به نظر می رسد مصاحبه حجت الاسلام جلالی با سایت قاسم روانبخش – دیگر عضو موثر حلقه موسسه – به عنوان یک اقدام پیش دستانه با هدف قرار دادن شاخه تهران و صادق محصولی در عمل انجام شده، صورت گرفته است.

سایت بی باک از جمله سایت های نزدیک به جبهه پایداری، به صورت ناگهانی از برگزیده شدن کامران باقری لنکرانی به عنوان کاندیدای نهایی جبهه پایداری خبر داد.

بی باک که توسط قاسم روانبخش اداره می شود، در همین زمینه به نقل از حسین جلالی نوشت: «از میان گزینه های متعددی که در جبهه پایداری انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار گرفت، این جبهه هم اکنون به کاندیدای واحد رسیده است. از آنجا که اساس جبهه پایداری انقلاب اسلامی بر پیروی از ولایت و لحاظ معیارها و فرمایشات مقام معظم رهبری است، هر چند کاندیدای جبهه پایداری مشخص شده است اما همچنان منتظر اعلام معیارها از سوی مقام معظم رهبری می باشیم تا ملاک ها و معیارهای معظم له لحاظ گردد.»

رئیس دفتر آیت الله مصباح یزدی افزود: «شنیده ها حاکی است که دکتر باقری لنکرانی بعنوان کاندیدای اصلی جبهه پایداری در انتخابات آتی ریاست جمهوری خواهد بود.»

با این وجود این خبر دقایقی پیش از خروجی سایت بی باک حذف شد. سایت بی باک درباره علت حذف خبر نهایی شدن کاندیداتوری باقری لنکرانی از سوی جبهه پایداری توضیحی نداده است.

پیش تر اخباری از بروز انشعاب در درون جبهه پایداری و صف آرایی دو طیف قم و تهران در برابر هم منتشر شده بود. گفته می شود حسین جلالی هدایت شاخه قم - موسوم به حلقه موسسه - و صادق محصولی راهبری شاخه تهران جبهه پایداری را بر عهده دارد. اختلاف اصلی شاخه قم و تهران جبهه پایداری بر سر نحوه برخورد با دولت است. پیشتر دکتر الهام و مهدی کوچک زاده به دلیل نزدیکی با دولت تحت فشار حلقه موسسه از شورای مرکزی جبهه پایداری حذف شده بودند.

دکتر امیر محبیان چندی پیش در گفت و گو با شبکه ایران از علاقه شاخه قم جبهه پایداری به کاندیداتوری باقری لنکرانی خبر داده بود، در مقابل چهره های معتدل جبهه پایداری بیشتر متمایل به چهره هایی چون دکتر سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی یا کاندیدای دولت هستند. سعید جلیلی تا کنون به هیچ درخواستی پاسخ مثبت نداده است.

بر این اساس به نظر می رسد مصاحبه حجت الاسلام جلالی با سایت قاسم روانبخش – دیگر عضو موثر حلقه موسسه – به عنوان یک اقدام پیش دستانه با هدف قرار دادن شاخه تهران و صادق محصولی در عمل انجام شده، صورت گرفته است.

گفتنی است طی روزهای گذشته سایت رجا تلاش زیادی کرده بود تا با انتشار تصویر کامران باقری لنکرانی در کنار سعید جلیلی، ظرفیت دبیر شورای عالی امنیت ملی را در خدمت وزیر سابق بهداشت به خدمت گرفته و لنکرانی را شخصیتی در طراز سعید جلیلی معرفی کند.