امروز به نام قرآن اختلاف می‌کنند، آدم می‌کشند، در جلوی دوربین می‌ایستند الله اکبر می‌گویند و سربرادر خود را می‌برند آن کسانی که در نظام سلطه ایستاده‌اند، قرآن می‌خوانند و کسانی نیز که راه برای تسلط سلطه بر کشورهای منطقه هموار کرده‌اند قرآن می‌خوانند، معلوم است که یک حقیقت دیگر در کنار قرآن لازم است، ما نیازمند کسی هستیم که از جنس پیامبر باشد، فهم او از قرآن فهم پیامبر باشد، مثل پیامبر بیاندیشد و عمل کند.

رییس جمهور کشورمان در مراسم اختتامیه سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که در سالن اجلاس سران برگزار شده بود، گفت: نسیمی وزیدن گرفته است و بهار در راه است.

محمود احمدی‌نژاد در ابتدای سخنان خود با تبریک فرارسیدن مبعث پیامبر اسلام گفت: بدون تردید مبعث رسول خاتم بزرگترین حادثه تاریخ بشر تا امروز است و برای درک عظمت این حادثه باید نگاهی کوتاه به فلسفه خلقت آدم و انسان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ماموریت و هدف انسان از زندگی در این عالم بر کشیدن از خاک تا خداست، گفت: اما خداوند متعال انسان را در پیمودن این راه خطیر بدون امکانات و یاور و راهنما قرار نداده است، در نهاد هر انسانی فطرت الهی و حقیقت انسانی خلق کرده و قرار داده است، یعنی مطالبه حقیقت و کمال و تلاش برای رسیدن به مراتب بالای هستی در واقع عشق به خداوند و ارزش‌های الهی در درون هر انسان نهفته است.

رییس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به بعثت رسول خدا گفت:‌ بعثت رسول خاتم یعنی اینکه جامعه بشری به جایی رسیده که می‌تواند همه هدایت، برنامه و همه حقیقت را دریافت کند و از آن پیروی کند و به بالاترین نقطه کمال دسترسی پیدا کند، بعثت رسول اسلام یک جشن برای همه جهان است، در واقع بشر پس از طی مراحل گوناگون ظرفیت دریافت تمام حقیقت و برنامه کمال را پیدا کرد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه شناخت، تبعیت، عشق و ایمان به رسول خاتم نیازمند بالاترین ظرفیت است، گفت: بعثت رسول خاتم بیانگر این موضوع است که بشر به جایی رسیده که ظرفیت رسیدن به قله‌های سعادت را پیدا کرده است و در اینجا خداوند تمام برنامه را در قالب کتاب یعنی قرآن و هدایت شخصی چون رسول اکرم فرو فرستاد؛ قرآن و پیامبر یک حقیقت هستند با هم هستند و جدا نشدنی هستند و ویژگی‌هایی که خداوند برای قرآن فرمود برای پیامبر اسلام نیز بیان کرده است.

وی با بیان اینکه رسالت و مخاطب پیامبر جهانی و همه انسان‌ها هستند اظهار کرد: پیامبر متعلق به تمام بشریت است، متعلق به یک قوم، نژاد، جغرافیا و یک زبان نیست و کسانی که پیامبر را این چنین معرفی می‌کنند بالاتری ظلم را به پیامبر و قرآن می‌کنند، قرآن متعلق به تمام بشریت است در زمان نزول تورات و انجیل این دو کتاب برای تمام بشریت آن روز فرستاده شد و حضرت عیسی و موسی پیامبر تمام بشریت آن روز بودند، پیامبر عزیز اسلام نیز برای تمام بشریت است همانطور که قرآن برای تمام بشریت است.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه تلاوت قرآن جزو بهترین اعمال یک انسان است ادامه داد: اما آیا قرآن به تنهایی می‌تواند ما را به نقطه مقصود برساند؟ معلوم است که پاسخ منفی است، امروز حداقل بیش از یک میلیارد و 400 میلیون انسان مدعی پیروی از قرآن و پیامبر هستند ولی آیا جامعه سعادت و وعده داده شده الهی در بین این افراد محقق شده است؟ چه کسی می‌تواند ادعا کند روستا، شهر و یا کشور او همانطور که پیامبر می‌خواسته اداره می‌شود و یا کرامت انسانی آنگونه که پیامبر می‌خواست تامین شده است.

