عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه رسالت خبرگان صیانت از جایگاه ولایت فقیه است، گفت: هاشمی رفسنجانی سرلشکری فتنه را در دو سال گذشته برعهده داشت، بنابراین مجلس خبرگان در اجلاسیه خود باید به این نکته توجه کند.

کریمی قدوسی اظهار داشت: اجلاس خبرگان در اسفند 89 یکی از اجلاس‌های تاریخی خبرگان به شمار می آید.

وی ادامه داد: ملت بابصیرت ایران در سراسر کشور با مشاهدات عینی خود دریافتند که هدایت و رهبری سران فتنه و سازماندهی این جریان از سوی هاشمی رفسنجانی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: هدایت فتنه و فتنه گران از سوی هاشمی، برای مردم به یک باور و اعتقاد تبدیل شده است که به هیچ وجه قابل تغییر نیست.

کریمی قدوسی افزود: موضع گیری‌های هاشمی و خانواده وی از جمله صدور نامه سرگشاده، همچنین اعلام موضع غلط وی در آخرین خطبه نماز جمعه، تاکید بر تقلب در انتخابات و حمایت از فتنه گران و بازداشت شدگان گویای این مسئله است.

وی به اقدامات فتنه گران در 25 بهمن اشاره و عنوان کرد: هاشمی که پس از فتنه 25 بهمن در رسانه‌ها حضور یافت، یک کلمه در محکومیت فتنه و حوادث 25 سخن نگفت؛ این همه حجتی است پیش روی خبرگان که برگزیدگان امت هستند تا از امانت شهدا و امام راحل که همانا حفظ جایگاه ولایت است به خوبی نگهداری کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان اضافه کرد: باید ریاست مجلس خبرگان به کسانی سپرده شود که در قول و عمل، شبهه‌ای در مورد جایگاه ولایت فقیه نداشته باشند.

کریمی قدوسی تصریح کرد: هاشمی بشدت به خاطر مواضعش در خصوص ولی فقیه و جایگاه آن، در معرض نقد مردم قرار گرفته، بویژه اینکه وی امروز متهم به حمایت از فتنه گرانی است که قصد داشتند بساط دین را از جامعه برچینند.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت: هاشمی سرلشکری فتنه را بر عهده گرفته بود، بنابراین خبرگان باید در اجلاس اسفند ماه به این نکته توجه داشته باشند.