بخش خبری 21 سیما، در بخشی از گزارش مبسوطی که به تحولات موضوع هسته‌ای ایران طی دهه 50 تاکنون اختصاص داشت، برای نخستین بار، از زمان بازداشت حسین موسویان سخنگوی تیم اسبق هسته‌ای، دقایقی از آنتن را به تصویر و اظهارات آرشیوی وی اختصاص داد.
"در مسیر تحول؛ هسته‌ای" عنوان گزارشی بود که شب گذشته از بخش خبری 21 سیما پخش شد و در ابتدای آن به تبیین تعهدات و حمایت‎‌های امریکا، فرانسه و آلمان از برنامه هسته‌ای ایران در دوره پهلوی پرداخت.

این گزارش در ادامه با اشاره به نقض این تعهدات از سوی دولت‌های غربی پس از انقلاب اسلامی، برای نخستین بار از زمان بازداشت و اعلام محکومیت موسویان به دلیل اتهامات امنیتی، تصویری از وی مربوط به دهه 70 پخش و از وی به عنوان "سفیر وقت ایران در آلمان" یاد شد.

موسویان در این تصاویر، واکنش‌های احتمالی ایران در قبال نقض تعهدات هسته‌ای دولت آلمان در زمینه نیروگاه اتمی بوشهر را تشریح کرد.

گزارش "مسیر تحول؛ هسته‌ای" اگرچه به طرز هنرمندانه‌ای روند عقب‌نشینی‌های پیاپی و تعلیق‌های بی‌نتیجه در دولت سابق را بازخوانی کرد اما به نظر می‌رسد استفاده از تصویر موسویان و پخش اظهاراتی از وی به عنوان یک مقام مسئول وقت، آنهم در شرایطی که وی با استناد به اتهامات امنیتی بازداشت و محکوم شده است، نوعی فتح باب برای تطهیر وی می‌باشد.