صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب و از حامیان هاشمی رفسنجانی درباره سخنان اخیر هاشمی گفت: به نظر من هاشمی ۵۰ درصد درست می‌گوید.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سوال که هاشمی رفسنجانی اخیراً گفته است این من نیستم که عوض شده‌ام بلکه مخالفان سابق من عوض شده‌اند و به همان دلیل الان مواضع مشترکی داریم، تاکید کرد: به نظر من آقای هاشمی رفسنجانی 50 درصد درست می‌گوید.
وی افزود: واقع مطلب این است که خیلی از کسانی که قبلا از ایشان انتقاد می‌کردند متوجه شده اند که اشتباه می‌کردند و از این بابت آقای هاشمی رفسنجانی درست می‌گوید.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: اما آقای هاشمی رفسنجانی هم دچار تغییر و تحول شده و متوجه شده است که دموکراسی و آزادی‌خواهی و حقوق بشر و انتخابات آزاد و حاکمیت قانون مهم است. همچنان که خیلی از چپ‌های ما و خیلی از رادیکال‌های ما که در دهه 60 چپ و تندرو بودند، درست مثل هاشمی رفسنجانی متوجه شده‌اند که اتفاقا مباحثی که ذیل جامعه مدنی و توسعه سیاسی می‌آید، اگر از "مرگ بر آمریکا" گفتن اهمیتش بیشتر نباشد، کمتر نیست.(+)

"Our President, analytical news site"