رییس جمهور با غرس نهال صلح و دوستی در بوستان غیر متعهدها تصریح کرد که با کاشت درخت اعلام می‌کنیم صلح مطالبه همه ملت‌ها است.

محمود احمدی‌نژاد در مراسم کاشت درخت صلح و دوستی و افتتاح بوستان غیرمتعهدها با عنوان "روز استقبال از بهار انسان‌ها در جهان" طی سخنانی گفت: به نظرم پس از صحبت‌های بسیار عمیق و پرمعنای برادر عزیزم آقای مشایی جایی برای صحبت‌های دیگران باقی نمی‌ماند.
به گزارش ایسنا وی تصریح کرد: امروز به نشانه همبستگی و همراهی دور هم جمع شده‌ایم، برای رسیدن به صلح و امنیت پایدار در سایه توحید و عدالت برای همه بشریت تا درختی بکاریم و تعهد خودمان را در پاسداری از عظمت، کرامت و دوستی به نمایش بگذاریم.

رییس‌جمهور گفت: چقدر زیباست که همه انسان‌ها (هفت میلیارد انسان) هر روز یک گام به سمت همدلی بردارند. اگر همه ما در چنین مسیری قرار گیریم، زندگی چقدر زیبا و دوست‌داشتنی خواهد شد.

احمدی‌نژاد گفت: امروز با هم درخت می‌کاریم و به دنیا اعلام می‌کنیم که صلح مطالبه همه انسان‌ها است. با هم جمع شده‌ایم درخت بکاریم تا نشانی از پایان زمستان بشریت و آغاز بهار باشد. ان‌شاءلله موفق باشید. زنده باد بهار زنده باد صلح و عدالت جهانی.