در تقاطع صدر و پاسداران به‌خاطر شیب عرضی (دور) فشار زیادی به نئوپرن وارد شده است که باعث شده نئوپرن کاملا له شود و کل عرشه حدود یک متر به سمت پل پاسداران جا‌به‌جا شود.

اجرای پروژه‌های شهرداری تهران بعد از انتخابات حالا یکی پس از دیگری رنگ و نشان خود را بروز می‌دهند. بعد از آن که بلیت مترو واتوبوس هم گران شد و هم اینکه راننده‌های اتوبوس گران‌تر از عددی که اعلام شد از مردم پول می‌گیرند روز گذشته پل صدر هم کج شد. البته شهرداری ریزش را تکذیب کرد اما شاهدان عینی از کج شدن پل صدر در نزدیکی میدان نوبنیاد خبردادند. به گزارش «شهروند» روز گذشته ابتدا خبر رسید که پل صدر ریزش کرد و به همین دلیل بزرگراه صدر نیایش مسدود شد اما شهرداری و سخنگوی آتش نشانی این موضوع را تکذیب و اعلام کردند که انحراف یکی از جک‌های پل صدر در محدوده نوبنیاد موجب ترافیک سنگین در این منطقه شده است. مسئولان شهری اعلام کردند که‌این حادثه هیچگونه تلفات جانی نداشته و پل صدر نیز ریزش نکرده است. پیشتر برخی اخبار از ریزش پل صدر حکایت می‌کرد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: پل صدر ریزش نکرده است و فقط یکی از جک‌های نگهدارنده ستون‌ها مقداری منحرف شده است. جلال ملکی درباره انتشار اخباری مبنی بر ریزش بخشی از پل صدر،‌ گفت: براساس مشاهدات ماموران آتش‌نشانی هیچ‌موردی از ریزش یا افتادگی ستون‌ها و پل‌ها گزارش نشده است ولی ظاهرا یکی از جک‌های نگهدارنده ستون‌ها مقداری منحرف شده و در حال پیشگیری هستند تا به مرحله ریزش منجر نشود. وی ادامه داد: به دلیل انجام این اقدامات مسیر تردد خودروها مسدود شده است اما معلوم نیست شرایط چه زمانی به حالت عادی باز خواهد گشت؛ البته فکر می‌کنم خطر برطرف شده است.

اما پیگیری‌های «شهروند» چیز دیگری را برملا کرد. یکی از کارشناسان حاضر درمحل به «شهروند» گفت: جک منحرف نشده است بلکه نئوپرن پلاستیکی زیر پل در اثر بار وارده له شده است که آن هم به‌خاطر عدم کیفیت نئوپرن‌ها و فشار وارده برآن بوده است. این کارشناس تصریح کرد: درتقاطع صدر و پاسداران به‌خاطر شیب عرضی (دور) فشار زیادی به نئوپرن وارد شده است که باعث شده نئوپرن کاملا له شود و کل عرشه حدود یک متر به سمت پل پاسداران جا‌به‌جا شود. ولی عرشه تا این ساعت که دارم با شما صحبت می‌کنم پایین نیامده و فعلا سر جاش مانده است و راه بسته شده و مشغول ترمیم هستیم.

همچنین یکی ازشاهدان عینی به«شهروند» گفت: ساعت ٩ صبح ما در میدان نوبنیاد بودیم و متاسفانه جلوی چشم‌مان جک از زیر پل در رفت و شکست و پل کج شد کارگران و مسئولان بلافاصله منطقه را تخلیه کردند. این در حالی است که معاون فنی و عمرانی شهردار تهران در آبان‌ماه سال گذشته که بخشی از پل ریزش کرده بود ادعاکرد: مردم به هیچ وجه نباید هنگام عبور از مسیر کارگاهی بزرگراه‌صدر نگران باشند، چرا که تمامی استانداردهای ایمنی در این پروژه رعایت شده است.

سیدمازیار حسینی گفت: نه‌تنها مردم عادی بلکه حتی برخی از مهندسان عمرانی هم با تماشای قطعات بتونی عظیم‌الجثه به‌صورت معلق در فضا دچار دلهره می‌شوند که‌این امر طبیعی است.

وی گفت: با این وجود این ادعا که به‌اندازه کافی درباره‌ ایمنی این پروژه فکر نشده است را قطعا رد می‌کنم.

در همین راستا روزنامه «شهروند» این آمادگی را دارد که پاسخ شهرداری تهران را منتشر سازد.