اصلاح طلبان تندرو برای حضور فعال و پیروزی در انتخابات خبرگان رهبری، نیروهای سفید و بدون سابقه سیاسی و از شاگردان شیخ یوسف صانعی و آیت الله بیات زنجانی را وارد رقابت عرصه انتخابات مجلس خبرگان رهبری خواهند کرد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از افکار، مجلس خبرگان رهبری به عنوان یکی از نهادهاى تاثیر گذار در نظام جمهوری اسلامی است و در فرآیندی غیر مستقیم، رهبری توسط مردم انتخاب می شود.
مجلس خبرگان سه مسئولیت انتخاب رهبری، برکناری رهبری و نظارت بر رهبری را در دستور کار دارد و به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
انتخابات خبرگان برای اصلاح طلبان از اهمیت بالایی برخوردار است تا جایی که محمد خاتمی در جمع برخی اعضای مجمع روحانیون گفته بود "ما باید خود را برای انتخابات خبرگان آماده کنیم. من انتخابات خبرگان را مهم‌تر از انتخابات مجلس می‌دانم. باید ترکیب خبرگان را عوض کنیم. با مجمع محققین قم صحبت کرده‌ایم که از میان روحانیون جوان و خوشفکر نیروهایی را شناسایی و برای حضور در خبرگان آماده سازیم."
جریان اصلاحات که در این سالها از فقر حوزوی برخوردار است میخواهد در دور آینده این مجلس که انتخابات آن در سال آینده برگزار می شود حضور داشته باشند. به همین دلیل موسوی خوئینی ها که از او به عنوان مرد خاکستری جبهه اصلاح طلبان نام برده می شود محوریت فعالیت های انتخاباتی اصلاح طلبان را به صورت چراغ خاموش برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در دست دارد.
اصلاح طلبان تندرو برای حضور فعال و پیروزی در انتخابات خبرگان رهبری , نیروهای سفید و بدون سابقه سیاسی و از شاگردان شیخ یوسف صانعی و آیت الله بیات زنجانی را وارد رقابت عرصه انتخابات مجلس خبرگان رهبری خواهند کرد مهم‌ترین حوزه‌ی انتخابیه اصلاح طلبان در مجلس خبرگان، حوزه‌ی انتخابی تهران است و قصد دارند در این حوزه انتخابیه بیشترین رای را به خود اختصاص دهند.
گفته می شود هاشمی رفسنجانی،حسن روحانی، سید حسن خمینی، محقق داماد، هادی خامنه‌ای، موسوی بجنوردی، محسن موسوی تبریزی ،محمدعلی کوشا، محمدتقی فاضل میبدی از شخصیت هایی هستند که در لیست مجلس خبرگان اصلاح طلبان که با محوریت مجمع روحانیون مبارز و مجمع مدرسین و محققین حوزه‌ علمیه‌ قم شکل می گیرد خواهند بود.