رمز عبور، از سری ویژه نامه های روزنامه ایران بود که در ابتدای دولت قبل منتشر می شد. شماره چهارم این مجموعه که در شهریورماه سال ۸۸ منتشر شد به بررسی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران پرداخته است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ در دیباچه این ویژه نامه آمده است:

«پس از روی کار آمدن دولت نهم هر ساله هفته انتهایی شهریور و هفته ابتدایی مهرماه، مهم‌ترین هفته دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران است. دکتر احمدی‌نژاد از سال ۱۳۸۴ هر سال به مجمع عمومی سازمان ملل می‌رود تا همانند اکثر رؤسای کشورهای تأثیرگذار دنیا، پیام مردم ایران را منتقل کند. دیدارهای حاشیه‌ای با سران کشورها و مصاحبه‌های مطبوعاتی اختصاصی و مشترک که با بیان نکات بدیع و تازه همراه است، سبب شده تا رسانه‌های دنیا دکتر احمدی‌نژاد را بمب خبری اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل بدانند.
همچنین اجرای برنامه‌هایی مانند دیدار با شورای روابط خارجی امریکا، حضور تاریخ‌ساز در دانشگاه کلمبیا و دیدار با دانشجویان امریکایی، سبب شده تا دکتر احمدی‌نژاد پیشانی حرکت دیپلماسی عمومی باشد.»
به هر روی آنچه پیش روی شماست، ویژه‌نامه بررسی سیاست خارجی جمهوری اسلامی از مجموعه ویژه‌نامه‌های رمز عبور است.
در این ویژه‌نامه به خاطرات و روایات ۳۰ دیپلمات و یا کارشناس سیاست خارجی به تاریخ شفاهی سیاست خارجی جمهوری اسلامی پرداختیم و همچنین در فصل ۲ این ویژه‌نامه به مروری بر حضور دولت جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و رهیافت‌های سفر پیش رو پرداخته شده است.
فصل ۳ این ویژه‌نامه به بررسی کارنامه ۱۰ مبارز بین‌المللی از نهضت‌های اسلامی در ۳۰ سال گذشته می‌پردازد. مبارزانی که کوله‌بار دیپلماسی عمومی انقلاب اسلامی را بر دوش کشیدند و هر یک نماد صدور انقلاب اسلامی هستند.

از جمله عناوین مرتبط با موضوع هسته ای در این ویژه نامه عبارتند از:

گفت‌وگو با مسعود اخوان معاون سازمان انرژی اتمی : شجاعت دولت موجب سوخت‌گذاری نیروگاه بوشهر شد

گفت‌وگوی «ایران» با سید خلیل موسوی سخنگوی اسبق سازمان انرژی اتمی : ماجرای ایران ان.پی.تی و نیروگاه بوشهر

گفت‌وگوی «ایران» با حسین نوش آبادی سفیر ایران در عمان : برخی از اعضای مجلس ششم، اطلاعات حساس نظام و هسته ای کشور را با منافقین و بیگانگان معامله و راه گستاخی علیه جمهوری اسلامی را برای غرب هموار کردند.

دانلود لینک مستقیم فایل فشرده  این ویژه نامه در 9.5 صفحه و با حجم 103 مگابایت

 

در همین زمینه بخوانید

ـ ویژه‌نامه رمز عبور ۱(بازخوانی پرونده 30 ساله انقلاب اسلامی)

ـ ویژه نامه رمز عبور ۲ (بررسی شخصیت ها و برهه‌های حساس تاریخ انقلاب اسلامی)

ـ ویژه‌نامه رمز عبور ۳ (حوادث و رویدادهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و حواشی آن)

ـ ویژه نامه رمز عبور 5 (وِیژه نامه بررسی اقتصاد سیاسی ایران)