.
سوم تیرماه یادآور پیروزی احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 84 است. تعدادی از دوستان رسانه ای دیگر حامی دکتر هم دعوت شده بودند . پس از مدتها دیداری تازه و دوستان از آنچه در دولت تدبیر و امید برسرشان آمده سخن گفتند ! تقریبا با همه برخورد و هرکسی در گوشه ای زندگی خودش را می گذراند .
تعداد زیادی از رفقای رسانه ای بیکار و آنهایی هم که در سازمانی مشغول بکار بودند از فشارهای سیاسی برخود می نالیدند !
حدود 60تا 70 نفر آقا و خانم در نمازخانه دفتر رئیس جمهور سابق در ولنجک دور هم جمع شده بودند. برنامه از ساعت 6 شروع شد. پس از چند دقیقه ای دکتر احمدی نژاد به همراه دکتر الهام به میان مدعوین آمد. حاضران با صلوات به استقبالش رفتند و او نیز با گرمی با دوستان رسانه ای که پس از مدت ها او را می دیدند به گرمی خوش و بش کرد.
دکتر الهام سخنگوی سابق دولت، امیدی شهرکی مدیرعامل سابق ایرنا، ثمره هاشمی مشاور ارشد رئیس جمهور سابق، ذبیحی مدیرعامل سابق تامین اجتماعی، دکتر حسینی وزیر اقتصاد احمدی نژاد، عبدالرضا داوری معاون سابق ایرنا، تمدن استاندار سابق تهران، شیخان مدیرسابق اطلاع رسانی ریاست جمهوری و کوچک زاده نماینده مجلس از حاضران در این جلسه بودند.
اولین سخنران مراسم دکتر الهام بود که با تشریح انتخابات سوم تیر سال 84 از رسانه ها خواست تا به تبین و روشنگری این حادثه مهم تاریخی بپردازند و اجازه ندهند این حادثه تاریخی در حملات بدخواهان و دروغ پردازی های آنها به فراموشی سپرده شوند.
سخنگوی سابق دولت انتخاب احمدی نژاد را در سوم تیر 84 عنایت ویژه پروردگار و باور ملت ایران به اینکه می توانند مردی از جنس مردم را برای خدمتگزاری انتخاب کنند دانست و گفت: ملت ما در دو ضرب وزنه انقلاب را بالای سر برد این ضرب آن در 27 خرداد و یک ضرب دیگر در سوم تیر83 .
وی انتخاب رئیس جمهوری احمدی نژاد را اتفاقی میمون و قرار گرفتن انقلاب در ریل اربابی مردم و خدمتگزاری دولت توصیف کرد و البته تصریح کرد که متاسفانه این روند از دو سال قبل در حال برگشتن است.
سخنگوی سابق دولت پیروزی احمدی نژاد در سوم تیرماه 84 را احیاء انقلاب دانست و ادامه داد: هرکسی بخواهد این حادثه و حرکت را جدا از انقلاب اسلامی تحلیل کند اشتباه می کند.
معاون رئیس جمهور در دولت دهم با تشریح سه جریان مقابل دولت های نهم و دهم خاطرنشان کرد: سه جریان امید و نشاط، کینه توزی و عناد و تشکیک پس از پیروزی دکتر احمدی نژاد تا الان فعال هستند.
الهام با بیان اینکه جریان امید و نشاط متعلق به توده مردم و کسانی هست که از پیروزی مردی از جنس مردم شادمان شدند افزود: جریان کینه و عناد تمام تلاش خود را برای تبدیل این نشاط و سرخوردگی مردم از دولت احمدی نژاد بکار گرفت و در کنار آن جریان تشکیک هم برای ایجاد شک به دولت در دلها راه انداخت.
سخنگوی سابق دولت با تشریح وظیفه رسانه های حامی دولت های نهم و دهم ادامه داد: وظیفه ما به عنوان یاران احمدی نژاد این است که با تبیین آنچه انجام شد و آنچه در حال انجام است روشنگری های لازم را به دور از فحاشی و تهمت و بداخلاقی و گرفتار شدن در بازی های رسانه ای رقیب انجام دهیم.
