عضو حزب کارگزاران سازندگی: اگر فسادی مربوط به رئیس جمهور سابق وجود داشت به طور حتم محاکمه می‌شد و کسی با او تعارف نمی‌کرد ولی این موضوع به احمدی نژاد ربطی ندارد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از میدان ۷۲، سید حسین مرعشی در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نشستی با عنوان ارزیابی از عملکرد دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: مهمترین کار دولت یازدهم در این مدت اصلاح سیاست‌های کشور است!!
وی عنوان کرد: رئیس دولت یازدهم ملایم!!، عالمانه و با تکیه بر قدرت کارشناسی موجود در کشور سیاست‌های غلط را اصلاح کرد!!
مرعشی با اشاره به اینکه مهمترین سیاست دولت روحانی تعامل با دنیا است، ابراز کرد: امروز کشورهای دنیا در زمینه اقتصاد باهم مراودات زیادی دارند که جز چند کشور از جمله کره شمالی و تا حدودی کوبا دیگر کشور بسته ای نداریم.
وی گفت: نمی شود اقتصاد پویا بدون مراوده با دنیا داشت که همراه با دستاوردی برای مردم باشد.
عضو حزب کارگزاران با بیان اینکه کشورهایی در دنیا اقتصاد موفقی دارند که با شرایط ساده تری با کشورهای پیرامونی و حتی دوردست مبادله داشته باشد، افزود: تجربه کشور چین نیز بیانگر این موضوع بوده زیرا این کشور تاقبل از سال ۱۹۷۸ میلادی اقتصاد قابل توجهی نداشت.
مرعشی افزود: کشور چین تا یکسال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، قدرت را در مسائل سیاسی و نظامی جستجو می‌کرد و بعد از این هوشمندانه درک کردند که قدرت آینده این کشور را اقتصاد تشکیل می‌دهد و برمبنای افزایش تولید ناخالص ملی قدرت را پایه ریزی کردند و متناسب با این سیاسیت روابط خارجی‌اش را تغییر داد.
وی با اشاره به سیاست‌های خارجی دولت یازدهم، خاطرنشان کرد: آقای روحانی اولویت کشور را در یکساله اخیر تجدیدنظر در روابط خارجی ایران با دنیا دانست که سیاستی هوشمندانه است.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: بدلیل نگاه دوگانه غرب و سیاست های غلط خودمان دچار تحریم شدیم که مشکلاتی برای کشور پیش آمد.
مرعشی ادامه داد: رئیس جمهور کنونی ایران با اطلاع کامل از شرایط و نیازهای کشور به این نتیجه رسید که می‌بایست هم سانتیفیوژها و هم چرخ اقتصاد با هم بچرخد.
وی افزود: کشور نمی تواند به پای یک موضوع به نام هسته‌ای تمام سیاست های خود را تجمیع کند زیرا به رشته های علمی دیگر از جمله پزشکی، صنعت و کشاورزی نیاز است.
رئیس دفتر هاشمی رفسنجانی در دوران ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ما به دنیا برای بدست آوردن تکنولوژی، منابع سرمایه ای و بازار نیاز داریم، تصریح کرد: در دنیا کشورهایی هستند که پس انداز مازاد داشته و کشورهای درحال توسعه ترجیح می‌دهند از این پس انداز استفاده کنند.
مرعشی با اظهار اینکه دولت اکنون بدنبال منابع ارزان برای ساختن ایران است، اظهار داشت: در این کشور باتوجه به پتانسیل های موجود ظرفیت ایجاد صدها میلیارد دلار پروژه اقتصادی داریم.
این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: برخی سیاسیون عصبانی و حتی علاقمندند که مذاکرات به نتیجه نرسد و می خواهند ملت!!! یا آقای روحانی را به زمین بزنند.
مرعشی گفت: مگر می شود دلسوز رهبری!!!، مردم!!! و شیعه!!! بود ولی بپذیریم ایران در بحران باشد.
