باید این بساط طاغوتی و این بساط شیطانی حاکم بر مراکز قدرت جهانی با همت ملت ها و با قدرت ملت ها زیر و رو بشود و به فضل الهی به جای آن حکومت عدالت سرشار از ایمان و زیبایی و عشق به انسان ها یعنی حکومت مولای ما حضرت ولی عصر(عج) برپا شود. تازه زندگی انسان ها شروع می شود و این به لطف خدا نزدیک است. به دل خودتان مراجعه کنید، ببینید چقدر دل های تان دارد می زند در انتظار آن روز. اصلا جمهوری اسلامی درست شد برای اینکه بشریت را ببرد به سمت آن روز و آن روز را جلو بیاندازد و به فضل الهی آن روز در راه است. بوی عطر بهار، بوی عطر بهار نرگس در فضای عالم پیچیده است.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما؛ متن کامل سخنرانی دکتر احمدی نژاد را در ادامه می خوانید:

بسم الله الرحمن ارحیم
اللهم عجل لولیک الفرج، والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه
مردم آذربایجان در پیچ های حساس و سرنوشت ساز تاریخ نشان دادند که با آگاهی، با همدلی، با فداکاری و با همبستگی، کشتی کشور را به سمت ساحل نجات حرکت داده اند. جو سازی های سنگین روانی و تبلیغاتی دشمن را در هم شکسته اند، فتنه ها را در هم کوبیده اند و راه را برای ادامه حرکت ملت ایران باز کرده اند. من از همه شما صمیمانه تشکر می کنم. آذربایجان و تبریز چیزی نیست که کسی با او و با تاریخ او، با مردمان عزیز او، با ارزش ها و سنت های متعالی او آشنا بشود و عاشق او نشود، آشنا بشود و به او افتخار نکند. بزرگواری فرمودید برای تعزیت یک مادر قدم روی چشم ما گذاشتید و تشریف آوردید.
من می خواهم سوالی مطرح کنم. اصلا ما برای چه به دنیا آمدیم؟ خدا برای چه ما را خلق کرد؟ این عالم، عالم بی نهایت است. خدا می گوید من همه این ها را خلق کردم برای انسان ها، همه را در تسخیر و در اطاعت انسان ها قرار دادم.” و سخر لکم ما فی السماوات و ما فی الارض”. هر چه در آسمان ها و زمین می بینیم همه مسخر انسان هستند. انسان مقامش بسیار بسیار بالاست. شریف ترین موجودات عالم انسان است.” ولقد کرمنا بنی آدم”. انسان تنها موجودی است که وقتی خدای متعال او را خلق کرد، به خودش آفرین گفت و گفت” تبارک الله احسن الخالقین”.
انسان چه کار باید بکند که از ملائکه بالاتر باشد و خدا به خودش تبریک بگوید؟ چه باید بکنیم؟ ۶۰ سال، ۷۰ سال، ۱۰۰ سال ان شالله خدا عمر شما را طولانی کند، ان شالله همه تان باشید، ده ها و صدها سال در حکومت جهانی امام( عج) زندگی کنید، بالاخره این دنیا دنیای ماندن نیست. دنیای رفتن است. اینجا جای ماندن نیست، جای جمع آوری و سوختگیری است. زندگی انسان ابدی است. باید برای بی نهایت زندگی کنیم.
این مثال درست نیست اما ذهن را نزدیک می کند. اگر یک سفینه ای بخواهد برود به کره ماه، یک مقداری باید سوخت گیری کند، اگر خواست برود مریخ باید بیشتر سوخت گیری کند، اگر خواست از منظومه شمسی خارج بشود، باید بیشتر سوخت گیری کند. اگر یک سفینه خواست به بی نهایت برود چقدر باید سوخت گیری کند؟ ما قرار است یک زندگی ابدی داشته باشیم. این عمر دنیا در اختیار ماست. بالاترین فرصت الهی برای هر انسان همین عمر اوست. هر یک ثانیه که می رود دیگر بر نمی گردد. پول ممکن است برگردد. خیلی چیزها ممکن است برگردد. اما این ثانیه ها دیگر بر نمی گردد، تجدید ناپذیر است. یک فرصت استثنایی است. باید آنقدر سوخت گیری کنیم که با سرعت نور به سمت ابدیت حرکت کنیم.
