معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اگر کسی بتواند آماری از عملکرد دولتهای قبلی بیاورد که از نتایج این دولت بهتر باشد برای آن جایزه تعیین می کند و دولت در نظر دارد بزودی آمارها را در تمام بخشها اعلام کند.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: امروز آمریکاییها نفس راحتی می کشند که دولت احمدی نژاد به اتمام رسید، آنها اعلام کرده اند در داخل آمریکا نیز با تفکرات احمدی نژاد به چالش خورده اند و رئیس جمهور ما امروز محبوب ملتها و مردم در قاره های مختلف دنیا بوده است و کسی است که تمام عیار در برابر زیاده خواهی های آمریکا ایستاد.
محمدرضا رحیمی در مراسم اعلام رسمی گزارش جهانی سرمایه گذاری خارجی کشور در سال 2012 گفت: در روزهای پایانی کار دولت بر خود لازم می دانم از اقدامات وزیر اقتصاد تشکر کنم چرا که وی توانست اجرای هدفمندی یارانه ها را در زمان شدیدترین تحریم ها برنامه ریزی کند و موفقیتهای بالایی به دست آورد.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: حسینی موفق ترین وزیر اقتصادی و دارایی کشور از ابتدای انقلاب تا کنون بوده است. رشد 143 درصدی جذب سرمایه گذاری خارجی در حالی انجام شد که اجرای هدفمندی و در کنار آن تحریمهای دردآور را داشتیم.

رحیمی با تاکید بر اینکه رشد سرمایه گذاری خارجی در کشور یک معجزه است افزود: چگونه از کشوری که از هر سو در تحریم قرار دارد رشد سرمایه گذاری خارجی داشته باشد؟

وی اظهار داشت: میزان سرمایه گذاری کشور از 1.9 میلیارد دلار در سال 2007 به 4.87 میلیارد دلار در 2012 افزایش یافته است.

رحیمی همچنین به رشد بی‌نظیر شاخص بازار بورس نیز اشاره کرد و توضیح داد: همه کارشناسان و دست‌اندرکاران اقتصادی تصدیق می‌کنند که رسیدن به چنین شاخصی در نوع خود بی‌نظیر بوده است و این نشان‌دهنده اعتماد مردم به بازار بورس در دولت فعلی است در کنار آن در حوزه مالیات نیز دولت نهم و دهم کارهای بسیار شایسته انجام داد و اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی نیز از دیگر دلایل من برای انتخاب آقای حسینی به عنوان بهترین وزیر اقتصاد در سال‌های بعد از انقلاب است.

وی همچنین عملکرد سازمان سرمایه‌گذاری خارجی در سال‌های گذشته را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: آقای دکتر علیشیری به همراه کارمندان خود توانستند در شرایطی که کوچکترین عملیات بانکی توسط نظام جمهوری اسلامی با تحریم‌های بسیار که به قول غربی‌ها دردآور همراه بود سرمایه‌گذاری‌ خارجی ایران را به رشد 143 درصدی برسانند.

معاون اول رییس‌جمهور افزود: این مهم در حالتی بوجود آمد که کشور آمریکا در شرایطی که واماندگی‌اش بیش از پیش مشخص بود در هرجا که مسئولان و هیات‌های ایرانی وارد می‌شدند در کوچکترین ابعاد نیز ورود مستقیم می‌کرد و از عملیاتی شدن طرح‌های ایران جلوگیری می‌کرد دولت آمریکا حتی مدیران یکی از بانک‌های ترکیه را به پس گرفتن ویزای فرزندش که در آمریکا مشغول تحصیل بود تهدید کرده بود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اگر کسی بتواند آماری از عملکرد دولتهای قبلی بیاورد که از نتایج این دولت بهتر باشد برای آن جایزه تعیین می کند و دولت در نظر دارد بزودی آمارها را در تمام بخشها اعلام کند ادامه داد: در داخل کوتاه‌ترین دیوار، دیوار دولت بود و هر کسی می رسید به نیت خیر یا شر سیلی بر چهره این دولت می نواخت. هیچ دولتی به اندازه این دولت در داخل و خارج فحش و ناسزا نشنید.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: امروز آمریکاییها نفس راحتی می کشند که دولت احمدی نژاد به اتمام رسید، آنها اعلام کرده اند در داخل آمریکا نیز با تفکرات احمدی نژاد به چالش خورده اند و رئیس جمهور ما امروز محبوب ملتها و مردم در قاره های مختلف دنیا بوده است و کسی است که تمام عیار در برابر زیاده خواهی های آمریکا ایستاد.

معاون اول رییس‌جمهور ادامه داد: دولت احمدی‌نژاد در عرصه جهانی نیز همه‌جا به تأسی از بیانات امام راحل و رهبر عظیم‌الشأن انقلاب در جلوی خواسته‌های غرب و بویژه آمریکا ایستاد آمریکایی‌ها بارها از پایان رسیدن دولت احمدی‌نژاد ابراز خشنودی کرده‌اند و می‌دانند که با پایان این دولت می‌توانند پس از هشت سال یک نفس راحت بکشند.