طی یک عملیات برنامه ریزی شده در اهواز نیروهای امنیتی و حفاظتی کشور موفق به کشف یکی از بزرگترین باندهای غیرقانونی خریدوفروش قطعات و تجهیزات نفتی شدند.

با همکاری صورت گرفته میان برخی از مدیران و کارکنان شرکت ملی حفاری و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با برخی عوامل بیرونی این سازمان، کالا وتجهیزات حفاری از انبار این شرکت ها به صورت کاملا قانونی و درخواست نیاز، ترخیص و به جای ارسال به مناطق عملیاتی در برخی از انبارهای این افراد در پنج نقطه اهواز انبار می شده است.

برهمین اساس گفته می شود این کالاها پس از جمع آوری در انبارهایی در مناطقی چون ملی راه ،پنج نخل ،کوی ملت و حصیرآباد اهواز،مجددا به شرکت ملی حفاری و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب فروخته می شده است.

درعین حال تاکید می شود برخی از این کالاها نیز که بیشتر در بخش حفاری مورد استفاده قرار می گیرند به بخش خصوصی فعال در این بخش نیز فروخته شده است.

به هرحال در شرایط فعلی با کشف 5 انبار این افراد که البته چند تن از آنان در حال حاضر دستگیر و در حال بازجویی هستند،10 کانتینر کالا و تجهیزات حفاری کشف شده که همه این تجهیزات در کارگاه شماره 8 شرکت ملی حفاری پلمپ شده اند.

دراین بین بازجویی از عوامل دستگیر شده ادامه دارد و پیش بینی می شود طی روزهای آینده افراد زیادی به عنوان هم دستان این گروه دستگیر و بازجویی شوند.

براساس برآوردهای صورت گرفته گفته می شود بیش از 10 سال است که این گروه با ظاهری کاملا قانونی اجناس را ترخیص و مجددا بفروش می رسانند.

گفته می شود 80 درصد تجهیزات کشف شده متعلق به شرکت ملی حفاری و مابقی مربوط به شرکت مناطق نفت خیز جنوب است.

این درحالی است که براساس پیگیری خبرنگار خبرآنلاین مسوولان شرکت ملی حفاری ایران با تایید این خبر و تشریح برخی از جزییات آن حاضر به ارائه توضیحات بیشتر و درج نام خود نشدند.جزییات بیشتر این کشف در روزهای آتی منتشر خواهد شد.