به چه دلیل عقلی و منطقی در شرایطی که رأی انشاء شده توسط قاضی آن هم قبل از ابلاغ به شکات و متهمان روی خط خبرگزاری مهر قرار می‌گیرد، بنده باید به جرم انتشار متن دفاعیات آقای مرتضوی که با اجازه قاضی مدیر خراسانی در اختیار شکات و وکلای ایشان قرار گرفته است به دادسرا احضار شده و مورد تعقیب قرار گیرم؟

محمدرضا تقوی‌فرد فردا برای پاسخگویی به اتهاماتی که دادستان تهران به وی وارد کرده است در دو شعبه 9 و 12 دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر می‌شود. مدیرمسئول روزنامه خورشید در شعبه 9 بازپرسی آخرین دفاع خود را درباره انتشار متن دفاعیات سعید مرتضوی در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران ارائه خواهد نمود و در شعبه 12 بازپرسی نیز اتهام نشر اکاذیب درخصوص نامه سرگشاده مدیران سایت‌های حامی دولت به دکتر احمدی‌نژاد به وی تفهیم خواهد شد
تقوی‌فرد که روز2 تیرماه و همزمان با هفته قوه قضائیه در دادگاه حاضر شده و اتهامات وارده به خود توسط دادستان تهران درباره انتقاد از پرونده مرگ مشکوک ستار بهشتی شرکت کرده بود ضمن انتقاد از ممانعت دادگاه از ورود دوربین عکاسان و تصویربرداران گفت: دادگاه علنی بود و باید به عکاسان و تصویربرداران اجازه ورود با تجهیزات داده می‌شد ولی برخی این اجازه را به آنها ندادند و برخوردهایی از این دست ناقض قانون اساسی و حقوق مطبوعات است. وی ادامه داد: جلسه دادگاه برگزار شد و من در برابر اتهام افترا به قوه قضائیه و نشر اکاذیب که دادستان تهران متوجه من کرده بودند از خود دفاع کردم و مبتنی بر دفاعیاتی که داشتم از سوی هیأت محترم منصفه درخصوص افترا به قوه قضائیه مجرم شناخته نشدم ولی درباره نشر اکاذیب که مربوط به تحلیل اینجانب از تأثیر بازدید رئیس‌جمهور از زندان اوین می‌شد مجرم شناخته شدم.
مدیرمسئول روزنامه خورشید افزود: وضعیت دادگاه‌های ما خوب است و اگر کسانی کوتاهی‌ها و کج‌سلیقگی‌هایی دارند باید کنار بگذارند و روی ریل قانون حرکت کنند، در این صورت رفتارهای غیرقانونی عده‌ای باعث مخدوش شدن چهره نظام نخواهد شد. تقوی‌فرد گفت: خورشید روزنامه کارگران، بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و بازنشستگان شریف است که سال‌ها با عرق جبین نان حلال درآورده‌اند و با وجود تمام مشکلاتی که در زندگی شخصی داشته‌اند جزو فعال‌ترین و تأثیرگذارترین لایه‌های اجتماع امروز ما هستند و بی‌تردید اگر کسی در هر جایگاهی کوچک‌ترین تعرضی یا کوتاهی نسبت به آنها داشته باشد این روزنامه جزو وظایف خود می‌داند که در چارچوب قانون مدافع حقوق مشروع وی باشد و هیچ‌کسی حق ندارد مانع از انجام رسالت مطبوعاتی روزنامه‌نگاران شود.
منتقد پرونده مرگ مشکوک ستار بهشتی تأکید کرد: همچنان معتقدم که قوه قضائیه باید با قدرت و بدون ملاحظه با کسانی که در این باره کوتاهی کرده‌اند، برخورد کند و اطاله دادرسی هرگز به مصلحت نیست. وی ادامه داد: دادگاه در شرایطی به جرم بنده به عنوان منتقد پرونده رسیدگی کرد که هنوز اصل پرونده مرگ ستار بهشتی، در بازپرسی و در حال رسیدگی است.
این روزنامه‌نگار تأکید کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند مانع فعالیت قانونی روزنامه‌نگاران شود و من تا هستم به عنوان یک کارگرزاده همچنین مدیر مسئول روزنامه‌ای که متعلق به کارگران است قدر نوکری کارگران، بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی، مستمری‌بگیران و بازنشستگان را می‌دانم و در انجام وظایفم کوتاهی نخواهم کرد. وی افزود: مرحوم ستار بهشتی یک کارگر وبلاگ‌نویس بود که باید منصفانه و مبتنی بر قانون به اتهام او رسیدگی می‌شد و براساس آئین رسیدگی در دادسراها و عدالت قضایی مورد محاکمه قرار می‌گرفت و متناسب با جرم مجازات می‌شد نه اینکه با سهل‌انگاری و برخوردهای سلیقه‌ای دستاویزی برای عده‌ای فراهم شود.
