با اعلام کاندیداتوری حمید بقایی، اعلام حمایت علنی و جنجالی مهندس مشایی و گرایش و حمایت طیف گسترده ای از اعضای شورای مرکزی و کارگروه های تخصصی ذیل آن و برخی دبیران استانی «شورای بازخوانی و نشر گفتمان انقلاب و خط نورانی امام و رهبری»، شائبه حمایت علنی رئیس دولت های نهم و دهم و فعالیت انتخاباتی شورای مذکور در رسانه های طرفدار و متقابل، به سرعت فراگیر شد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ دکتر احمدی نژاد، 14 اسفند 1395 در جمع دبیران و نائب دبیران «شوراهای بازخوانی و نشر گفتمان انقلاب و خط نورانی امام و رهبری»به تبیین مواضع خویش پیرامون دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری پرداخت. رئیس دولت های نهم و دهم در این جلسه، بر خلاف انتظار بسیاری از حاضرین که به زعم خویش و با توجه به اظهار علیرضا احمدی نژاد مبنی بر به "یادماندنی شدن یکشنبه بعد آن (15 اسفند)" جلسه مذکور را نقطه آغازین حمایت علنی و تمام قد رئیس دولت های نهم و دهم از مهندس مشایی تلقی می کردند، ضمن تأکید بر مواضع اعلامی خویش در جلسه قبلی با دبیران استان ها در 13 آبان 1395 و همچنین بیانیه عمومی23 بهمن 1395 ، تصمیم خود را قطعی و غیرقابل تغییر دانست و تأکید نمود «از هیچ کاندیدایی حمایت نکرده و نخواهم کرد.»
 
✅ اهم مطالب مطروحه از سوی دکتر احمدی نژاد و جمع بندی نهایی ایشان در آن جلسه بدین شرح بوده است:
? از هیچ کاندیدایی حمایت نکرده و نخواهم کرد؛
?درخصوص آقای بقایی، نه تایید میکنم و نه رد؛ موضع و دیدگاه رسمی من، همانی است که در 13 آبان و در اطلاعیه رسمی 23 بهمن 95 گفتم.
?آقای بقایی بدون اطلاع و هماهنگی با من وارد عرصه انتخابات شده.
?اعضای شوراها درخصوص حمایت از کاندیداها مختارند، ولی اگر قرار بر حمایت از کاندیدایی خاص باشد، در قالب شورای بازخوانی نباید صورت پذیرد.
?نمی توانم نسبت به خیانت برخی به نظام و انقلاب، سکوت کنم.
? هر کسی آزاد است در انتخابات کاندیدا شود؛ نمی شود کسی را از حضور منع یا محروم کرد؛ اینکه کسی بگوید احمدی نژاد را دوست دارم، جرم نیست؛ ولی این به معنای حمایت من از آن فرد نیست.
? در 13 آبان گفتم هر کس از نزدیکان برای شرکت در انتخابات از من مشورت خواست، از این کار منع میکنم؛ هنوز هم می گویم؛ اما آقای بقایی برای اعلام حضور با من مشورت نکرد.
? در دولت نهم تلاش کردیم مبانی نظری گفتمان امام و انقلاب را تدوین، منتشر، و تبیین کنیم؛ آقای آن با طرح سه فوریتی و استیضاح و دادگاه جلدی ما را گرفتند؛ من هم به آنها گفتم دارید به انقلاب خیانت میکنید.
? به فضل الهی بزودی سیلی های پی در پی برای متقابلین با گفتمان امام و انقلاب خواهد آمد و دارد می آید.
? اینکه رهبری گفتند "سکوت" یا "در انتخابات نباش"، معنایش این نیست که بنده نسبت به مسائل مملکت و خیانت ها بی تفاوت باشم.
? از امروز تصمیم دارم سکوتم را فعلا در حوزه پاسخگویی به تهمت‌ها دروغ های منتسب به دولت ای نهم و دهم پاسخ دهم، هر چند هنوز در خصوص مسائل روز موضع سکوت را ادامه خواهم داد.
? شاید تکلیف من در آینده نسبت به انتخابات عوض شود.