رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جلسه مجمع عالی بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت و در کنایه ای خطاب به هاشمی رفسنجانی گفت: انسانی که برای رضای خدا تلاش کرده، هر قدر مسن شود انقلابی تر می شود و انقلابی های قلابی که برای خدا کار نکرده اند و امروز با از دست دادن شور جوانی و به نام عقلانیت و خردگرایی حرف از تعطیلی مبارزه می زنند، بی خرد هستند چراکه جوانی خود را از بین برده اند.

 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ رئیس سازمان بسیج مستضعفین یک روز پس از سخنان جنجالی حسن روحانی درباره برگزاری رفراندوم، سخنان صریحی را بیان کرد.

سردار محمد رضا نقدی در جلسه مجمع عالی بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت گفت: انسانی که برای رضای خدا تلاش کرده، هر قدر مسن شود انقلابی تر می شود و انقلابی های قلابی که برای خدا کار نکرده اند و امروز با از دست دادن شور جوانی و به نام عقلانیت و خردگرایی حرف از تعطیلی مبارزه می زنند، بی خرد هستند چراکه جوانی خود را از بین برده اند.

وی در ادامه کنایه جالبی را درباره یکی از خاطرات معروف اکبر هاشمی رفسنجانی، بیان کرده است. سردار نقدی گفته: «اینها انتظار دارند زمام امور به دستشان داده شود در حالی که در روز عاشورا به اسکی روی آب پرداخته و یا در 28 صفر به شکار تفریحی می روند.»

اشاره سردار نقدی به ماجرای جالب سفر تفریحی خاندان هاشمی رفسنجانی به سد لتیان در پی پیش بینی وقوع زلزله در تهران توسط یک پیشگوی چینی است.

هاشمی رفسنجانی در کتاب خاطرات خود در سال 1370 می نویسد:

یکشنبه ۳۰ ﺗﯿﺮ ۱۳۷۰ - ۹ ﻣﺤﺮﻡ ۱۴۱۲ (ﺭﻭﺯ ﺗﺎﺳﻮﻋﺎ)

ﯾﮏ ﻧﻔﺮ ﭼﯿﻨﯽ ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ که ﺳﺎﻋﺖ ۸ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺯﻟﺰلهﺍﯼ ﺑﻪ ﻗﺪﺭﺕ ۶٫۸ ﺭﯾﺸﺘﺮ ﺩﺭ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺭﻭﯼ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺩ. ﺁﻣﺪﻥ ما ﺑﻪ ﻟﺘﯿﺎﻥ ﻫﻢ ﺑﯽ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻧﯿﺴﺖ. ﮔﺮﭼﻪ ﺧﻮﺩم ﺍﺻﻼ ﻗﺒﻮل ﻧﺪﺍﺭﻡ ﻓﻘﻂ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺑﭽﻪ ها ﺁﻣﺪﻡ. ﺑﺎ ﻫﻠﯽ ﮐﻮﭘﺘﺮ ﺑﻪ ﺳﺪ ﻟﺘﯿﺎن ﺁﻣﺪﯾﻢ. ﻫﻮﺍﯼ ﺧﻮﺑﯽ ﺩﺍﺭﺩ. ﻋﺼﺮ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﭽﻪ ها ﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﺍﺳﮑﯽ رﻭﯼ ﺁﺏ ﯾﺎﺩﺑﮕﯿﺮﻡ. ﮐﻤﯽ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻗﺎﯾﻖ ﮐﺸﯿﺪﻩ ﺷﺪﻡ ؛ ﺑﺪﻧﻢ ﺁﻣﺎﺩگی ﺑﺮﺍﯼ ﭼﻨﯿﻦ ﻭﺭﺯﺷﯽ ﻧﺪﺍﺭﺩ. ﮔﺮﭼﻪ ﺁﺳﺎﻥ ﺍست.

منطقه گردشگری سد لتیان

ﺩﻭﺷﻨبه ۳۱ ﺗﯿﺮ ۱۳۷۰ - ۱۰ ﻣﺤﺮﻡ ۱۴۱۲ (ﺭﻭﺯ ﻋﺎﺷﻮﺭﺍ)

ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻋﺎﺷﻮﺭﺍ ﺍﺳﺖ. ﺗﺎ ﺳﺎﻋﺖ ﻫﺸﺖ ﻭ ﻧﯿﻢ ﺻﺒﺢ ﺧﻮﺍﺑﯿﺪﻡ. ﺭﻭﺯ ﺭﺍ ﺑﻪ «ﺍﺳﺘﺮﺍﺣﺖ» ﻭ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺧﻮﺩﻡ ﺑﻪ «ﻟﺘﯿﺎﻥ» ﺑﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻡ ، ﮔﺬﺭﺍﻧﺪﻡ. ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻏﺮﻭﺏ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﺮﮔﺸﺘﻢ.

ﺧﺎﻃﺮﺍﺕ ﻫﺎﺷﻤﯽ ﺭفسنجانی ﺳﺎﻝ ۱۳۷۰ صفحه ۲۳۶ و ۲۳۷

روزنامه رسالت در گزارشی پس از انتشار وسیع این شایعه نوشت: «روز جمعه 28تیر70 ساعت 2 بعداز ظهر صدای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد یک لرزه شناس چینی پیش بینی نموده است که روز یکشنبه 30تیر در تهران زلزله ای با قدرت 6و6دهم ریشتر به وقوع م پیوندد. در پی انتشار این خبر غیرمنتظره وحشتی زایدالوصف سراسر تهران را فراگرفت...»

روزنامه رسالت دوم مرداد 1370

گزیده ای از سخنان سردار نقدی را به نقل از خبرگزاری فارس در ادامه می خوانید:

- امام راحل تاکید داشتند که تا کفر و شرک هست و بانگ اسلام در جهان طنین انداز نشده، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم. آرمان ما نه سانتریفیوژ بلکه نابودی کاخ سفید و محو صهیونیسم است، هر کسی به این آرمان ها اعتقاد ندارد و به نام خردگرایی روی این آرمان ها خط کشیده و از تعطیلی مبارزه حرف می زند باید صادقانه بگوید که انقلابی نیست چراکه ما برای این آرمان ها تا سفید شدن موهای خود و حتی بعد از واگذاری مسئولیت به جوانان تلاش می کنیم.

- عزت، عظمت و پیشرفت امروز پاداش خداوند به ایستادگی و مقاومت ملت ایران است. قبل از انقلاب شش میلیون بشکه نفت از کشور خارج می شد و در تمام اطراف تهران حلبی آباد وجود داشت ولی امروز با کمتر از یک میلیون بشکه نفت، سه برابر جمعیت آن روز به صورت پیشرفته زندگی می کنند. مشکلات امروز را بسیار کمتر از مشکلات دوران دفاع مقدس و انقلاب است. امروز هیچ حجتی برای تعطیلی مبارزه نداریم چراکه عظمت ایران در منطقه و شکست های پی در پی صهیونیسم و آمریکا نشان دهنده درستی مبارزه تا امروز است.

- امام خمینی(ره) فرمودند جنگ ما فتح فلسطین را به دنبال خواهد داشت. تا امروز تمام وعده های امام بزرگوار محقق شده و بر توطئه های دشمنان غلبه کرده ایم و از آن نیروی جدیدی برای کشور بوجود آمده است و ان شاء الله همراه با امام خود در بیت المقدس نماز می گذاریم.

منبع

"Our President, analytical news site"