یک سایت حامی هاشمی رفسنجانی از دیداری امام جمعه مشهد با مهدی هاشمی رفسنجانی خبرداد.

 سایت آینده آنلاین نوشت: «در حاشیه سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی به مشهد، مهدی هاشمی رفسنجانی دیداری با علم الهدی، امام جمعه مشهد داشته است.»

این منبع افزود: «سید احمد علم الهدی در این سفر با حضور در تالار آیینه آستان قدس به دیدار آیت الله هاشمی رفسنجانی رفته بود که تصاویر مربوط به آن نیز در رسانه ها منتشر شد. در پایان این دیدار، مهدی هاشمی رفسنجانی نزد آقای علم الهدی رفته و از وی خواسته تا وقتی قرار دهد تا توضیحاتی به وی ارائه کند. وی در پاسخ ابتدا اعلام آمادگی می کند که خود به دیدار مهدی هاشمی برود، اما مهدی هاشمی، خواستار تعیین وقتی برای صحبت با علم الهدی شده و صبح فردای آن روز در نشستی با وی به صحبت می پردازد.»

آینده آنلاین در ادامه تلویحا از توبه آیت الله علم الهدی از مواضع سابق خود خبر می دهد و اضافه می کند: «در این جلسه، مهدی هاشمی با اشاره به مطالبی که علم الهدی در سخنرانی ها و مصاحبه های خود علیه وی گفته بود، توضیحاتی درباره تهمت های وارده به خود و پاسخ آنها بیان می کند و امام جمعه مشهد هم بیان آنها را ناشی از اطلاعات غلطی دانسته که به وی داده شده بود.»

آقای علم الهدی تاکنون این خبر را تکذیب نکرده است.

 گفتنی است چرخش های 180 درجه ای توسط آقای علم الهدی مسبوق به سابقه است. امام جمعه مشهد، سه سال پیش در قامت سخنران 9 دی در جمع میلیون ها تهرانی معترض، خطاب به "سران فتنه" گفته بود:«من به سران فتنه اعلام می‌کنم کاری که شما شروع کرده‌اید از بغی به محاربه رسیده است و کسانی که بغی می‌کنند عذاب خدا به آنها خواهد رسید،‌ شما حرکت خود را با بغی آغاز کردید یعنی مطالبه ناحق و مقام معظم رهبری شما را به حق دعوت کردند ولی همچنان بر طبل ابطال انتخابات که ناحق بود کوبیدید. بغی شما بستر را آماده کرد تا جریان‌های کفر حرکت خود را علیه نظام شروع کنند و در روز عاشورا بغی شما به محاربه انجامید. حرکت روز عاشورا دقیقا محاربه بود و شرط محارب این است که مسلحانه حرکت کند.
این جمعیت میلیونی اعلام می‌کند از آنجا که رهبری برای شما راه توبه را باز گذاشته‌اند، در یک ضرب الاجل که باید دستگاه قضایی تعیین کند، شما باید توبه کرده و به دامن مردم و رهبری بازگردید و اگر این کار را نکنید محارب هستید و این مردم و نظام با شما به عنوان محارب برخورد می‌کنند. این مردم با سینه‌های خشک به استقبال گلوله‌های داغ رفته و خون دادند تا ولایت فقیه را حاکم کنند، آن وقت
یک مشت گوساله‌ و بزغاله به ولایت فقیه توهین کنند؟»

آقای علم الهدی در سومین سالگرد حماسه 9 دی در گفت و گو با خبرگزاری فارس در چرخشی 180 درجه ای فتنه گر نامیدن افرادی را که پیشتر بزغاله و گوساله خطابشان کرده بود، گناه کبیره نامید و گفت: «نه کروبی و نه میرحسین موسوی هیچ یک اهل عکس امام پاره کردن نبودند حتی اهل توصیه به این کار هم نبودند. بنابراین قصد نداریم به این افراد فتنه‌گر و فتنه‌انگیز لقب دهیم چرا که مسلمان هستیم و نمی‌خواهیم به مردم لقب و نسبت ناروا داده و تهمت بزنیم!»

 آقای علم الهدی تاکنون نیازی به پاسخگویی و ارائه توضیح به امت حزب الله درباره چرخش های 180 درجه ای اش ندیده است.

 

 

 

 

منبع: انتخاب