خدا ما را خلق کرد در این دنیا تا تجلی خدا بشویم. خلیفه الله بشویم. خلیفه یعنی چه؟ یعنی جانشین، یعنی کسی که من گماردم اختیارات من را دارد. آن صفاتی که از خدای متعال متجلی است، آن اسماء حسنایی که در خدای متعال متجلی است، این خلیفه هم می تواند در خودش متجلی کند. یعنی یک انسان بشود آیینه نشان دادن خدا. هر کس به او نگاه کرد خدا را ببینید. علم خدا را، قدرت خدا را، حکمت خدا را، رحمت خدا را، غفاریت خدا را، عظمت خدا را و عزت خدا را در او ببیند. خیلی انسان مهم است. خدا مهمتر از انسان خلق نکرده است. همه عالم برای انسان است. و انسان برای چیست؟ برای اینکه آنقدر بالا برود که خلیفه الله بشود. و این هم مختص یک نفر و دو نفر نیست. همه می توانند به مقام خلیفه اللهی برسند. چطور؟ با همین چیزهایی که در اختیارمان است. عمرمان؛ آیا راهنمایی، نقشه ای، چیزی هست؟ بله، پیامبران، انسان های کامل، چهارده معصوم و کتاب الهی در اختیار ماست.
خدا ما را خلق کرد برای اینکه به آن جایگاه برسیم، به جایی برسیم که تجلی صفات الهی بشویم، تجلی ارزشهای الهی بشویم، والا خلق این همه آدم و پیامبران و کتاب و دین و این همه زحمت و مجاهدت و فداکاری ارزشی ندارد. باید یک اتفاقی بیفتد. اما مانع هست. طاغوت ها، مستکبران و شیطان دائما با فشار، با تبلیغات، با وسوسه و با اغواگری انسان ها را از آن هدف والا منصرف می کنند. انسان ها فراموش می کنند که برای چه در دنیا هستند و چه کار باید بکنند. اغوا می کنند برای اینکه بتوانند چپاول کنند، برای اینکه بتوانند غارت کنند، برای اینکه بتوانند در دنیا حکومت کنند. گسترده ترین شبکه های رسانه ای دست همان شیاطین است. مراکز قدرت جهانی دست شیاطین است. شب را روز جلوه می دهند و روز را شب. من یک موقع گفتم در سازمان ملل، گفتم بابا !شما دستتان به خون همه ملت ها آغشته است، شما استعمارگری کردید، شما برده داری کردید، شما کارخانجات اسلحه سازی دارید و دنیا را به خاک و خون می کشید، شما برای غارت آفریقا، مردم آفریقا را به جان هم می اندازید و مردم یک میلیون ،یک میلیون کشته می شوند تا شما معادنشان را غارت کنید. شما پدر اقتصاد ملت ها را در آوردید که جیب هایتان را پر کنید. هر جا جنگ هست، شما هستید. این همه بمب اتم برای کیست؟ سلاح های کشتار جمعی برای کیست؟ مال شماست! چرا این همه بساط به پا کردند؟ برای اینکه آن حرفی که شیطان زد عملی شود.
شیطان قسم خورد به خدا که حالا که انسان را برتر از من خلق کردی، من می روم پدر همه شان را در می آورم، نمی گذارم بیایند به سمت تو. شیطان امروز هم در دنیا بساط درست کرده و حکومت جهان را در دست گرفته برای اینکه نگذارد انسان ها به آنجا برسند. باید این بساط طاغوتی و این بساط شیطانی حاکم بر مراکز قدرت جهانی با همت ملت ها و با قدرت ملت ها زیر و رو بشود و به فضل الهی به جای آن حکومت عدالت سرشار از ایمان و زیبایی و عشق به انسان ها یعنی حکومت مولای ما حضرت ولی عصر( عج) برپا شود. این آغاز راه خلیفه اللهی انسانهاست. تازه زندگی انسان ها شروع می شود. تازه آن چیزی که خدا خواست محقق می شود، زیبایی ها می آید، تازه زندگی کردن کیف دارد و این نزدیک است؛ به لطف خدا نزدیک است. به دل خودتان مراجعه کنید، ببینید چقدر دل های تان دارد می زند در انتظار آن روز. اصلا جمهوری اسلامی درست شد برای اینکه بشریت را ببرد به سمت آن روز و آن روز را جلو بیاندازد و به فضل الهی آن روز در راه است. بوی عطر بهار، بوی عطر بهار نرگس در فضای عالم پیچیده است. به خدا هر جای دنیا که می رویم می بینیم که فوج فوج مردم دارند از این طاغوت ها می برند و و دست به آسمانند. امیدوارم مردم عزیز آذربایجان، مردم عزیز تبریز، همینطور که در طول تاریخ پیشگام بودند، در آن حرکت آخر، آن گام آخر هم انشالله پیشگام و پیشتاز باشند.

منبع

"Our President, analytical news site"