اظهارات جنجالی علیرضا زاکانی در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق واکنش های متفاوتی را به همراه داشته و برخی مخاطبان سخنان وی نسبت به ادعاهای زاکانی اعتراض کردند.

 

در همین زمینه محسن هاشمي رفسنجاني در نامه‌اي به بخشي از اظهارت عليرضا زاكاني، نماينده تهران، درباره هاشمي رفسنجاني و فرزندانش در سخنراني اخيرش پاسخ داد.

 

در اين نامه که خبرگزاری ایسنا بخشهایی از آن را منتشر کرده خطاب به زاكاني آمده است:

 

سخنان جنابعالي در نشست «فتنه و فرجام» بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق را مطالعه كردم، تعجب از اينجاست كساني كه خود را متدين و متشرع مي‌دانند برخلاف اصول مسلم شرعي و اخلاقي و در حالي كه مقام معظم رهبري طرح هر گونه اتهام نسبت به خانواده آيت‌الله هاشمي را قبل از اثبات در دادگاه خلاف شرع دانسته‌اند، باز هم بدون تشكيل هرگونه دادگاه، زبان به متهم‌كردن و نشر كذب و تهمت مي‌گشايند.

 

در ادامه اين نامه با اشاره به اين كه سخنان زاكاني تكرار همان سخنان مناظرات انتخاباتي است كه با ابراز نارضايتي صريح رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه 29 خرداد سال جاري مواجه شد، اظهار شده است كه به پيوست اين نامه، نامه سرگشاده‌اي كه بعد از صحبتهاي مطرح در آن مناظرات ارسال شده بود نيز ارسال شده است.

 

وي هم‌چنين گفته است كه هيچ پرونده‌اي براي او در قوه قضائيه مطرح نبوده و تا به حال هم براي مفاسد اقتصادي به هيچ دادگاه و حتي بازپرسي‌اي احضار نشده‌ است و اين كه برادرش مهدي هاشمي نيز پرونده‌هاي جدي از سالهاي دهه‌ي 70 دارد، نيز كاملا كذب است.

 

محسن هاشمي در پايان نامه آورده است: متاسفانه تا كنون نه به شكايت‌هاي اينجانبان از اتهام‌زنندگان رسيدگي شده و نه فرصتي براي پاسخگويي در رسانه‌ي ملي فراهم گرديده است و حتي با وجود ارسال نامه به رييس قوه قضائيه و درخواست رسيدگي به شايعات و تهمت‌هاي مطرح شده درباره‌ي ما، همچنان ( نامه) بي پاسخ مانده است. اگر در ماه حرام به حرمت تهمت و دروغ عليه مسلمانان اعتقاد داريد، لازم است صحبتهاي خود را جبران نماييد.

 

 

در پاسخ به نامه محسن هاشمی، علیرضا زاکانی توضیحاتی ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی متن کامل نامه زاکانی خطاب به محسن هاشمی بدین شرح است:

 

جناب آقای محسن هاشمی

سلام علیکم

 

با احترام و آرزوی موفقیت، نامه جنابعالی را در رسانه ها خواندم و لازم دیدم نکاتی را تقدیم نمایم.

 

1. در خصوص نام بردن از فرزندان آیت الله هاشمی از جمله جنابعالی،  بنده به هیچ عنوان عبارت کلی فرزندان آیت الله هاشمی را بکار نبردم و صرفاً لفظ فرزندان آقای هاشمی در سخنان سوال کننده بوده است و در پاسخ به این سوال بنده بیان داشتم آقای مهدی هاشمی دارای پرونده از دهه 70 می باشد لذا نوع انعکاس غلط رسانه ای و انتساب مضمون سوال یکی ازدانشجویان سبب سوء تفاهم شما شده است که امیدوارم با رجوع به متن نوار و اصلاحیه بعدی خبرگزاری فارس که پس از چند لحظه از انتشار خبر اولیه به آن مبادرت ورزید صدق بیان بنده معلوم گردد.

 

2. در ارتباط با آقای مهدی هاشمی نیز جنابعالی خوب می دانید به واسطه رسیدگی به پرونده وی یکی از معاونین وزارت اطلاعات در ابتدای دهه 70 از کار برکنار گردید و هم اینک نیز مسئولین دستگاه قضایی توصیه به حضور وی جهت پاسخگویی به برخی اتهامات را دارند که البته ایشان با استنکاف از حضور در کشور و مراجعه به قوه قضائیه زمینه ایجاد شائبه را فراهم نمودند .

 

 

3. مضامین بیان شده از سوی اینجانب با نکات ذکر شده در مناظره های انتخاباتی که مورد گلایه مقام معظم رهبری واقع گردید اساساً متفاوت بوده و خواهشمندم از پیوستگی اجزای غیر مرتبط و کسب نتیجه مورد دلخواه پرهیز نمائید زیرا بنده هیچ اتهامی را متوجه کسی ننموده و فقط به اقتضا سوال دانشجویان به داشتن پرونده آقای مهدی هاشمی و آرزووی رسیدگی آن در دستگاه قضایی بدون ورود به به محتوا و یا نتیجه گیری از آن،  پرداختم.

 

در پایان امیدوارم امیدوارم همه ما در مقام قول و عمل پایبند شرع مقدس باشیم.

 

علیرضا زاکانی

3/9/1388