فائزه هاشمی در مشهد مقدس گفت: تاکنون از من هیچ دعوتی نشده و از دعوت‌ها و یا پیشنهادهای مطرح شده در رسانه‌ها، بی‌خبر هستم.

فائزه هاشمی در جمع زنان اصلاح‌طلب مشهد در پاسخ به سئوال یکی از زنان اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه به نظر شما دولت یازدهم در حوزه حقوق زنان چه اقداماتی باید انجام دهد، گفت: آنچه مسلم است بیشتر مشکلات نظیر فقر، مشکلات اقتصادی، طلاق و اعتیاد زنان ریشه در همان مشکلات اقتصادی و بیکاری داشته و باید اولویت دولت حل مشکلات اقتصادی باشد تا در این مسیر آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش پیدا کند.

به گفته هاشمی امیدواریم دولت در زمینه حقوق زنان توجه ویژه‌ای کند و نسبت به این مسئله اقدامات و تصمیمات قابل توجه‌ای داشته باشد.

وی افزود: امیدوارم زندانیان سیاسی هرچه سریعتر آزاد شوند.

فرزند حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی افزود: روحانی وعده‌هایش را عملی می‌کند اما باید قبول کنیم که نیاز به زمان دارد.

هاشمی افزود: اگرچه سئوالاتی که از من می‌شود در حد رئیس‌جمهور بوده و من باید بگویم که اکنون سمتی ندارم و رئیس جمهور نیستم، حتی زمانی که برای محاکمه به دادگاه می‌رفتم این مسئله را بارها شاهد بودم که زندانیان عادی از من درخواست کمک کردند و من گفتم من در حال حاضر یک انسان عادی هستم.

بخش زنان زندان اوین شرایط خوبی دارد/ زندان اوین برای من هتل اوین بود
وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه حقیقت دارد که زندان شما نظیر هتل‌ بوده تصریح کرد: از روی انصاف باید حرف بزنیم که زندان اوین بند زنان شرایط خوبی دارد و در واقع می‌توان گفت برای من هتل اوین بود.

وی اضافه کرد: در مورد اینکه امکانات زندان خوب شده باید بگویم که در دوره‌ای که مرعشی در زندان بود به دلیل ارتباطات خود با رئیس زندان‌ها توانست مقداری آنجا را تجهیز کند و وقتی من به زندان رفتم تجهیزات و امکانات خوبی در زندان وجود داشت.

زندان برایم دانشگاه بود/ امیدوارم همه یک بار زندان را تجربه کنند
هاشمی گفت: در ابتدای زندانی‌شدنم یادداشتی با عنوان زندانی یک دانشگاه است را منتشر کردم و من امروز خوشحالم چراکه واقعا زندان برای من دانشگاه بود و در آنجا تجارب بسیاری را کسب کردم.

وی با لحن شوخی خاطرنشان کرد: امیدوارم همه برای یک بار هم که شده زندان را تجربه کنند.

فرزند حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: در یک ماه قبل در مصاحبه‌هایم گفتم که از روحانی رضایت دارم به جز حیطه زنان، آنچه مشاهده می‌شود در حیطه زنان چه اصلاح‌طلب، چه اصولگرایان و چه تدبیر و امید نگاه مردانه وجود دارد و به زنان توجه نمی‌شود.

هیچ پیشنهادی از سوی دولت نداشتم
فرزند حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بیان کرد: برخی از من می‌پرسند که آیا برای گرفتن پست در دولت یازدهم پیشنهادی داشته‌ام یا خیر، باید در پاسخ بگویم که تاکنون از من هیچ دعوتی نشده و از دعوت‌ها و یا پیشنهادهای مطرح شده در رسانه‌ها نیز بی‌خبرم.

هاشمی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه چرا استانداری و مدیران استانی با صلاحدید ستادهای انتخابات انتخاب نمی‌شوند، گفت: آنچه مسلم است باید وحدت و انسجام میان ستادها حاکم باشد.

سعی می‌شود مدیران استانی را از میان ستادهای انتخاباتی برگزینند
این فعال سیاسی تصریح کرد: سعی می‌شود مدیران استانی را از میان ستادهای انتخاباتی برگزینند البته باید بگویم در این زمینه و در مورد این مسئله اطلاعات کامل و کافی ندارم.

وی اظهار کرد: ممکن است برخی انتخاب‌ها برخلاف ستادها باشد اما مشکلی ندارد چرا که باید یک حق رای هم برای روحانی در نظر بگیریم و این از آن جهت است که روحانی با عنوان رئیس جمهور در برابر مسائل باید پاسخگو باشد.

به گفته هاشمی یکی از دلایل اینکه ممکن است در انتخاب مدیران استانی ناموفق باشیم نبود وحدت است، در انتخابات به دلیل کناره‌گیری عارف و وحدت پیروز شدیم و در انتخاب مدیران استانی نیز باید چنین باشد.

