نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی با اشاره به اینکه متأسفانه شاهدیم نه تنها حرف ها و رفتارهای خلاف اخلاق و ادب،‌ بلکه خلاف مصلحت و امنیت ملی در جلسات علنی از لسان برخی نمایندگان زده می شود گفت: سیاه نمایی ها نسبت به اقدامات دولت،‌اهانت ها و گویش های زشت و بی ادبانه بیش از گذشته فضای مجلس را متشنج کرده است.

محمد ابراهیم رضایی با اشاره به گلایه های مقام معظم رهبری در دیدار 28 بهمن سال 91 با مردم آذربایجان شرقی از مسئولان و انتقاد از برخی رفتارها و گفتارهای آنان،‌خاطر نشان کرد: رهبری در همین سخنان،‌توقعات خود را از مسئولان مطرح کردند و بلافاصله پس از فرمایشات رهبری، نمایندگان در اولین جلسه مجلس طی نامه ای تبعیت خود را از فرمایشات معظم له بیان کردند.
وی به برخی بی اخلاقی ها و اهانت های صورت گرفته در صحن علنی مجلس اشار ه و تصریح کرد: با وجود آنکه هنوز زمان زیادی از توصیه های رهبری و تأکیدات ایشان به رعایت اخلاق از سوی مسئولان نمی گذرد که شاهد هتاکی ها در میان نمایندگان هستیم و این توهین ها،‌بد اخلاقی ها و عدم رعایت عفت کلام از سوی نمایندگان،‌ عهد شکنی آنان از پیمانی که با رهبری بسته اند را نشان می دهد.
نایب رئیس کمیسیون شوراها و سیاست داخلی تأکید کرد: البته مردم به خوبی نمایندگانی را که به خاطر مقاصد و اغراض سیاسی، شخصی و جناحی عهد و پیمان خود را با رهبری می شکنند،‌شناسایی خواهد کرد.
وی با اشاره به درگیری لفظی صورت گرفته در صحن علنی هفته گذشته مجلس،‌ افزود: متأسفانه نه تنها حرف ها و رفتار خلاف اخلاق و ادب،‌ بلکه خلاف مصلحت و امنیت ملی در جلسات علنی از لسان برخی نمایندگان زده می شود که این امر بر خلاف سوگند نامه نمایندگی است.
نماینده خمین در ادامه گفت وگوی خود خود با شبکه ایران با بیان این مطلب که رفتارهای سبک که از سوی برخی نمایندگان صورت می گیرد، در شأن و جایگاه مجلس نیست، ادامه داد: سیاه نمایی ها نسبت به اقدامات دولت،‌ اهانت ها و گویش های زشت و بی ادبانه بیش از گذشته فضای مجلس را متشنج کرده است.
وی بی اخلاقی ها در مجلس را ناشی از عدم رعایت تقوای سیاسی دانست و افزود: متأسفانه فضایی در مجلس شکل گرفته که عده ای گمان می کنند برای کسب وجه کاذب و شجاع نشان دادن خود باید اقدامات دولت را سیاه نمایی کرده و با هیاهو وجنجال و هتاکی سخنان خود را مطرح کنند.
این نماینده اصولگرای مجلس علت رواج تنش های موجود در مجلس را مربوط به سیستم و قائده مدیریتی حاکم در مجلس دانست و گفت: اختلاف و تنش، مجلس را از فعالیت های اصلی دور و گرفتار حاشیه ها می کند.
وی اضافه کرد: نباید جایگاه مجلس به عنوان یکی از ارکان و ساختار اصلی نظام توسط نمایندگان شکسته شود.
رضایی افزود: اصحاب رسانه با اطلاع رسانی نسبت به عملکرد نامناسب برخی نمایندگان که قصد دارند با هوچی گری مقاصد و اهداف خود را پیش ببرند،‌ مانع از میدان پیدا کردن این افراد در جامعه بشوند،‌چرا که اقدامات آنان خسارت های زیادی را برای کشور و مردم در پی خواهد داشت.