حزب مؤتلفه قم در اقدامی عجیب و خلاف اخلاق، با چاپ و توزیع گسترده پوستر در سطح شهر قم، آقای علی بنایی قمی (یکی از نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی) را به عنوان کاندیدای مورد حمایت و تائید علما و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم معرفی کرد و تصویر وی را در کنار تصویر دکتر لاریجانی و حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی(کاندیدای مورد حمایت جامعه مدرسین) قرار داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نکته جالب توجّه اینجاست که آقای بنایی در سال86 به عنوان نامزد مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم معرفی شده بود اما در این دوره رای کافی را کسب نکرده و از لیست حذف شد و فقط آقایان لاریجانی و آشتیانی به عنوان کاندیدای مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم معرفی شدند.

متن بیانیه جامعه مدرسین به شرح زیر است:

مردم فهيم و قدرشناس استان قم

ضمن تشكر از بذل محبت و پي‌گيري‌هاي مجدانة شما مردم وفادار و انقلابي استان قم، نسبت به نظر جامعه مدرسين حوزه علميه قم در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، با احترام به تمامي كانديداهاي محترم بدينوسيله آقايان حجت الاسلام والمسلمين حاج شيخ محمدرضا آشتياني و جناب مستطاب دكتر علي لاريجاني را جهت تصدي امر خطير نمايندگي استان قم و آستانه مقدسة كريمه اهل بيت «سلام الله عليها» به شما مردم شريف معرفي مي‌نمائيم.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 

***

گفتنی است حضرت آیت الله یزدی ، رئیس محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از آن طی بیانیه ای حمایت خود را از حجت الاسلام ذوالنوری اعلام نمود.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

این جانب ضمن احترام به همه کسانی که خود را کاندیدا نموده اند، جناب حجت الاسلام آقای ذوالنور را در شرائط کنونی اصلح می دانم، جنابان آقایان دکتر لاریجانی و حجت الاسلام آقای آشتیانی را هم که جامعه محترم مدرسین معرفی نموده اند.

موفق باشید محمد یزدی