رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مسکن مهر، اقدام ستودنی و قابل دفاع دولت است و باید در دولت یازدهم هم ادامه یابد.

علی اکبر آقایی افزود: دولت آقای احمدی نژاد با شعار عدالت محوری به میدان آمد و با وجود سختی ها و فشارهای فراوان توانست به اهداف و شعارهای خود جامه عمل بپوشاند که مسکن مهر یکی از آنهاست.

وی اضافه کرد: دولت دهم برای بهره مندی اقشار کم درآمد از مسکن مورد نیاز، این اقدام مهم را انجام داد و در سایه این حرکت دولت، بسیاری از خانواده ها از مسکن مناسب بهره مند شدند و ادامه این حرکت در دولت دهم نیز ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی اظهار کرد: متوقف ساختن مسکن مهر بر مشکلات جامعه می افزاید و طبقات پائین جامعه را با مشکلات متعددی روبه رو می کند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمتر استانی را می توان یافت که در روستاها و شهرهای آن این اقدام دولت عملیاتی نشده باشد.

به گزارش ایرنا، آقایی گفت: اگرچه این طرح همراه با برخی نقاط ضعف نیز بود اما شرایط کنونی جامعه و افزایش قیمت مسکن و توان پائین مردم برای تهیه مسکن، دولت بعدی را ملزم می سازد این سیاست و ابتکار دولت دهم را ادامه داده و علاوه بر این برای از بین بردن نقاط ضعف آن تلاش کند.

وی افزود: دولت آینده باید تمام تلاش خود را به کار ببندد و موانع موجود بر سر راه مسکن مهر را از بین برده و بستر مناسبی برای برخورداری محرومان از مسکن فراهم کند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بی اعتنایی به این اقدام دولت و فراموشی آن ضربات جبران ناپذیری به اقشارآسیب پذیر جامعه وارد می کند و تبعات ناخوشایندی به دنبال دارد.

وی افزود: علیرغم احداث بیش از دو میلیون مسکن مهر در کشور در سال گذشته، هنوز مشکل مسکن اقشار محروم جامعه حل نشده و مردم برای بهره مندی از مسکن مهر نیز با مشکلات مختلفی مواجه هستند بنابر این برای تسهیل در دستیبابی مردم به این امکانات و بهره مند شدن طبقات ضعیف جامعه از نعمت مسکن، دولت بعدی باید با درایت و دقت بیشتری عمل کند.