فرزند حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی گفت: اینکه تاکنون استاندار خراسان رضوی اعلام نشده به دلیل این نیست که این استان را رها کرده‌اند و یا بی‌توجهی شده بلکه حساسیت خراسان رضوی سبب بررسی بیشتر شده و زمان بیشتری را می‌طلبد تا به گزینه مطلوب به اجماع برسند.

وی افزود: اگر گاهی میان انتخاب برخی استانداران اشتباهی شود نباید این را مورد توجه قرار داد چرا که درصدی خطا امری طبیعی بوده و باید ببینیم که بسیاری از استانداران و کابنیه روحانی بسیار خوب و قابل قبول است.

اظهار بی اطلاعی فائزه هاشمی نسبت به اظهارات هاشمی درمورد حذف شعار "مرگ بر آمریکا"
هاشمی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه چرا هاشمی رفسنجانی خواستار حذف شعار مرگ بر آمریکا شده است، تصریح کرد: من چنین صحبتی را از سوی پدرم نشنیدم، البته باید یک مسئله را در نظر بگیریم که ما در سال‌های گذشته شعار مرگ بر شوروی نیز می‌دادیم اما با شرایط روز تصمیم گرفتیم، برمبنای منافع ملی چنین مسئله‌ای را استفاده نمی‌کنیم و شعار مرگ بر شوروی سر نمی‌دهیم.

وی گفت: ما دوست دائمی و دشمن دائمی نداریم بلکه منافع دائمی داریم و باید اولویت ما منافع ملی باشد، اینکه هزینه بیشتر است یا فایده باید مسئله هزینه و فایده مورد بررسی قرار گیرد و بر مبنای آن روابطمان تنظیم شود.

فرزند حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بیان کرد: در این سال‌ها که به روسیه امتیازاتی می‌دهیم برای پر شدن خلاء‌رابطه با آمریکا بوده و این کجای منافع ملی ما قرار می‌گیرد؟ همیشه می‌گوییم پیروز هستیم اما باید شاخص‌های پیروزی را تعریف کنیم، اگر واقعا شاخصه‌های پیروزی رشد کرده پس ما پیروز شده‌ایم و توانسته‌ایم براساس منافع عمل کنیم اما وقتی به قهقرا می‌رویم چه معنی دارد که دائم بگوییم پیروز هستیم.

نباید اصول و اعتقادات را ابزاری برای رفتن به راه غلط قرار دهیم
وی گفت: کسی نمی‌گوید از اصول و اعتقاد صرف‌نظر شود بلکه نباید اصول و اعتقادات را ابزاری برای رفتن به راه غلط و دستیابی به چیزهای نادرست قرار دهیم.

این فعال سیاسی با اشاره به حقوق ملت در مردم‌سالاری دینی تصریح کرد: اگر مبنای عمل ما قانون اساسی باشد حقوق ملت در آن به خوبی در نظر گرفته شده است، برای حقوق ملت در قانون اساسی همه چیز اعم از دادگاه عادلانه، وکیل، استراق سمع، محاکمه و مواردی از این قبیل قانون درست تعیین شده و حتی بدون سلاح و مجوز انجام تظاهرات عملی بوده و اگر بر مبنای قانون عمل کنیم حقوق ملت نیز عملی می‌شود!!!

هاشمی حجاب را مسئله شخصی توصیف کرد و گفت: امیدواریم زنان و دختران ما به این بلوغ برسند و ظاهر سنگین و متین داشته باشند، من فکر می‌کنم بخشی از صحنه‌های بی حجابی در واقع واکنش به فشارها باشد.

مشکل برخی از دانشجویان ستاره‌دار با آمدن توفیقی حل شد
وی با اشاره به وضعیت دانشجویان ستاره‌دار و اساتید دانشگاه در دولت یازدهم تصریح کرد: خوشبختانه در همین مدت کوتاه که سرپرستی وزارت علوم به توفیقی سپرده شده مشکل برخی از دانشجویان ستاره‌دار و اساتید حل و در این شرایطی که پیش رو داریم امیدوارم این مسئله به طور کامل حل شود.

قصد داشتم سال تحویل را با زندانیان باشم/ دوست نداشتم یک روز هم زیر منت "آقای دادستان" باشم
فرزند حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا یک روز زودتر از زندان آزاد شدید، تاکید کرد: این مسئله دلیل خاصی نداشت البته بگویم هیچ تمایلی نداشتم که یک روز زودتر از زندان آزاد شوند و مرا به زور از زندان آزاد کردند.

وی با بیان اینکه دوست نداشتم یک روز هم زیر منت "آقای دادستان" باشم، خاطرنشان کرد: من گفتم همان‌طور که مرا به زور به زندان آوردید به زور هم از زندان بیرونم بیاورید چرا که من می‌خواستم سال تحویل را با زندانیان باشم.