در مسیر حرکت ملت‌ها گاه موانعی پیش می‌آید و توطئه‌ها و طراحی‌هایی صورت می‌گیرد که کشور را در معرض خطر قرار می‌دهد و موجودیت و هویت یک ملت را تهدید می‌کند بطوریکه با امکانات معمولی نمی‌توان آن خطر را برطرف کرد و نیازمند اقدامات بزرگ و اصلاحات تند است.

محمود احمدی‌نژاد شب گذشته (پنجشنبه) در ادامه سفر خود به استان سمنان، در جمع جوانان این استان اظهار کرد: حماسه به معنای اقدامی آگاهانه و شجاعانه است که شرایط را به شدت تغییر می‌دهد و فرصت‌های جدیدی برای ملت‌ها بوجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه "یک ملت برای فتح قله‌های بلند نیازمند تصمیمات بزرگ است"، افزود: در مسیر حرکت ملت‌ها گاه موانعی پیش می‌آید و توطئه‌ها و طراحی‌هایی صورت می‌گیرد که کشور را در معرض خطر قرار می‌دهد و موجودیت و هویت یک ملت را تهدید می‌کند بطوریکه با امکانات معمولی نمی‌توان آن خطر را برطرف کرد و نیازمند اقدامات بزرگ و اصلاحات تند است.

احمدی‌نژاد با اشاره به فشارهای دشمنان علیه ایران گفت: دشمنان بسیج شده‌اند تا مانع حرکت ملت ایران شوند و فشارهای گوناگونی وارد می‌کنند؛ بنابراین ما نیازمند خلق حماسه هستیم، حماسه‌ای که صحنه را به نفع ملت ایران تغییر دهد. دشمنان می‌خواهند مقاومت ملت ایران را در هم بشکنند، در نتیجه ما نیازمند اقداماتی هستیم که همه چیز را تغییر دهد و مقدمه این اقدامات، خلق حماسه سیاسی است بطوریکه محیط سیاسی را چه در داخل و چه در خارج به نفع ملت ایران تغییر دهد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه "خلق حماسه نیازمند آگاهی، شناخت زمان، خطرپذیری و شجاعت است"، اظهار کرد: تجربه نشان داده است که جوانان آماده‌ترین افراد برای خطرپذیری، سختی و خلق حماسه‌اند.

وی خطاب به بدخواهان ملت ایران تاکید کرد: هرکس در طول تاریخ خواسته است به ملت ایران ضربه بزند، جوانان این مرز و بوم چنان پاسخی داده‌اند که او در تاریخ دفن شده و ملت ایران همچنان ایستاده است. من ایمان دارم جوانان ایران با حضور در صحنه آینده تاریخ را به نفع ملت ایران رقم خواهند زد.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبتهای خود و پس از اهداء نشان دولتی به 9 تن از همسران شهدا خاطرنشان کرد: اهداء نشان دولتی توسط رییس‌جمهور به این معناست که ملت ایران قدردان خادمان فداکاران و ایثارگران خود است و رییس‌جمهور به نمایندگی از آنها این کار را انجام می‌دهد.

رییس‌جمهور در ادامه همایش جوانان استان سمنان، از آغاز اعطای وام ازدواج از میلاد حضرت زهرا(س) و اختصاص 250 میلیارد تومان برای اشتغال در حوزه‌های کشاورزی، دامداری و صنعت، حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان و احداث پارکهای فناوری و تشکیل صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد.

احمدی‌نژاد در پاسخ به مطالبات مطرح شده از سوی زنان نیز خطاب به آنها گفت: همه‌چیز دست خانم‌هاست، بقیه‌اش را هم تحویل می‌دهیم و مخلص شما هم هستیم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم اسفندیار رحیم مشایی مشاور رییس‌جمهور و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد، احمدی‌نژاد را همراهی می‌کرد.