وی به مذاکرات ایران در وین نیز اشاره کرد و گفت: وقتی وزیر امور خارجه عربستان و نتانیاهو به وین رفته و با جان کری مذاکره می‌کنند تا در روند مذاکرات خللی ایجاد کنند ما نباید دنبال بهانه گیری باشیم.
وی با اشاره به اینکه نمی‌بایست خود را به نادانی بزنیم، تصریح کرد: نباید بپذیریم کشور ایران که همچون شیر می ماند، در قفس باشد.
مرعشی ابراز کرد: ما اگر می‌خواهیم در خاورمیانه و دنیا با شرایط متعادل زندگی کنیم باید اقتصادمان رشد کند و این اتفاق تنها با تعامل امکانپذیر است.
این فعال سیاسی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید سیاست های اقتصادی کشور را اصلاح کرد!!!، افزود: تورم از ۴۳ درصد در این دولت به زیر ۲۰ درصد رسیده!!! که این اقدام کوچکی در اقتصاد محسوب نمی شود و بطور حتم دولت یازدهم نرخ رشد اقتصادی را در ادامه روند کنونی اصلاح می کند.
مرعشی افزود: رئیس جمهور باید به حوزه رای خود توجه کافی داشته باشد زیرا جبهه‌ای شکل گرفته تا فضایی ایجاد که سیاست های غلط اصلاح شود و روحانی بیشتر از همه باید قدردان جبهه ای باشد که خرداد ۹۲ را رقم زدند.
وی با بیان اینکه قدرت روحانی در پشتوانه مردمی است، خاطرنشان کرد: ما به‌عنوان اعضای این جبهه باید سخاوتمندانه از دولت حمایت کنیم زیرا حمایت از روحانی حمایت از رهبری خواهد بود.
عضو حزب کارگزاران با اشاره به اینکه به عملکرد دولت یازدهم نیز انتقاداتی وارد است، عنوان کرد: ما در جبهه داخلی برای سامان دادن حوزه سیاسی کشور کار داریم نه اینکه در قدرت بمانیم بلکه رقابت اساس کار باشد و مردم قضاوت کنند.
مرعشی گفت: باید جبهه‌های اصولگرایی و اصلاح طلبی منسجم و نیرومند و دارای برنامه باشند و فرصت به نیروهای افراطی ندهند تا افکار آنها وارد تصمیم گیری کلان کشور شود.
عضو حزب کارگزاران سازندگی در قسمت دوم این برنامه در پاسخ به سوال دانشجویی اگر دولت آقای احمدی‌نژاد فساد داست چرا با وی برخورد نمی‌شود، گفت: اگر فسادی مربوط به رئیس جمهور سابق وجود داشت به طور حتم محاکمه می‌شد و کسی با او تعارف نمی‌کرد ولی فسادهای انجام شده به احمدی نژاد ربطی ندارد.
مرعشی همچنین در پاسخ به سوال دانشجوی دیگری که بعد از فتنه ۸۸ یک سال زندان رفتید آن مدت چگونه گذشت؟، ابراز کرد: دوران زندانی‌ام خوش گذشت چون در آن مدت هیچ تکلیفی نداشتم و آن را زندان تنگ نظری می‌دیدم و ربطی به جمهوری اسلامی نداشت.
مرعشی همچنین در پاسخ به سوال دانشجوی دیگری که از وی شباهت و تفاوت‌های مجلس ششم و کنونی را جویا شد، اظهار داشت: مجلس کنونی را نمی‌شناسم ولی رفتارشان با دولت را از دور می‌بینم. خوف این دارم که مجلس از کفایت خالی شود.
این نماینده مجلس چهارم شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس از عنصر کفایت کم رنگ شده است، افزود: باید تلاش کنیم مجلس آینده را مجلس بزرگان کنیم.
مرعشی خاطرنشان کرد: امیدواریم مجریان و ناظران انتخابات برای مجلس آینده جای انتخاب برای مردم بگذارند تا بتوانند انتخاب کنند.
"Our President, analytical news site"