بخشی از ناظران ادعای محرومیت و فشار بر تاج زاده را بی اساس می دانند و معتقدند او از امکانات رفاهی و وسایل ارتباطی هم بهره مند است؛ موضوعی که ارگان حزب مشارکت تلویحا آن را تایید کرده است.

محافل و رسانه های جریان فتنه همواره مدعی بوده اند که شرایط مصطفی تاج زاده در زندان اسفناک است و او از ابتدایی ترین حقوق یک زندانی هم محروم است.

فخر السادات محتشمی پور، همسر تاج زاده هم ده ها بار مدعی شده که شوهرش "تحت فشار و تضییقات فراوان" است. او که تاکنون چندین نامه تبلیغاتی به دادستان تهران نوشته چندی پیش خطاب به جعفری دولت آبادی گفت: چه پدرکشتگی با تاج‌زاده که تا به امروز آزارش حتی به یک مور نرسیده دارد که این طور کینه توزانه او را از حداقل حقوقش محروم کرده است!

درست در همین شرایط اسف بار و محرومیت تاج زاده از حداقل حقوقش بوده است که هر چند روز یک بار نامه، یادداشت، تحلیل و بیانیه ای از سوی وی در صدر رسانه های ضدانقلاب قرار می گیرد!

گویا تاج زاده در یک اتاق فکر و با انواع امکانات ارتباطی اسکان یافته است که درباره کوچکترین تحولات داخلی و خارجی تحلیل و بیانیه می دهد و حتی برای جریان فتنه راهکار تعیین می کند. در این راستا بود تاج زاده چند روز پیش به اپوزیسیون پیشنهاد کرد که "برای نشان دادن اعتراض خود اولین دوشنبه هر ماه را روزه بگیرند و یا دست به اعتصاب غذا بزنند."

این رویدادها باعث شده که بخشی از ناظران اپوزیسیون و فعالان سیاسی، نوشته های منتسب به تاج زاده را حاصل برنامه و کار دیگر فعالان فتنه بدانند که با هدف جوسازی به تاج زاده نسبت داده می شود.

این موضوع همفکران تاج زاده را به تکاپو انداخته به گونه ای که ارگان حزب منحل شده مشارکت روز گذشته به نقل از تاج زاده نامه ها و مقالات منسوب به وی را تایید کرد.

به نوشته سایت های نوروز و جرس، "مصطفی تاج زاده در ملاقات هفتگی خود اعلام کرد در صورتی که شبهه ای به اصالت نامه ها و مقالات منتشر شده از سوی وی وارد می دانند حاضر است تا با شرکت در یک مصاحبه مطبوعاتی با اصحاب رسانه ها به گفتگو پیرامون شرایط ایران و منطقه و نیز شرایط بین المللی و بیان دیدگاه های خود بپردازد."

در همین گزارش همچنین به نقل از تاج زاده ادعا شده که در "شرایط قرنطینه" به سر می برد و "سخت گیری های مضاعف" بر او اعمال می شود.

با این حال بخشی از ناظران ادعای محرومیت و فشار بر تاج زاده را بی اساس می دانند و معتقدند او از امکانات رفاهی و وسایل ارتباطی هم بهره مند است؛ موضوعی که ارگان حزب مشارکت تلویحا آن را تایید کرده است.

نوروز برای تایید این که نوشته های منتسب به تاج زاده توسط خود او نگارش و تایید شده، عنوان کرده است: "عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت از طریق تلویزیون و مطبوعات تا حدی در جریان اخبار روز ایران و جهان و قرار می گیرد."

نوروز بی آنکه خواسته باشد اذعان کرد که ادعاهای سابق اپوزیسیون درباره شرایط تاج زاده در زندان صحت ندارد که حتی او از امکاناتی چون تلویزیون و مطبوعات هم برخوردار است. البته نوروز درباره سایر تسهیلات رفاهی تاج زاده توضیحی نداده است.

گفتنی است، تاج زاده که بدلیل نقش آفرینی فعال در ایجاد، برنامه ریزی و هدایت فتنه ۸۸ اکنون در زندان به سر می برد، معاون وزیر کشور دولت اصلاحات بوده است. او در جریان فتنه ۷۸ هم نقش بارزی در تحریک و هدایت اغتشاشات ۱۸ تیر ۷۸ داشت.