جمعي از اعضاي شوراي مركزي حزب اعتدال و توسعه صبح شنبه با آيت‌الله هاشمي رفسنجاني ديدار و پيرامون مسائل كشور گفتگو كردند.

 رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در اين ديدار با تشريح مواضع خود پيش از انقلاب در دوران مبارزه، مرحله پيروزي انقلاب، دوران تثبيت، پس از جنگ و همچنين در شرايط فعلي كشور تاكيد كرد: همواره انديشه، سخن و عمل خود را بر مبناي اعتدال و دوري از افراط و تفريط قرار داده و در اين مسير حركت كرده‌ام.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني افزود: در بيان مواضع خود همواره منافع اسلام، انقلاب و مردم را مورد اهميت قرار داده‌ام و همچنين در مواقعي به دليل شرايط نامناسب با الهام از روش بزرگان ديني، سكوت اختيار كرده‌ام.

وي در پاسخ به پرسش حاضران تاكيد كرد: ‌در شرايط امروز نيز براي برون رفت از وضعيت فعلي راه‌حل‌هايي را كه با توجه به تجربياتم به ذهنم مي‌رسيد در خطبه نماز جمعه مطرح كرده‌ام و هنوز نيز در كليات به آن معتقدم هرچند كه ممكن است نواقص و زوايدي داشته باشد.

هاشمي رفسنجاني افزود: پس از پيروزي انقلاب، افراطيون هرگاه زمينه حضور و فعاليت پيدا كرده‌اند نتايج خوبي را شاهد نبوده‌ايم و اقدامات اين گونه افراد براي ضد انقلاب جهت ضربه زدن به اسلام، نظام و رهبري فضا ايجاد مي‌كرده است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به شناخت خود از رهبري تصريح كرد: اقدامات خلاف قانون و تندروي‌ها از سوي هر جناحي هيچ‌گاه مورد تاييد ايشان نبوده و نخواهد بود.

وي افزود: در شرايط فعلي اينجانب اصلح‌ترين فرد را براي حل مشكلات فعلي جمهوري اسلامي ايشان مي‌دانم و مطمئن هستم با كمك افراد معتدل از هر دو جناح موجود كشور با تدبير رهبري مسائل موجود قابل حل و فصل است و در صورت حل مشكلات جاري، دشمنان خارجي و ضد انقلاب مايوس خواهند شد.

هاشمي رفسنجاني تاكيد كرد: نظام جمهوري اسلامي ايران با اتكا بر حمايت‌هاي مردمي و رهبري داهيانه حضرت امام(ره) كه بر قلوب مردم حكومت مي‌كرد توانست مراحل استقرار و تثبيت را به خوبي پشت سر گذارد و امروز پاسداري از اين ميراث عظيم بر عهده همه نيروهاي وفادار به انقلاب و نظام است كه در اين مسير حركت كنند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: اگر در عمل كشوري آباد، آزاد، مرفه و خالي از خرافات ايجاد كنيم دنياي امروز پذيراي انديشه و عمل ما خواهد بود و روش ما به اين دليل كه مبتني بر فرهنگ اسلام ناب محمدي است مي‌توند به عنوان الگو در جهان امروز مطرح باشد.

در ابتداي اين ديدار نوبخت دبيركل حزب اعتدال و توسعه، نعمت‌زاده، محمود واعظي، دلشاد، شجاعي و زهرا پيشگاهي فرد هركدام به بيان مواضع و ديدگاه‌هاي خود در مورد شرايط فعلي كشور و لزوم پرهيز از افراط‌گرايي و حركت در مسير اعتدالي براي حل مشكلات پرداختند.