رییس جمهور گفت: دوران دفاع مقدس یک خط راهنما، مکتب و نظام فکری در برابر ملت ما و بشریت ترسیم کرد و امروز ما به سرزمین دفاع مقدس آمده‌ایم تا خودمان و اندیشه‌مان را در زلال اقیانوس مردم و زائران این منطقه شستشو دهیم.

دکتر محمود احمدی‌نژاد در حاشیه بازدید از نمایشگاه بزرگ صنایع و تجهیزات هوایی در پایگاه چهارم شکاری دزفول در گفتگو با خبرنگاران درباره بازدید خود از مناطق عملیاتی دفاع مقدس در خوزستان، گفت: امروز به بهترین نقطه ایران و بلکه به بهترین نقطه جهان، خوزستان قهرمان سفر کرده‌ایم که همواره سرزمین نور، شهادت، ایثار و حماسه بوده است.

رییس جمهور دوران دفاع مقدس را به مثابه یک خط راهنما، یک مکتب و یک نظام فکری در برابر ملت ایران و حتی بشریت توصیف کرد و افزود: ملتی که بخواهد عزیز بوده، کرامت داشته باشد و به قله‌های افتخار و پیشرفت صعود کند، باید راه ایثار را در پیش بگیرد به این معنا که برای خدا، استقرار ارزش‌های الهی و به عشق امام عصر(عج) و برای حاکمیت او جهاد کند و ملتی که اراده کند و در چنین راهی قدم بردارد، همواره پیروز است و هیچگاه روی ذلت را نخواهد دید.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد:‌ امروز از هر نقطه‌ای که بویی از اندیشه، راه و مکتب ایثار و ایستادگی به مشام می‌رسد، آن نقطه کانون توجه مردم است و هر کس در چنین مناطقی حضور داشته و کار می‌کند، نزد مردم عزیز بوده و سمبل ایستادگی بحساب می‌آید.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: ما هم امروز به اینجا آمده‌ایم تا ضمن تجدید میثاق با آرمان‌ها و این اندیشه، مکتب پرافتخار خود و اندیشه‌مان را در اقیانوس زلال مردم شستشو دهیم.

دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به این سوال که نمایشگاه هوایی دزفول را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: مردم ما همیشه نیروهای مسلح را عموماً و نیروی هوایی را به طور خاص دوست داشتند و این ناشی از ایمان، شجاعت و ایستادگی نیروهای مسلح و تخصص سطح بالایی است از سوی نیروی هوایی بکار گرفته می‌شود.

رییس جمهور اضافه کرد: این نمایشگاه بسیار خوب و ارزشمند است و از همه مسئولان نیروی هوایی و بخصوص پایگاه چهارم شکاری دزفول که با برگزاری این نمایشگاه، ضمن تجدید خاطرات عهد و پیمان‌ها را یادآوری می‌کنند و باعث می‌شوند، عزم همگانی برای ساختن آینده‌ای زیباتر شکل بگیرد، تشکر می‌کنم.

دکتر احمدی‌نژاد همچنین ضمن بازدید از نمایشگاه تجهیزات و صنایع هوایی برگزار شده در پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول با بازدیدکنندگان و ساکنان محلی دیدار و گفتگو نمود و به ابراز احساسات آنان پاسخ گفت.

در حین بازدید رییس جمهور از این نمایشگاه دو فروند جنگنده اف5 پرواز نمایشی را در حضور دکتر احمدی‌نژاد انجام دادند.