رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان این كه همواره علاقه مند به حضور در میادین ورزشی بین المللی برای تشویق جوانان ورزشكار ایرانی است ، گفت: در المپیك 2012 لندن نیز دوست دارم در میان جوانان ورزشكار ایرانی باشم و آنان را تشویق كنم.

'محمود احمدی نژاد' روز پنج شنبه در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران سال 1390 كه در سال وزنه برداری مجموعه ورزشی آزادی اظهار داشت: من دوست دارم در كنار ورزشكاران جوان ایرانی در المپیك 2012 باشم اما آنها (كشور میزبان) با این موضوع مشكل دارند.

احمدی نژاد المپیك 2012 لندن را یكی از مهمترین میادین ورزشی در عرصه بین الملی دانست و گفت : بیگانگان نمی خواهند جوانان ایرانی سكوهای قهرمانی را فتح كنند.جوانان ما در این المپیك باید آرش وار ظاهر شوند و افتخارات بزرگ دیگری برای ایران اسلامی كسب كنند.

رییس جمهوری یادآور شد: جوانان ما باید جسم و روح و امید خود را به خدا بسپارند تا به امید خدا نسبت به میادین قبلی سكوهای بیشتری را فتح و مدال های بیشتر و رنگین تری را برای ایران به ارمغان آورند.

وی در ادامه اظهار داشت: همین كه جوانان ایران با فداكاری و شجاعت و همت بالا پا به میدان های ورزشی جهانی می گذارند، از نظر ما قهرمان محسوب می شوند اما امروز در دنیا شماره ها ، رتبه ها و رنگ مدال ها یكی از مشخصه های تعیین كننده جایگاه ورزشی كشورهاست و ما نیز باید در این عرصه جایگاه والایی را كسب كنیم.

رییس جمهوری تاكید كرد: ماموریت ما به ویژه در میادین ورزشی جهانی این است كه ایران را به جایی برسانیم كه بقیه كشورها بخواهند با اتصال به نام ایران برای خود جایگاهی كسب كنند كه البته این كار تلاش بسیاری را می طلبد اما شدنی است.

احمدی نژاد خاطرنشان كرد: من به توانمندی ها و استعداد بالای جوانان ایران ایمان دارم و به ویژه دختران قهرمان ما در میادین ورزشی بین المللی با وجود برخورداری از شرایط نابرابر با رقیبان خود نشان داده اند افتخار آفرین های بزرگی برای كشور هستند.

رییس جمهوری اظهار اطمینان كرد كه به یاری خداوند و با همت و تلاش جوانان ورزشكار و مسوولان، مربیان و سرپرستان، تعداد مدال های تیم المپیكی ایران در این دوره از رقابت ها بیشتر و رنگین تر از دوره های قبل خواهد بود و آنان ایران را به رتبه های بالاتر ارتقا خواهند داد.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش با تاكید بر اهمیت ورزش قهرمانی گفت: امروز همه ما باید برای عزت و ارتقای بیش از پیش ایران بسیج شویم و فداكاری كنیم و حضرت علی (ع) را به عنوان بالاترین الگوی جوانمردی در این راه سرمشق خود قرار دهیم.

احمدی نژاد همچنین ضمن تقدیر از پیگیری های محمد عباسی وزیر ورزش برای ارتقای جایگاه ورزش برای كشور گفت كه با پیگیری های وزیر ورزش امسال بودجه بیشتری به بخش ورزش و تربیت بدنی در كشور اختصاص خواهد یافت ضمن این كه تكمیل پروژه های ورزشی در كشور نیز با افزایش بودجه سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.

رییس جمهور در پایان این مراسم پس از سخنرانی، از جمعی ورزشكاران و مدال آوران برتر و پیشكسوتان در عرصه ورزش تجلیل كرد.