هاشمی رفسنجانی در یکی از آخرین اظهارنظرهای انتخاباتی اش، اعلام کاندیداتوری را به بعد از گفتگو با رهبر معظم انقلاب موکول کرده بود.

امروز در جریان یک مناظره انتخاباتی در دانشگاه تهران، اعلام شد که هاشمی رفسنجانی، برخلاف آنچه که می گویند، خود را برای حضور مستقیم در کارزار انتخاباتی آماده کرده است.

به گزارش شبکه ایران در این مناظره که با حضور زیباکلام، داوری و سلیمی نمین در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر عبدالرضا داوری از حضور قطعی هاشمی در انتخابات خبر داد و گفت: ما خبر داریم که اقلام تبلیغاتی او در حال آماده شدن است و دفاتر تبلیغاتی‌اش را هم آماده کرده است.

به گفته داوری مهم‌ترین استراتژی هاشمی، حذف کاندیدای رای‌آور دولت است، اما یقین بدارید او در روزهای آخر اعلام کاندیداتوری خواهد کرد.

در همین حال برخی خبرها حاکی است در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، یاسر هاشمی، مسئولیت اصلی فراهم کردن تدارکات اجرایی تبلیغات انتخاباتی پدرش را بر عهده دارد. گویا مهدی هاشمی که در انتخابات قبلی 84 این مسئولیت را برعهده داشت، به دلیل پرونده های قضایی اش، ترجیح می دهد در این دوره در سایه باشد.

همزمان برخی خبرهای تائید نشده از انبار کردن اقلام تبلیغات انتخاباتی هاشمی در سوله در منطقه شهر ری حکایت دارد. تلاش خبرنگاران شبکه ایران برای کسب خبر از منابع رسمی نزدیک به رفسجانی تاکنون نتیجه نداده است. هاشمی رفسنجانی در یکی از آخرین اظهارنظرهای انتخاباتی اش، اعلام کاندیداتوری را به بعد از گفتگو با رهبر معظم انقلاب موکول کرده بود.