وی تاکید کرد: جریان عناد و کینه جریان مرده ای است که زندگی مصنوعی دارد و البته در حال دست و پا زدن هستند که بگویند ما هستیم در حالی که مرده اند و فقط زندگی نباتی دارند!
الهام با بیان اینکه این جریان زبانی جز ناسزا گفتن ندارند افزود: ما کاری به آن گروه نداریم چرا که آنها خودبه خود منزوی هستند و جز مرگ مستمر راهی ندارند.
در ادامه این نشست دکتر حسینی وزیر اقتصاد دولت های نهم و دهم گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور به همراه نقد هایی بر عملکرد دولت تدبیر و امید به حاضران ارائه کرد.
وی با بیان اینکه آنچه از عملکرد تیم اقتصادی دولت دیده می شود بیش از آنچه عملکرد واقعی باشد فضا سازی رسانه ای است گفت: یک سئوال ممکن است برای دوستان رسانه ای پیش بیاید که چرا تخریب شدید دولت احمدی نژاد در دستور کار این دولت قرار گرفته است؟ که من پاسخ می دهم.
وزیر سابق اقتصاد با تشریح سیاست های اقتصادی دولت احمدی نژاد افزود: دولتی سرکار بود که در همه تصمیم گیرهایش به این سئوال فکر می کرد که با اجرای این برنامه چه منافعی به مردم می رسد؟
حسینی با اشاره به هجمه رسانه ای علیه فعالیت های دولت های نهم و دهم ادامه داد: زمان برای پاسخگویی دولت یازدهم فرا رسیده و آنها باید پاسخ دهند برای مردم و کشور چه کرده اند؟
وی خطاب به حاضران تاکید کرد: باید به دور از هیاهوها و طرح پرسش های دقیق نقد درست را فراموش نکنیم تا مردم بدانند چه اقداماتی شده و چه در حال انجام است.
وزیر سابق اقتصاد گفت: امروزه هر گزارشی را می خوانیم یا با افراد اقتصادی صحبت می کنید عنوان می شود که منابع دولت یازدهم از دولت دهم کمتر بوده است در حالی که براساس گزارش های رسمی منابع مالی و پولی در دولت یازدهم 70درصد رشد داشته است.
حسینی با اشاره به اینکه منتقدان دولت های نهم و دهم همواره می گویند رشد نقدینگی از حضرت آدم تا دولت دکتر احمدی نژاد در ایران 460هزار میلیارد تومان بوده است افزود : این درحالی است که نقدینگی در همین دوسال دولت یازدهم به مرز 800هزار میلیارد تومان رسیده است.
وی با اشاره به سخن رئیس جمهور روحانی که گفته بود خزانه خالی است ادامه داد : کسانی که ادعای خالی بودن خزانه را می کنند چگونه براساس اظهارات رسمی سخنگوی دولت افزایش پرداختی 42درصدی را در سال 92 نسبت به سال 91 داشته اند ؟ مگر می شود با خزانه خالی چنین پرداختی داشت ؟
عضو کابینه دولت احمدی نژاد از برداشت بدون مجوز دولت از خزانه بانک مرکزی در اسفند ماه سال 92خبر داد و گفت : حدود 10هزار میلیارد تومان در اسفندماه سال 92 از خزانه بانک مرکزی به بهانه پول نفت برداشته کرده و هنوز برگشت نداده اند! این درحالی است که در 2 سال گذشته بدهی بانک ها به بانک مرکزی بالغ بر 75درصد افزایش پیدا کرده و البته مسکن مهر هم تعطیل است!!
حسینی با اشاره به برخی آمار ارائه شده از سوی مسئولان ارشد دولت یازدهم خاطرنشان کرد : براساس آمار مسئولان به نقل از مرکز آمار ایران رشد تولید اتفاق افتاده این درحالی است که گویا مرکز آمار ایران خودش نمی تواند اعلام کند و دیگران باید به جای وی آمارها را اعلام کنند !! آیا کسی از رشد تولید در این 2 سال چیزی متوجه شده !؟
وی با بیان اینکه اگر این آمار واکاوی نشود می شود آب خوردن مردم را هم به تحریم‌ها ربط داد گفت: پس از سیاست تخریب دولت احمدی نژاد هم اکنون که زمان پاسخگوی دولتمرادن به این پرسش که شما چه کرده اید فرا رسیده است سیاست " شبح تحریم " را راه انداخته اند تا ناکارآمدی خود را به همه چیز ربط دهند!
