زیبا کلام افزود: در اطلاعات به دست آمده از دیدار مسئولان و سران آمریکا با رئیس کمیسیون روابط آمریکا به خوبی می بینیم که رابرت مننتز از کری و شرمن می خواهد در خصوص دلایلشان جهت تمدید توافق توضیحاتی بدهد در حالی که شرمن و کری که نسبت به پاسخگویی به مننتز ترس و نگرانی دارند در یک قسمت از صحبت هایشان تمدید توافق را به دلیل تبدیل کردن سه هزار کیلوگرم اورانیوم غنی شده 2.5 تا 3 درصد ایران به اورانیوم طبیعی می دانند.

 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی کشور، سعید زیبا کلام عصر روز پنجشنبه 20 آذر در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور مشهد در تالار اجتماعات این دانشگاه گفت: در خصوص شرایط هسته ای کشور و بسیاری از مسائل مهم دیگر برای رهبر تعیین تکلیف نکنید.

وی ادامه داد: اینکه مقام معظم رهبری چه زمانی به صورت علنی و در کجا به صورت خصوصی صحبت کنند و اینکه چرا در موضع گیری خود نسبت به روند مذاکرات هسته ای دولت یازدهم مخالفتی از خود نشان می دهند به جایگاه مدیریتی ایشان باز می گردد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در اصل هشتم قانون اساسی کشور امر به معروف و نهی از منکر بر تمام امت اسلامی واجب شده است، متذکر شد: من و شما وظیفه داریم آن نگاهی که نسبت به تحریم ها و انرژی هسته ای و سیاست خارجه دولت کشورمان را دنبال می کند برای دیگران باز کرده و اجازه بدهیم رهبری براساس بینش سیاسی خاص خود به عنوان ولی امر مسلمین جهان کار خود را انجام دهد.

زیباکلام ادامه داد: موقعیت و جایگاه مقام معظم رهبری در کشور بسیار حساس است و ایشان به گونه ای که مناسب جایگاه رهبری است نسبت به اتفاقات کشور واکنش نشان می دهند؛ اما دانشجو به عنوان موذن جامعه باید با شور انقلابی فریاد خود را بر سر دولت، مجلس و هر نهاد و ارگانی که از مسیر انقلاب خارج شود بکشد.

این کارشناس مسائل سیاسی در بخش دوم صحبت های خود به توافق انجام شده میان ایران و آمریکا در مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: یک سال تمام است که کل اراک در غل و زنجیر شده است و حتی سوخت به این راکتور هم حمل نمی شود.

زیبا کلام خاطرنشان کرد: پنج خواسته از سوی گروه ۱+۵ برای متوقف کردن اراک داده شده است که متاسفانه دیپلمات های کشور بر انجام این پنج مرحله پایبند بوده اند و اکنون اراک راه اندازی نمی شود، سوخت به این راکتور حمل نمی شود، سوخت راکتور اراک در جای دیگر تولید نمی شود و بخشی از اجزای که قرار بود نصب گردد دیگر نصب نمی شود.

استاد دانشگاه تهران، تغییر ماهیت راکتورهای هسته ای کشور را از خطوط قرمز عنوان شده دانست و تصریح کرد: متاسفانه دولت تلاش دارد آب سنگین اراک را تبدیل به آب سبک کرده و به قلب این تصمیم خود در حال حمله کردن می باشد و این یعنی تغییر ماهیت راکتور آب سنگین اراک و عبور از خط قرمز.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند تحقیق و توسعه مطلقاً نباید متوقف شود، متذکر شد: در 20 فروردین سال 93 و روز ملی فناوری هسته ای مقام معظم رهبری به مسئولین گفتند که تحقیق و توسعه فناوری انرژی هسته ای مطلقاً نباید متوقف شود اما ما باز هم اسیر این امّاها می شویم و اکنون تحقیق و توسعه فناوری هسته ای در کشور از سوی دولت متوقف شده است.

زیباکلام به سایت انرژی هسته ای ieaa اشاره کرد و گفت: اگر به این سایت سری بزنید در ابتدا دبیرخانه آژانس باز می شود و پس از کلید کردن روی توافقنامه ژنو تمدید چهارماهه توافق نامه ژنو بر روی گزینه ها دیده می شود هنگامی که این تمدید توافق را باز کنیم در یک صفحه و نیم حرف های گل و بلبلی را می بنید که به درد شما نمی خورد.