وی افزود: امروز به نام قرآن اختلاف می‌کنند، آدم می‌کشند، در جلوی دوربین می‌ایستند الله اکبر می‌گویند و سربرادر خود را می‌برند آن کسانی که در نظام سلطه ایستاده‌اند، قرآن می‌خوانند و کسانی نیز که راه برای تسلط سلطه بر کشورهای منطقه هموار کرده‌اند قرآن می‌خوانند، معلوم است که یک حقیقت دیگر در کنار قرآن لازم است، ما نیازمند کسی هستیم که از جنس پیامبر باشد، فهم او از قرآن فهم پیامبر باشد، مثل پیامبر بیاندیشد و عمل کند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه کسی را می‌خواهیم که از مرزهای قوم، نژاد، عصبیت عبور کرده باشد و در واقع نیازمند کسی هستیم که عینیت قرآن باشد و خداوند چنین کسی را خلق کرده است و پیامبر عزیز ما نیز به روشنی این حقیقت را بیان کرده است ادامه داد: قرآن نیازمند عترت است، نیازمند انسان کامل است،‌ او باید باشد که حقیقت قرآن در جامعه جاری شود و جامعه بشری را به سمت قله‌ها یاوری و هدایت کند.

وی افزود: خداوند متعال هم برای ما قرآن را فرستاده که با حفاظت خود خداوند از هرگونه تهدید مصون مانده است و از طرف دیگر از عترت پیامبر، نسل پیامبر و جنس پیامبر یک انسان کامل، یک رهبر آسمانی و یک حقیقت جاودان را فروفرستاده است، او زنده، ناظر، حاضر و منتظر است و ما و جامعه بشری هم منتظر او هستیم و انسان‌ها به حکم فطرت خود باور دارند که او خواهد آمد و بشریت را نجات می‌دهد، البته او نیز منتظر است که جامعه انسانی به نقطه میعادگاه برسد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه تنها راه نجات در تمسک به او، قرآن و اهل بیت است، گفت: برنامه استقرار حاکمیت عدل جهانی مبتنی بر روح، قهر و تحمیل نیست، بناست که انسان‌ها رشد کنند، به کمال برسند و این رشد و کمال باید همراه با انتخاب آزاد باشد، او منتظر است تا انسان‌ها همه آنچه را که ممکن است تجربه کنند، حکومت‌های گوناگونی در نقطه اوج آمدند، مارکسیسم‌ها آمدند شبه مارکسیسم‌ها آمدن، سرمایه‌داران و شبه سرمایه‌داران آمدند ولی هیچکدام نتوانستند انسان را به سعادت موعود برسانند، او منتظر است تا ما به نقطه میعادگاه برسیم و او مامور است که ما را در این مسیر یاری کند چرا که او واسطه فیض است.

وی با بیان اینکه این وعده خداوند است و او خواهد آمد و همه بهار را در پس یک زمستان طولانی به بشیریت تقدیم می‌کند گفت: همه حزن و اندوه تاریخ بشر را به امید و نشاط تبدیل می‌کند.

رییس جمهور گفت:‌ قرآن نیازمند امام است و اگر قرآن را تلاوت می‌کنید این قرائت و تلاوت باید ما را به حقیقت نزدیک کند روح قرآن امام(ره) است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه جامعه بشریت به نقطه سرنوشت دیگری نزدیک می‌شود و از وضع موجود ناراضی است، گفت: اندیشه و حقیقت قرآن به سرعت در دنیا در حال منتشر شدن است و امید و آگاهی به یک انسان برتر و آسمانی روزافزون است.

 

وی افزود: نسیمی وزیدن گرفت و بهار نزدیک است و ماموریت ما این است که به دنبال حاکمیت انسان کامل باشیم.

احمدی‌نژاد ادامه داد: ما باید برای جایگزینی نظام ناعادلانه، یک سویه و ضد بشری کنونی تلاش کنیم تا یک نظام الهی، آسمانی، عادلانه‌، انسانی و انسان‌ساز جایگزین شود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم با حضور رییس جمهور، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امورخیریه، حجت‌الاسلام و المسلمین میرتاج‌الدینی معاون رییس جمهور، کامران دانشجو وزیر علوم، حسینی وزیرارشاد و همچنین مسوول برگزاری این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سه رشته پژوهش، قرائت قرآن و حفظ کل قرآن کریم تقدیر شد.

براساس رای هیات داوران سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، در بخش قرائت وحید وکیلی از ایران به مقام نخست این رشته نایل شد.

همچنین عبدالرحمن الکردی از سوریه، سعید برات‌زاده از آلمان، محمد علی خسروی از افغانستان و حسام کریم از عراق به ترتیب مقام‌های دوم تا پنجم این دوره از مسابقات را کسب کردند.

براساس این گزارش در رشته حفظ نیز هاشم سلطانی‌نژاد از ایران رتبه اول این رشته را به خود اختصاص داد.