سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا تأکید کرد که وزیر امور خارجه ایران در نشست با جان کری در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد که برای بحث درباره اوضاع سوریه هیچ اختیاری ندارد و تمرکز گفت‌وگوها تنها بر مذاکرات هسته‌ای بود.

به گزارش فارس، خبرگزاری فرانسه نوشت: «جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه روز سه‌شنبه خود تصریح کرد که «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در دیدار با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مونیخ گفته است که برای بحث درباره بحران سوریه «هیچ اختیاری» ندارد.

کری و ظریف روز یکشنبه هفته جاری در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ برای بحث درباره دور بعدی مذاکرات بین ایران و گروه ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) که قرار است روز 18 فوریه (29 بهمن ماه) با هدف رسیدن به توافق نهایی درباره برنامه هسته‌ای ایران برگزار شود، با یکدیگر دیدار کردند.

جن ساکی درباره این دیدار گفت که کری نگرانی خود و آمریکا درباره سرعت انتقال سلاح‌های شیمیایی سوریه، وضعیت بشردوستانه در سوریه و لزوم برقراری سریع ساز‌و‌کار انتقال قدرت را ابراز کرد اما ظریف به وضوح اعلام کرد که برای بحث درباره مذاکره در خصوص سوریه هیچ اختیاری ندارد بنابراین تمرکز این نشست گفت‌وگوهای هسته‌ای بود.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده که وزیر امور خارجه ایران برای مذاکره با ایالات متحده بر سر موضوع سوریه فاقد اختیار است.