مشکلات مترو طی روزهای اخیر نارضایتی گسترده شهروندان تهرانی را به دنبال داشته است، عده ای معتقدند هر چند مشکلاتی برای توسعه مترو وجود دارد اما بزرگنمایی یک شبه این مشکلات نمی تواند اتفاقی باشد. 

 

به گزارش جهان، در روزهای گذشته و به دنبال حضور دکتر احمدی نژاد در مصاحبه تلویزیونی خود در مورد مسائل تهران، رسانه های مختلف کشور با جانبداری از یکی از طرفین دعوا (دولت و شهرداری)

موج حملات خود را نصیب طرف مقابل نموده اند اما آن چیز که مشخص است اینکه هنوز مشکلات مردم حل نشده باقی مانده است.

 

کارشناسان معتقدند طرح مباحثی نظیر واگذاری مترو به دولت با توجه به سیاست کوچک سازی دولت، بیشتر انتقادی به سوء عملکرد مسئولین مترو می باشد و دولت که در پی اجرای سیاست اصل 44 است بعید به نظر می رسد با بزرگ شدن بیش از پیش خود موافق باشد!

 

با توجه به سابقه مدیریت مترو و حضور فعال برادران و خواهران محسن هاشمی در آشوب های اخیر، عده زیادی از مردم معتقدند سوء نیت مدیریت مترو تا حد زیادی باعث گسترش این نابسامانی ها شده است.

 

در همین زمینه باز خوانی مصاحبه محسن هاشمی با روزنامه توقیف شده صبح امروز به مدیریت سعید حجاریان خالی از لطف نیست.

 

روزنامه صبح امروز در تاریخ 19 /7/ 1378 می نویسد:

 

 محسن هاشمی با صراحت تمام گفت: «شایعه ریزش مترو را خودمان دامن زدیم تا پول بگیریم!» او همچنین تاکید کرد: «گاهی در کشور برای جذب مسئولان به سوی پروژه ها و گرفتن اعتبارات لازم، احتیاج به مقداری جوسازی داریم!» در واقع اینکه گفته می شود مشکل متروی تهران سیاسی است و نه فنی، واقعیتی است انکارناپذیر که متاسفانه در مصاحبه محسن هاشمی هم بروز دارد.

 

هاشمی گفت:«ما همیشه پول می خواهیم اما به ما کم پول می دهند بنابراین به بخش اولویت دارمان نمی رسد. ما برای اینکه بتوانیم برای بخش های اولویت دارمان پول بگیریم، یک مقدار شلوغ می کنیم که آقا دارد می ریزد و فلان و بهمان. بیایید پول بیشتر بدهید. بعد اینها می آیند و می گویند دردتان چیست و ما دردمان را می گوییم و پول می گیریم!»

 

محسن هاشمی در مصاحبه خود به همین میزان هم بسنده نکرد و ادامه داد:«ببینید! در کشور بعضی وقت ها جذب کردن مسئولان به طرف پروژه ها و گرفتن اعتبارات احتیاج به یک مقدار "جو" دارد!»