من در مراسم نبودم از قول شوهرم گذاشتم و بعد از تعجب دوستان که فکر کردم شاید شوهرم اشتباه شنیده باشد از آقای نصر نویسنده روزنامه شرق هم جویا شدم ایشان هم تائید کردند.

"هاشمی رفسنجانی در ملاقات با چندنفر از مردم استان اصفهان در جماران پیرامون بمباران اخیر سوریه، سخنانی بدین مضمون ایراد نمود: دولتی که ملت خود را بمباران شیمیایی کند عواقب سخت آن را خواهد دید همانگونه که صدام در بمباران حلبچه ننگ ابدی را بر خورد خرید و دچار چنین سرنوشت هولناکی شد!

نعیمه اشراقی در صفحه ی فیس بوک خود نوشت: آقای هاشمی رفسنجانی در ملاقات با جمعی از مردم استان اصفهان در حسینیه جماران که ساعاتی پیش انجام شد در ارتباط با بمباران اخیر سوریه سخنانی بدین مضمون ایران نمود:

دولتی که ملت خود را بمباران شیمیایی کند عواقب سخت آن را خواهد دید همانگونه که صدام در بمباران حلبچه ننگ ابدی را بر خورد خرید و دچار چنین سرنوشت هولناکی شد.

 

نعیمه اشراقی در حالی این سخنان را از هاشمی رفسنجانی نقل قول می کند که خود او در این دیدار حضور نداشته است اما در کامنتی ذیل همین پست در جواب یکی از مخاطبین می گوید: من در مراسم نبودم از قول شوهرم گذاشتم و بعد از تعجب دوستان که فکر کردم شاید شوهرم اشتباه شنیده باشد از آقای نصر نویسنده روزنامه شرق هم جویا شدم ایشان هم تائید کردند.

اما تاکنون هیچ منبع معتبری این سخنان را از قول هاشمی رفسنجانی نقل نکرده است. همچنین در اظهارنظرهای هاشمی رفسنجانی در مورد حوادث روزهای اخیر سوریه که به صورت رسمی منتشر شده این سخنان دیده نمی شود و بلکه در تعارض کامل با سخنان ایراد شده می باشد. اما در صورت صحت این نقل قول، آیا هاشمی رفسنجانی از توطئه ی آمریکا برای حمله به سوریه به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی آگاه نیست؟! و در صورت عدم صحت این نقل قول، اصلاح طلبانی همچون نعمیه اشراقی از طرح دروغین این مسائل و نسبت دادن آن به مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال چه اهدافی هستند؟