این فعال سیاسی تأکید کرد: در دادگاه هم گفتم؛ در قانونی که من و رئیس قوه قضائیه از نظر قاضی تفاوتی نداریم نباید اجازه دهیم برخی با اشتباهاتشان چهره دستگاه قضایی را مخدوش کنند و در کارنامه دستگاه قضایی نمره منفی وارد نمایند.
محمدرضا تقوی‌فرد که فردا در شعبه 9 بازپرسی آخرین دفاع خود را درباره انتشار متن دفاعیات سعید مرتضوی در دادگاه کیفری استان تهران به عمل خواهد آورد در این باره به خبرنگار شبکه ایران گفت: من فردا به دادسرا خواهم رفت تا در شعبه 9 به چرایی انتشار دفاعیات آقای مرتضوی در دادگاه متهمان کهریزک پاسخ دهم و این در حالی است که خبرگزاری مهر حتی پیش از آنکه رأی دادگاه غیرعلنی به طرفین پرونده و حتی شکات ابلاغ شود، مفاد رأی و جزئیات محکومیت غیرقطعی متهمان را منتشر نموده و جالب اینکه رأی منتشر شده توسط خبرگزاری مهر همان است که توسط قاضی محترم پرونده انشاء شده و این خبر نمی‌تواند یک گمانه‌زنی یا طالع‌بینی تلقی شود.
تقوی‌فرد با اشاره به تأکید دادستان کل کشور به پرهیز از اعلام محتویات رأی صادره گفت: پس از ابلاغ رأی به شکات و مصاحبه وکیل شکات مشخص شد که اطلاعات منتشر شده توسط خبرگزاری مهر دقیقا عین رأی غیرقطعی صادره بوده و جای این سؤال در اذهان عمومی باز است که به چه دلیل عقلی و منطقی در شرایطی که رأی انشاء شده توسط قاضی آن هم قبل از ابلاغ به شکات و متهمان روی خط خبرگزاری مهر قرار می‌گیرد، بنده باید به جرم انتشار متن دفاعیات آقای مرتضوی که با اجازه قاضی مدیر خراسانی در اختیار شکات و وکلای ایشان قرار گرفته است به دادسرا احضار شده و مورد تعقیب قرار گیرم؟ این در حالی است که قوه قضائیه هنوز پاسخ ایراد آقای حیدری‌فر، یکی از متهمان پرونده کهریزک را نداده است که چرا در طول 11 جلسه رسیدگی در دادگاه، شکات و وکلای مدافعشان پس از هر جلسه، مشروح مذاکرات و مطالب دادگاه را طی مصاحبه‌هایی منتشر می‌کردند محدودیتی برای خود قائل نبوده‌اند ولی چنانچه از طرف مقابل مطالبی منتشر می‌شد با تذکر، احضار و پرونده‌سازی مواجه می‌شدند.
سردبیر روزنامه خورشید خاطرنشان کرد: باید از سیره نبی گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) پیروی نموده و متوجه باشیم که باید حتی در نوع نگاه کردن به طرفین پرونده نیز مساوات و عدالت را رعایت کنیم. وی گفت: اسلام دین عدل و انصاف است و رعایت حقوق انسان‌ها همواره مورد توجه و تأکید قرآن کریم، سیره، سنت، عقل و اجماع بوده و هرگز نباید این موضوع را از نظر دور داشت.
تقوی‌فرد درباره علت احضار خود به شعبه 12 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه نیز به خبرنگار شبکه ایران گفت: انتشار خبر مربوط به نامه انتقادآمیز مدیران برخی سایت‌های فیلتر شده حامی دولت دلیل این احضار است که به واسطه آن دادستان تهران علیه اینجانب دایر بر نشر اکاذیب اعلام جرم کرده و این موضوع مستند است و توضیحاتی دارد که حتما در بازپرسی ارائه خواهم نمود. تقوی‌فرد در پایان وضعیت سلامتی خود را خوب توصیف کرد و گفت: اکنون در سلامت کامل به سر می‌برم و به حول و قوه الهی مشغول به کار شده‌ام و فردا نیز در هر دو شعبه دادسرا حاضر خواهم شد و به اتهاماتی که دادستان تهران به اینجانب وارد کرده است، پاسخ خواهم داد.
خاطرنشان می‌نماید محمدرضا تقوی‌فرد که از ایثارگران دوران دفاع مقدس است پس از حضور در جلسه دادگاه مربوط به انتقاد از مرگ مشکوک ستار بهشتی که در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران و به صورت علنی برگزار شد دچار عارضه قلبی شد و در بخش سی‌سی‌یو بیمارستان کسری و آی‌سی‌یو بیمارستان آتیه بستری شد.