مشاور کروبی معتقد است «خاکشیر مزاج‌های سیاسی» که هم‌اکنون جاسوسی آمریکا علیه کشورهای مختلف را توجیه می‌کنند در صورت اتفاق مشابه برای ایران، باز هم از منطق آمریکا دفاع می‌کردند.

داریوش سجادی در این زمینه نوشت: بعد از اشغال سفارت آمریکا در تهران و کشف اسناد جاسوسی این سفارتخانه در ایران برخی از مخالفان با رویکرد آمریکاستیزانه انقلاب اسلامی در کنار برخی از مخالفان اشغال سفارت از جمله همین آقای «زیبا کلام» در مقام توجیه برآمده و از موضع حق بجانب گفتند و می‌گویند «خوب اشکالش چیه؟ اصلا کار سفارتخونه‌ها همینه که جاسوسی واسه کشورشون کنن»!!

وی می‌افزاید: بعد از افشاگری‌های «اسنودن» مبنی بر جاسوسی سفارتخانه‌های آمریکا در اروپا و شنود میلیونی(!) مکالمات و مراودات متحدین اروپایی‌شان حتی مکالمات خصوصی «آنگلا مرکل» اینک و متحیرانه مواجه با لکنت زبان همان نکته‌دانان قدیم و همه ‌چیز‌دانان جدید هستیم و نمی‌بینیم اعاظم زبان به گلایه از اروپائیان بگشایند که؛ ای عوام! ای رعیت! ای مرکل! ای اروپا «Take It Easy» چه مرگتونه!؟ چه خبرتونه؟ چه جای اعتراضه؟ رعایت پرنسیب‌های کنسولی کیلویی چنده؟! دنیا کدخدا داره! کدخدا هم حق داره ازتون جاسوسی کنه!

مشاور سابق کروبی نوشت: حالا زبانم لال فرض کنید این اتفاق برای ایران افتاده بود و اسنودن سند داده بود که این سفارتخانه‌های ایران در اروپا بوده که مراودات و مکالمات اروپائیان و سران آنها را شنود می‌کرده، در آن صورت همین مدعیان داخلی با شماتت به دولتمردان می‌گفتند ای عقب‌افتاده‌های متحجر! این چه جور رعایت آداب کنسولی است!؟


منبع: کیهان