مشاور ویژه اوباما در امور خاورمیانه و حامی اصلی مالی او در انتخابات سال 2012، در اظهارات بی‎شرمانه‎ای، مردم ایران را «حرام‎زاده» خطاب کرده و اعلام کرد که اگر بجای نتانیاهو باشد، آنها را بمباران خواهد کرد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ سرمايه‎دار دموکرات آمريکايي که اصالتاً اسرائیلی بوده و از پدر و مادري اسرائيلي متولد شده است، در کنفرانس شوراي يهوديان آمريکا در اظهاراتي مقابل شلدون ادلسون، ديگر سرمايه دار جمهوريخواه آمريکايي گفت در صورتي که مذاکرات هسته اي ايران براي اسرائيل نتيجه اي نامساعد در پي داشته باشد، اگر جاي نتانياهو باشم، به ايران حمله خواهم کرد.
رجا نیوز نوشت ؛ سرمايه‎دار دموکرات آمريکايي (در کمال بي شرمي و با الفاظي قبيح) در اظهارات خود مقابل ادلسون در هتل هيلتون واشنگتن گفت: اگر به جاي بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسرائيل باشم، در صورتيکه غرب با ايران توافقي نمايد که از نظر وي براي اسرائيل خطرناک به حساب بيايد، «اين حرام‎زاده‎ها را بمباران خواهم کرد».
این درحالی است که سابان در انتخابات سال 2012 حمايت مالي گسترده اي از باراک اوباما نموده و در سال 2008 نيز از هواداران هيلاري کلينتون به حساب مي آمد.
وي ضمن اظهار اميدواري براي اينکه لايحه ي پيشنهادي سناتور ليندسي گراهام درخصوص رأي آري يا نه به توافق بالقوه با ايران، با موافقت نمايندگان مواجه شود، گفت: «ما بايد گام هايي را بر مي داشتيم که نشان دهد ما، ايالات متحده آمريکا، با کسي شوخي نداريم و در کار خود جدي هستيم».
وي تأکيد کرد، گزينه نظامي بايد «واقعاً يک گزينه باشد نه فقط يک لقلقه زبان».
توهین بی‎سابقه این سرمایه‎دار بزرگ دموکرات – یهودی امریکا به مردم ایران در شرایطی مطرح شده است که چندی پیش وندی شرمن، یکی دیگر از سیاستمداران دموکرات امریکا نیز ژنتیک مردم ایران را فریبکار خوانده بود.
این در حالی است که برخی جریانات رسانه‎ای در تلاش هستند تا مواضع جریان دموکرات نسبت به ایران را معتدل‎تر از جمهوری‎خواهان امریکایی عنوان کنند، حال آنکه سابقه سی و پنج ساله پس از انقلاب نشان داده است اقدامات توام با کینه دموکرات‎ها نسبت به ایران بسیار گسترده‎تر از جمهوری‎خواهان امریکایی بوده است به نحوی که از میان 18 فرمان اجرایی رئیس جمهور امریکا بر علیه ایران پس از انقلاب، تعداد 9 فرمان توسط باراک اوبامای دموکرات به امضاء رسیده است.
قطعا لازم است توهین کم‎سابقه مشاور رئیس جمهور امریکا به مردم ایران، با پاسخ محکم و جدی دستگاه دیپلماسی کشور مواجه شود تا روشن شود که بواسطه کدام رویکرد، سیاستمداران امریکایی به چنین گستاخی و وقاحتی رسیده اند که به خود اجازه دهند نسبت به مردم ایران اینگونه سخن بگویند.

منبع