با بهره‌برداری از طرح‌های توسعه و بهینه‌سازی واحدهای موجود تولید بنزین و همچنین بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ایران به صادرکننده بنزین تبدیل می‌شود.

دکتر محمود احمدی نژاد امروز سه شنبه در مراسم افتتاح طرح های 14 گانه شرکت پالایش نفت با اشاره به اینکه ایرانی‌ها صلح‌، رفاه و عدالت را برای همه بشر خواسته اند، اظهارداشت: در دورانی که ایرانی ها پرچمدار علم در جهان بودند برخلاف عده‌ای که کوچکترین دستاوردها را با نیت‌های خاص و قطره‌ قطره به دنیا می‌دهند، آن را به رایگان در اختیار همه بشریت قرار می‌دادند.

 دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب بویژه در سال‌های اخیر اتفاقات و پیشرفت‌های بزرگی در صنعت نفت کشور بوقوع پیوسته که تصور آن هم غیرممکن بود، گفت: زمانی صنعت نفت کشور صد در صد وابسته بود و همه تجهیزات و کارهای مربوط به نفت از جمله اکتشاف و اجرای طرح‌ها وارد می‌شد، که این کار با منت‌های فراوان، گرفتن امتیازات سیاسی و استفاده از ابزارهای سرمایه‌گذاری برای فشار سیاسی صورت می‌گرفت اما به لطف خدا و تلاش خانواده بزرگ صنعت نفت امروز بخش اعظم فعالیت‌های صنعت نفت توسط نیروهای ایرانی طراحی، ساخته و اجرا می‌شود.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز ما از یک وارد کننده و وابسته صد در صد به جایی رسیدیم، که می‌توانیم خدمات فنی و مهندسی صنعت نفت را به جهان صادر کنیم تصریح کرد: امروز ذخیره عظیمی از خدمات مهندسی و دانش برای ملت ایران ایجاد شده که بی‌پایان است.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه پیشرفت‌ها و اتفاقات بزرگی که در زمینه تولید بنزین در کشور به وقوع پیوسته اظهار داشت: بنزین به قدری قابل اهمیت است که زمانی برای متوقف کردن ملت، جنگی سنگین و گسترده را به ما تحمیل کردند پس از پایان جنگ برای ادامه خباثت‌های خود، فروش بنزین را به ملت ایران تحریم کردند چرا که می‌دانستند بنزین موجب حرکت بوده و حتی یک ساعت هم نمی‌تواند متوقف شود.

وی در همین راستا بیان داشت: در سال 75، متوسط مصرف بنزین در ایران برابر با 73 میلیون لیتر در سال بوده است که این رقم به طور معمول طی هرسال 15 درصد با توجه به توسعه کشور اضافه می‌شد.
رئیس جمهور یادآور شد: در سال 85 واردات بنزین از خارج برابر با 27 میلیون لیتر در سال بود که اگر این روند کنترل نمی‌شد در حال حاضر این رقم برابر با 80 میلیون لیتر در سال می‌شد که بابت خرید آن باید سالانه 30 میلیارد دلار هزینه می‌کردیم.
احمدی‌نژاد ادامه داد: حال باید حساب کرد که اگر طرح‌های اجرا شده در مصرف سوخت در کشور اجرایی نمی‌شد چه اتفاقی می‌افتاد.
به گفته وی 25 سال روی طرح‌های توسعه و بهینه سازی تولید بنزین در کشور سرمایه‌گذاری نشده بود و زمانی که ما با شعار خودکفایی در بنزین آمدیم برخی‌ها ما را مسخره کردند.
احمدی‌نژاد افزود: اما ما مایوس نشدیم و با توان داخلی و با کیفیت هر چه بهتر طرح‌های توسعه و بهینه سازی در بخش بنزین را اجرا کردیم به نحوی که امروز نیازی به واردات هیچ فرآورده‌ای برای تولید بنزین نداریم.
وی اضافه کرد: اگر طرح‌های توسعه در حال اجرا و پالایشگاه خلیج فارس نیز وارد مدار تولید شوند، ایران به صادرکننده بنزین تبدیل می‌شود.
 رییس‌جمهور خودباوری و اعتماد به نفس را مهم‌تر از پیشرفت‌های صورت گرفته برشمرد و گفت: رسیدن به این خودباوری و اعتماد به نفس کار بزرگ صنعت نفت است که نمی‌توان روی آن قیمت گذاشت و اگر این روند را به سرعت ادامه دهیم به فضل الهی ایران به قطب دانش و خدمات مهندسی در دنیا تبدیل خواهد شد کما این که در طول دوران تاریخی ایرانیان در جهان اینگونه بوده‌اند و دوره‌ای فاصله‌ای بوجود آمده که باید جبران شود.