وی ادامه داد: در این تمدید چهارماهه اشاره ای به قسمت های محرمانه اعمالی که سیاست خارجه و هیات دیپلماسی ایران در طول مدت توافقنامه ژنو اولیه تا تمدید توافق انجام داده اند دیده نمی شود در حالی که یکی از اقدامات صورت گرفته در این تمدید، توافق است و این موضوع، آه از نهاد ملت دلسوز بر می آورد.

زیبا کلام افزود: در مطالعات دانشجویان من از دیدار شرمن با رابرت مننتز رئیس کمیسیون روابط خارجی سنای آمریکا این حقیقت را به دست آوردیم که سه هزار و کیلوگرم اورانیومی که میلیاردها تومان از بیت المال برایش هزینه کردیم تا تبدیل به اورانیوم 5/2 تا 3 درصد شود به یمن عزت بخشی تیم دیپلماسی جدید تبدیل به اورانیوم طبیعی و رقیق، شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اگر بخواهید بهتر بفهمید که چه اتفاقی افتاده است باید مطالعات خود را عمیق کنید، گفت: در حقیقت من از اورانیوم غنی شده 20 درصد حرفی نمی زنم زیرا دیگر آن را کنار گذاشته ام همان اورانیوم 20 درصد غنی شده ای که به خاطرش شهید شهریاری و احمدی روشن داده ایم.

وی گفت: من از سه هزار کیلوگرم اورانیوم غنی شده 2.5 تا 3 درصد حرف می زنم که بنا نبود در آن تغییری ایجاد شود اما تبدیل به اورانیوم طبیعی و رقیق شده شد و این آن چیزی است که آمریکا را به تمدید توافق دلخوش کرده است.

زیبا کلام با انتقاد از وزیر امور خارجه کشور که اخیراً گفته است «من به شما دروغ نمی گویم چرا حرفم را باور نمی کنید» اشاره و خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه و مسئولان دیپلماسی هسته ای مدام می گویند تمدید توافقنامه پی پری شفاهی است اما این تنها دروغی بیش نیست زیرا شما به هیچ عنوان توافق نامه شفاهی ندارید و اصلاً از ترس رو شدن حقیقت تفاهم نامه های خود را مکتوب و محرمانه کرده اید تا مردم از این سه هزار کیلوگرم ذلت تحمیل شده به کشور از سوی فرزندان انقلاب خبر نداشته باشند.

وی با بیان اینکه برخی سئوال می کنند این اطلاعات محرمانه است پس شما از کجا خبر دارید، یادآور شد: من جاسوسی در پنتاگون ندارم. اطلاعات به دست آمده که در این جلسه ارائه داده ام ساعت ها وقت و تلاش دانشجویانی است که صورت جلسات کمیته روابط خارجی سنای آمریکا را به زحمت مطالعه کرده و پس از پرداختن به 100 صفحه نکات ریز و ارائه شده در بازخوانی خود به این حقایق رسیده اند.

زیبا کلام افزود: در اطلاعات به دست آمده از دیدار مسئولان و سران آمریکا با رئیس کمیسیون روابط آمریکا به خوبی می بینیم که رابرت مننتز از کری و شرمن می خواهد در خصوص دلایلشان جهت تمدید توافق توضیحاتی بدهد در حالی که شرمن و کری که نسبت به پاسخگویی به مننتز ترس و نگرانی دارند در یک قسمت از صحبت هایشان تمدید توافق را به دلیل تبدیل کردن سه هزار کیلوگرم اورانیوم غنی شده 2.5 تا 3 درصد ایران به اورانیوم طبیعی می دانند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه وزیر امور خارجه ما هیچ پاسخگویی به مسئولین داخلی کشور ندارد و به راحتی با توافق های پنهانی خواسته ملی کشور را زیر پا می گذارد، متذکر شد: متاسفانه ظریف تنها بلد است به زور با شرمن و کری بخندد اما نکته جالب این است که نه کری و نه شرمن و نه حتی خانم اشتون مانند کری نمی خندند و با چنگ و دندان در حال محافظت از نیاتی هستند که به آن دلیل در پای میز مذاکره نشسته اند.

وی با بیان اینکه وزیر دفاع آمریکا در سال 2011 در یک جلسه توجیهی با مقامات ارشد پنتاگون مطلبی را می گوید که ما را مجبور به ساخت بمب اتم خواهد کرد، افزود: وزیر دفاع آمریکا در آن جلسه طرح می کند ما در NPR بازنگری در خصوص نحوه رفتار وزارت دفاع آمریکا نسبت به دیگر کشورها انجام داده ایم که براساس این بازنگری معتقدیم دولت آمریکا حق حمله هسته ای به کشورهایی که فاقد سلاح هسته ای هستند را ندارد اما در اینجا یک استثناء وجود دارد و آن ایران است.

