هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با دستور هاشمی‌رفسنجانی این هفته جلسه فوق‌العاده تشکیل می‌دهد.

روزنامه بهار نوشت:

 

 

هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با دستور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی این هفته جلسه فوق‌العاده تشکیل می‌دهد. دانشگاه آزاد در هفته‌های اخیر خبرساز بوده است، نه برای انتخاب واحد و برنامه‌های دانشگاهی در هفته‌های منتهی به آغاز سال تحصیلی بلکه به دلیل انتشار خبری مبنی بر عزل فرهاد دانشجو از ریاست این دانشگاه. این خبرها زمانی آغاز شد که بعضی رسانه‌ها از صورتجلسه‌ای برای عزل دانشجو خبر دادند و نوشتند تعدادی از اعضای هیات امنای این دانشگاه از آن جمله جعفر توفیقی، وزیر علوم هم این صورتجلسه را امضا کرده است؛ خبری که ساعاتی بعد از سوی مقام‌های مسئول تکذیب شد. توفیقی اعلام کرد: «چنین صورتجلسه‌ای اصلا وجود خارجی ندارد» و سایر اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد هم گفتند: «تغییر رییس دانشگاه آزاد ضوابطی دارد و هیات امنا در این‌باره تصمیم می‌گیرد.»

 

 

دیروز یاسر هاشمی، رییس دفتر هیات امنای دانشگاه‌ آزاد گفت اعضای هیات امنای این دانشگاه پیش از آغاز سال تحصیلی یعنی تا اول مهر جلسه فوق‌العاده‌ای تشکل می‌دهند. این جلسه به درخواست تعدادی از اعضای هیات امنای این دانشگاه برگزار می‌شود. ایسنا گزارش داده که یاسر هاشمی، در حاشیه دیدار آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی از دفتر توسعه فناوری‌های ریاست‌جمهوری، درباره صورتجلسه منتشرشده مبنی بر عزل فرهاد دانشجو، گفت: هیچ نامه دست‌گردانی برای عزل فرهاد دانشجو وجود نداشته است و فقط خبر دروغی بود که در بعضی رسانه‌ها منتشر شد. او درباره صحت و ماهیت صورتجلسه منتشرشده هم گفت: «تا جایی که بنده اطلاع دارم جمعی از اعضای هیات‌امنا تقاضای تشکیل جلسه فوق‌العاده داشته‌اند. به‌طور عادی جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد هر دو ماه یک‌بار تشکیل می‌شود، البته برای تشکیل جلسه فوق‌العاده جمعی از اعضای هیات امنا می‌توانند تقاضا دهند.»

 

 

به گفته یاسر هاشمی، در مورد اخیر نیز جمعی از اعضای هیات امنا تشکیل جلسه فوق‌العاده با دستور موضوع مسائل جاری دانشگاه داده‌اند و موضوع عزل فرهاد دانشجو دستور این جلسه نبوده است. او با اشاره به درخواست تعدادی از اعضای هیات امنا برای تشکیل جلسه فوق‌العاده، گفت: «پیش‌بینی می‌کنم در آینده نزدیک جلسه فوق‌العاده هیات امنای دانشگاه آزاد تشکیل شود، زیرا رییس هیات امنای دانشگاه آزاد نامه درخواست اعضای هیات امنا را برای تشکیل جلسه فوق‌العاده به فرهاد دانشجو دبیر هیات امنا ارسال کرده است.» رییس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد درباره نحوه روابط اعضای هیات امنا با فرهاد دانشجو، گفت: «هر دو طرف روابط خوبی دارند، هرچند اختلاف سلیقه‌ها در تصمیم‌ها کم نبوده است، اما به جهت این‌که دانشجویان و دانشگاه ضربه و آسیبی نبینند، هیات امنا سعی می‌کرد از ایجاد چالش خودداری کند.»