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر لزوم سازندگی در کشور اظهار داشت: خدای متعال نعمت‌های بی‌پایانی به بشر داده که وجود پیامبر اسلام و امام عصر(عج) از جمله این نعمات است و بنده با افتخار اعلام می‌کنم که یکی از نعمت‌های بزرگ خدا به بشریت وجود ملت ایران است و این حرف سخنی طایفه‌ای و ناسیونالیستی نیست که برخی بخواهند در واکنش به آن در داخل و خارج بداخلاقی و اخم کند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه ملت ایران یک فرهنگ، استعداد و پرچم برافراشته است، گفت: اندیشه ملت ایران الهی، انسانی و در خدمت همه بشریت است و ایرانی‌ها همواره جهانی فکر کرده و عمل نموده‌اند و به فکر رفاه همه ملت‌ها بوده و هیچ‌گاه به دنبال خودخواهی و توسعه‌طلبی نبودند؛ اگر هم کسانی در تاریخ به دنبال توسعه‌طلبی بودند همواره در منظر ملت ایران منفور بوده‌اند.

وی با بیان اینکه انسان در تلاش برای رفاه و فداکاری برای سعادت دیگران معنا می‌یابد، گفت: ایرانی‌ها همواره به فکر هم بوده و بالاترین همبستگی اجتماعی را در خود داشته‌اند و با همبستگی برای ساختن آینده وعده‌داده شده که در آن از غم، فقر، تحقیر، ظلم، جنگ و کشتار و بداخلاقی‌ها خبری نباشد، تلاش می‌کند.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه با وجود پیشرفت‌های صورت گرفته در ابتدای راه قرار داریم، تصریح کرد: باید با شتاب بیشتر و جهش بلندتر قله‌ها را فتح کنیم چرا که شیاطین می‌خواهند ما را متوقف و سست کرده و به مسایل دم دستی و بی‌معنا متوجه کرده و در همین سطح نگه دارند.

رییس‌جمهور افزود: همگان باید تلاش و حرکت کنند؛ درست است که مشکلات و موانع وجود دارد اما باید حرکت کرده و از موانع عبور کنیم و امروز خدا را شاکرم که این آرمان در متن زندگی ملت ایران حضور دارد.

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه برخی تصور و اشتباه می‌کنند که می‌توانند مانع از پیشرفت ملت ایران شوند و به نفع آنهاست که با ملت ایران همراهی و همکاری کنند، گفت: هیچ اتفاقی نمی‌تواند مانع از پیشرفت سریع ملت ایران شود.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه باید همه ملت‌ها از ثروت‌‌های خدادادی جهان استفاده کنند، گفت: هنوز به طور کامل از موهبت‌های و استعدادهای موجود در دنیا استفاده نشده؛ ذخایر جهان به اندازه‌ای است که همه ملت‌ها بتوانند در رفاه زندگی کنند به شرط آنکه همه به عدالت و همدلی تن دهند.

دکتر احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: دشمنان ملت ایران و جامعه بشری بدانند هرکس در هر کجا بخواهد در برابر پیشرفت بشریت و ملت ایران بایستد قطعاً جزء شکست‌خوردگان تاریخ خواهد بود.

رییس‌جمهور با گرامی‌داشت یاد شهدای انقلاب بویژه شهید رجایی خاطر نشان کرد: شهید رجایی الگوی وفاداری و خدمت صادقانه به ملت بود که همه وجود خود را در راه تحقق آرمان‌های الهی ملت فدا کرد و با نثار جان خویش موجب برافراشته ماندن پرچم ملت ایران شد.