زیبا کلام با بیان اینکه در برابر این سخن وزیر دفاع آمریکا ما باید از خجالت بمیریم، متذکر شد: چرا در برابر این جسارت ها و این اعتقاداتی که مبتنی بر خاص آمریکا نسبت به آرمان های این کشور می باشد ما از آرمان های خود کوتاه آمده و تنها در سر میز مذاکرات می خندیم؟ در حالی که کری در چشمان ظریف خیره شده و با جدیت به دنبال جمع کردن پیچ و مهره های هسته ای ما می باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی خیانت، خدمت، خنده، رانت خواری، بازی با مردم، مسخره شدن و رسانه ملی همسو با سیاست های نادرست دولت را در این یک سال اخیر در کشور همراه هم دانست.

زیبا کلام به نظریه بزرگترین نظریه پرداز روابط بین الملل در غرب اشاره کرد و گفت: کنف ووردلز که اکنون پیرمردی شده است و تمام عمر خود را به تحلیل و تفسیر و نظریه پردازی در روابط بین الملل در مقاله ای می گوید ایران باید مسلح به سلاح هسته ای شود؛ اما ما باید برای رفتارهای اخیر دولت جمهوری اسلامی ایران در روند مذاکرات پس از اربعین عزاداری کنیم.

زیبا کلام با بیان اینکه مقاله ووردلز با این نام است که چرا ایران باید مسلح به سلاح هسته ای شود، گفت: در این مقاله که در بزرگترین نشریات مطرح جهان چاپ شده است آمده که اسرائیل بالای 200 کلاهک هسته ای دارد و اگر ایران هسته ای شود توازن قوا در جهان حفظ و از بسیاری از جنگ ها جلوگیری خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در هر صورت محال است تحریم ها دست از سر ایران بردارد، گفت: تحریم ها برای آمریکا توفیق داشته است و حرف تمام مسئولان و سران آمریکا و اسرائیل و وزارت دفاع این کشور ایستادگی بر تحریم ها در برابر ایران است.

زیبا کلام با بیان اینکه در مقالات و صحبت های بسیار مهم میان گروه ۱+۵، آمریکا و اسرائیل آمده است که ما با اجماع زیاد با گروه ۱+۵ به تحریم های ایران رسیده ایم، خاطرنشان کرد: نظام تحریم ها بلااستثناء پابرجا خواهد بود و این حرف من براساس منابع آمریکایی و اسرائیلی است نه تحلیل های شخص زیبا کلام.

زیبا کلام با بیان اینکه روحانی به من محبت داشته که من را بی سواد خوانده است، افزود: از نظر روحانی بنده هم بی سوادم و هم مزدور نه شناسنامه دارم و اخیراً فردی تازه به دوران رسیده شده ام که دکترای خود را از جک استروا به دست آورده و با وجود اینکه چندین شغل داشته به یکباره با یک عنوان دکترای آبکی اکنون من را دکتر خطاب می کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه ایران در صورتی می تواند از شر تحریم ها خلاص شود که به آمریکا بگویید غلط کردم، افزود: ما باید کل حرف های خود را از 22 بهمن 57 تا 22 بهمن 93 از راهپیمایی عظیم عاشورا و تاسوعای 57 تا به امروز و از روز قدس پس از پیروزی انقلاب تا همین روز قدس سال 92 پس بگیریم و به آمریکا بگوییم اشتباه کرده ایم که به تو گفته ایم مرگ بر آمریکا تا شاید تحریم ها دست از سرمان بردارد.

وی در پایان با بیان اینکه یک دانشجویی بصیر بعد از شنیدن این سخن من از من پرسید آیا فکر می کنید آن زمان آمریکا دست از سر شما بردارد، گفت: حقیقت این است که حق با این دانشجویی فهمیده می باشد زیرا آمریکا فرهنگ دفاع مقدس را پس از پیروزی انقلاب شناخت و مطمئن باشید حتی اگر به ذلت در برابر او تن دهید تا نابودی فرهنگ حق و حقیقت خواهی و بیرون کشیدن شیوه اهل بیت (ع) از جانمان دست از سر ما بر نمی دارد.

"Our President, analytical news site"