هزار خانواده شهید و صد موسسه، گروه، تشکل، مسجد و هیئت مذهبی با امضای طوماری ضمن محکوم کردن این اظهارت و منتسب نمودن آن به حضرت امام خمینی (ره) از قوه قضائیه، مجازات نعیمه اشراقی را خواستار شدند.
طی روز‌های گذشته و به دنبال اظهارات هتاکانه «نعیمه اشراقی» نوه دختری حضرت امام (ره) و اعتراض تعدادی از خانواده‌های شهدا، بیش از هزار خانواده شهید و صد موسسه، گروه، تشکل، مسجد و هیئت مذهبی با امضای طوماری ضمن محکوم کردن این اظهارت و منتسب نمودن آن به حضرت امام خمینی (ره) از قوه قضائیه، مجازات نعیمه اشراقی را خواستار شدند.

بنا بر این گزارش متن این طومار به شرح زیر می‌باشد:

«متأسفانه این روز‌ها خاطره‌سازی‌های دروغ و منسوب کردن آن به حضرت امام خمینی (ره) به اتفاقی عادی در عرصه سیاسی کشور تبدیل شده است و کسانی که مدعی قرابت و نزدیکی با امام امت هستند، ناروا‌ترین اظهارات را به ایشان نسبت می‌دهند.

گفتار نسنجیده و هتاکانه نعیمه اشراقی (نوه دختری حضرت امام) و توهین به شهدا، همسران شهدا، پاسداران و امام خمینی (ره) و سکوت به همراه جوابیه دفتر حفظ آثار معمار انقلاب دل‌های ما خانواده‌های شهدا و فعالان فرهنگی را آزرده خاطر کرد لذا ما امضا کنندگان ذیل، خانواده شهدا و گروه‌های فرهنگی ضمن محکوم کردن این اظهارات از قوه قضائیه و مدعی‌العموم درخواست می‌کنیم که با کسانی که به ساحت امام راحلمان و جایگاه خانواده‌های شهدا خدشه وارد می‌کنند، شدیداً برخورد نمایند.»

لازم به ذکر است این طومار چند هزار نفری به همت هیأت خانواده شهدا و ایثارگران جمع آوری شده است.