وزیر اقتصاد احمدی نژاد افزود: در دولت احمدی نژاد وقتی قیمت هر کیلو مرغ 100 تومان رشد داشت باید به همه جا از جمله مجلس پاسخگو می بودیم اما الان می بینید قیمت ها به راحتی بالا می رود و هیچ نهادی سئوال نمی کند که چرا ؟!
حسینی با پذیرش این نکته که کشورداری در شرایط تحریم کار سختی است ادامه داد: یکی از دوستان می گفتند در زمان مذاکرات در دولت سابق آب از دست دکتر جلیلی چکه نمی کرد چه برسد به اینکه آب سنگین را هم بدهند! اما در شرایط ایجاد شده هم نمی توانند مدیریت کنند.
وی با تشریح اقدامات اقتصادی دولت های نهم و دهم گفت: دولت احمدی نژاد ذخایر خوبی برای دولت روحانی به جا گذاشت از جمله اینکه فحش افزایش نرخ دلار را ما خوردیم و الان آقایان دارند لذتش را می برند !
عضو سابق شورای پول و اعتبار افزود: افزایش قیمت دلار و درآمد حاصله از این موضوع به همراه واگذاری های که در دولت قبل انجام شده بود سبب شد تا دولت یازدهم سرمایه 64 هزار میلیارد تومانی آماده داشته باشد این درحالی است که اعلام می کنند واگذاری ها را قبول نداریم. جالب آنکه از قبل همین واگذاریها سالیانه 10 هزار میلیارد تومان درآمد نقد دارند.
حسینی با اشاره به سختی های اجرای قانون مالیات برارزش افزود ادامه داد: من برای اجرای این قانون دچار مشکلات قلبی و در بیمارستان بستری شدم اما درآمد آن الان به این دولت می رسد.
وزیر اقتصاد احمدی نژاد با اشاره به برخی نقدها به میزان واردات کشور در هشت سال دولت های نهم و دهم گفت: براساس آمار رسمی سخنگوی 750 میلیارد تومان واردات در این هشت سال داشته ایم و خوب است با آمار واردات در این دو سال مقایسه ای شود!
پایان بخش این مراسم سخنرانی دکتر احمدی نژاد بود که پس از اصرار بسیار وی پذیرفت در چند دقیقه صحبت کنند.
رئیس جمهور سابق کشورمان با اشاره به فیوضات ماه مبارک رمضان گفت: خداوند در این ماه همه خیرها و نیکی ها را به انسان اعطا نموده و دست شیطان را بسته هرچند که ممکن است زورش به برخی شیطانها نرسیده باشد. ( با خنده )
احمدی نژاد ماه رمضان را فرصتی استثنایی برای مواظبت از نفس اماره دانست و افزود: امیدواریم در این ماه مبارک همه مورد لطف و رحمت خداوند قرار گیرند.
وی نگاه انسان روزه دار را نگاهی جهانی دانست و ادامه داد: انسان روزه دار خوبی را برای همه انسانها می خواهد حتی برای کسانی که روزه دار نیستند و عبادت نمی کنند.
رئیس دولت های نهم و دهم با بیان اینکه همه باید در خدمت به مردم مستضعف و توده ها باشیم خاطرنشان کرد: اگر تاریخ معاصر ایران را مطالعه کنید می بینید که هر وقت حکومتی یا مسئولی بخواهد به توده خدمت کند مورد بدترین و تندترین حملات و تهمت ها قرار گرفته است چرا که عده ای می خواهند توده مردم همیشه توسری خور باشند !
احمدی نژاد تصریح کرد : در دولت گذشته آقایی مصاحبه کرده بود و گفته بود که 200میلیارد دلار از کشور خارج شده است که من او را در جایی دیدم و گفتم شما می دانید این پول چند کامیون و تریلی و .. می شود ؟ که گفت حالا بگو 2 0میلیارد دلار و پس از پرسش مجدد من تا 2میلیارد آمد که به او گفتم وقتی اطلاعی ندارید و موضوعی صحت ندارد چرا در فضای رسانه ای تهمت می زنید ؟! (+)
 

"Our President, analytical news site"